Lista ocen Mercedes GLK (36) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Elc
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Silnik jak na R4 i 170KM przy 1800kg sprawnie porusza to auto. Spalanie mam na poziomie 6-7l trasa 8-9l miasto. Średnio z przewagą miasta jest to 8l. Całkiem oszczędnie. Lepszy zdecydowanie byłby 320CDI, nie tylko z uwago na moc i moment, ale głównie na dźwięk silnika i kulturę pracy. Mnie też dopadł downsizing i przesiadłem się z rzędowej 5 i rzędowej 6 na R4 i to jest mocno irytujące.
~Zbyszek
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
Wcześniejsze X3 miało 170 KM więc tu zdecydowałem się na więcej. Auto nie zachęca jednak do tak dynamicznej jazdy jak BMW. Potrafi to samo a może nawet lepiej w niektórych sytuacjach ale lepiej jechać nim spokojniej. Przy spokojnej jeździe potrafi spalić 6l/100km a normalnie jadąc 8 w trasie, w mieście potrafi spalić nawet 9,5-10. Wszystko zależy od stylu jazdy.
~Zawiedziony
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Totalna porażka.Spalanie większe od normy o ok.3litry.Osiągnięcie średniej 6.8l/100 niemożliwe nawet na trasie.Awaria wtryskiwacza.Czas naprawy 12dni-bez samochodu zastępczego.Za niewygody przedłużona gwarancja do 3 lat.Od wyjazdu z salonu samochód rozgrzewa się przez ok.20minut tzn.po przejechaniu od 8 do 19 kilometrów.Siedem wizyt w serwisie-mówią,że ten typ tak ma.Tragedia!
~Artman
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Ciężko znaleźć SUV-a którym nie jeździłem. Powiem krótko w tym segmencie i mocy ok. 400 niutków GLK wymiata wszystkich. Sorry jeśli jakimś pseudo zawiedzionym się to nie podoba. Proponuję też po dwóch latkach zajrzeć pod maskę GLK i np Volvo XC60. Przepaść na korzyść Gwiazdy, Volvo wygląda jak szrot ( wykwity rdzy i różne skazy na metalowych elementach).
~PAWEŁ TRĄBKA-ZAWICKI
Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
ODEBRAŁEM NOWY SAMOCHÓD OD P.SOBIESŁAWA ZASADY W KRAKOWIE ULA.KRAJOWEJ 23.XI.10 Z ROZŁADOWANYM AKUMULATOREM,PO TYGODNIU ZEPSUŁA SIĘ DMUCHAWA,PO 4 DNIACH ZAMRAZŁ PŁYNW SPRYSKIWACZU-AUTORYZOWANY DEALER MÓWI,ZE TO NORMALNE.WG MNIE NORMALNE DLA SEDESA A NIE MERCEDES pozdrawiam paweł trąbka-zawicki-mercedes tak ale nie u tego Pana
~Jacek
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueTEC 170KM 125kW
OM651 ma różne opinie. Miały niedociągnięcia w pierwszych latach produkcji. Mój jeździ bezawaryjnie, ale o niego dbam i jest z końca produkcji po wyeliminowaniu większości trapiących go usterek Ma moc. przyspieszenie około 8 sek. do setki. Bardzo mocny. bez problemu radzi sobie z przyczepą 2400 kg.
~1Unruhe1
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
To autko mam w automacie i choć bałem się ,, turbo dziury,, i tego że automat jeszcze spowolni nie jest tak źle.Autko po wciśnięciu gazu do oporu potrzebuje 1 sek ,, na zastanowienie,, ale potem ciągnie jak mały wariat 265 koni robi naprawdę świetną robotę i zostawia resztę wtyle
~Marcin
Off-roader 3.0 350 CDI 4MATIC 224KM 165kW
Bardzo fajna kultura pracy V6, świetnie przyspiesza, silniki te uchodzą za bezawaryjne, w razie czego jest do nich sporo części, które nie są przesadnie drogie. Spalanie średnie w mieście 11,5 a na trasie 9,5. Jak na 1800kg moc tego silnika jest rewelacyjna.
~Marcin
Dziennik kosztów dla Mercedes GLK
~Jarek
Off-roader Facelifting 200 CDI BlueEFFICIENCY 143KM 105kW
Silnik zdecydowanie za slaby do masy auta. Przecietne osiagi a do tego jest dosc glosno. Na plus bardzo malo pali biorac pod uwage spora mase. Trasa WAWA - Krakow z 4 pasarzerow i bagazem bez myslenia o eco-drivingu 5,8 litra na 100KM.