Lista ocen Mercedes GLK (24) - Ergonomia

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Kierownica zdecydowanie za wielka i za cienka. Zmienię ją na taką jaka jest w E-coupe w pakiecie AMG. Do tego kierownica zasłania kontrolki kierunkowskazów. To nie dramat, ale za takie pieniądze i od takiej marki oczekiwał bym braku podobnych baboli. Choć w BMW 5 też nie widziałem jednej z kontrolek. Poza tym wszystko w zasięgu ręki. Dobry system sterowania Command APS. Polecam automatyczne zamykanie bagażnika. Ekstra rzecz. Ułatwia życie.
~Elc
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
W zasadzie większych zastrzeżeń nie mam, ale jeździłem już wcześniej Mercedesem i zdążyłem się przyzwyczaić. Jedyny minus za nielogiczne użycie pokrętła do sterowania mediami. Przełączenie pokrętła w lewo i prawo i ta sama funkcja przez obracanie, a tu powinna być regulacja głośności radia, więc żeby dać głośniej trzeba oderwać rękę z pokrętła. Brak mi niestety pamięci foteli.
~Artman
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Ta uwaga do wszystkich którzy narzekają na zbyt niską dźwignię kierunkowskazu. Takie usytuowanie jest bardzo przemyślane, idealne, kiedy jesteś długo w podróży nie trzymasz rąk wysoko na kierownicy, ale gdzieś na 8-16 godzinie, wtedy możesz błyskawicznie bez ruchu nadgarstkiem zrobić co trzeba. Wielu ludziom nawet nie przyjdzie do głowy, że tak jest o niebo lepiej.
~Jarek
Off-roader Facelifting 200 CDI BlueEFFICIENCY 143KM 105kW
Mercedes ma troche inne podejscie do obslugi swiatel, wycieraczek, spryskiwaczy. Po kilku dniach mozna sie przyzwyczaic i nawet dojsc do konkluzji ze wlsnie tak powinno to wygladac we wszystkich samochodach :). Multimedia, telefon etc - mozna sie pogubic, nie jest juz latwo i nie jest do konca logicznie.
~Marcin
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Wsyzstko super, nie ma się do czego doczepić. No może jedynie do bagażnika, który mógłby być większy. Na co dzien spokojnie wystarcza, ale na narty czy długie wyprawy zabieram Boxa dachowego, który rozwiązuje problem. Bagażnik i spalanie to moim zdaniem jedyne dwie wady tego autka.
~Marcin
~ŁySy
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Jak jezdzisz MB to sie w nim odnajdziesz, jezeli nie chwile wszystkiego poszukasz, system sterowania calym radiem i gadzetami wymaga dla mnie mega dopracowania, pozatym pakowanie karty PCIMCIa do samochodu w roku 2010 to troche paranoja. nie mozna bylo SD ?
~Damian
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
Wersja po liftingu z adaptacyjnymi lampami ksenon i systemem led i disctronikiem...wszystko w srodku fantastycznie rozwiazane...naprawde super i oczywiscie otwieranie klapy tylniej bagaznika z pilota moim zdaniem podstawa.
~Zawiedziony
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Fatalne usytuowanie przełącznika kierunkowskazów.Jest on zdecydowanie za nisko.Trzeba mieć palce pianisty albo przesuwać rękę po kierownicy.Po za tym wszystko w jednym to chyba nie najlepszy pomysł.
Dziennik kosztów dla Mercedes GLK
~Jacek
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueTEC 170KM 125kW
Wszystko na swoim miejscu. Jeśli szukasz przełącznika czy ustawienia, to nie znając auta znajdziesz go w parę sekund. Jedno, co mogłoby być lepsze to fotele. Są twarde i po kilkuset kilometrach boli tyłek.