Lista ocen Mercedes GLK Off-roader Facelifting (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueTEC 170KM 125kW
7G tronik. Maszyna bezawaryjna montowana w wielu modelach. Jednak prawdą jest to, co opisują w internecie. Jest bardzo terenowo zestrojona. Potrafi szarpnąć, potrafi się pogubić. W terenie daje sobie radę idealnie. Zaczyna żyć w swoim żywiole po podpięciu przyczepy (obciążenia). Warto o nią dbać, często wymieniać olej, a odwdzięczy się długą i bezawaryjną pracą. Ja olej wymieniam co 30 tyś km. Spuszczam kryształ i wlewam nowy kryształ....
~Zbyszek
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
7 biegowy automat jest dosyć leniwy. Redukcja trwa dosyć długo (to przy operowaniu manetkami przy kierownicy). Lewarek przy kierownicy rewelacja. Gorzej jak się przesiadasz do innego auta, to często włączasz wycieraczki. Przełącznik trybu na konsoli w trybie sport zmienia zupełnie charakter auta. Delikatne nawet muśnięcie gazu powoduje skok do przodu ale to na chwilę, bo zaraz znacznie przekraczamy dozwolone prędkości :)
~Alan
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Skrzynia jest płynna dla osób którzy nie mieli CVT, tak się składa, że Żona jeszcze Lancera w CVT i tam nie sposób odróżnić kiedy bieg został zmieniony, w GLK potrafię policzyć każdy po kolej
~Jarek
Off-roader Facelifting 200 CDI BlueEFFICIENCY 143KM 105kW
Skrzynia dziala ok - bez sensu bylo umieszczenie wstecznego przed jedynka i brak wciskania przekladni w dol lub w gore. Mozna latwo wbic wsteczny zamiast jedynki :)
~Badell
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Widzę różnicę pomiędzy CVT z Mitsubishi gdzie nie czuć zmiany biegów, tutaj mogę wyczuć każdą zmianę, ale cvt to bezstopniowa skrzynia
~SEBASTIAN
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
TO MOJE PIERWSZE AUTO W AUTOMACIE. JEŹDZIŁEM PRZED ZAKUPEM RÓŻNYMI AUTAMI Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ I UWAŻAM , ŻE WSZYSTKO JEST OK.
~Damian
Off-roader Facelifting 250 BlueTEC 204KM 150kW
7 Tronic z mozliwoscia manualnego zmieniania biegow dzieki manetka w kierownicy...jestem bardzo zadowolony
~Bartosz
7 biegow to jest fajne ale szybkosc zmiany nie powala na kolana
~PKK
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Działa z lekkim opóźnieniem, trzeba się przyzwyczaić, komfortowa.
~Kuba
Off-roader Facelifting 220 CDI BlueEFFICIENCY 170KM 125kW
Płynna skrzynia, Polecam tylko automat.
Mercedes GLK Off-roader Facelifting