Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 95KM 70kW 2001-2004 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojczek
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
spalanie jak w dieslu; oszczednie; traktujac pedal gazu jezdzac na wyzszych przelozeniach latem mozna zejsc do 4,2 l,na baku pokonujac do 1 250 km pomimo wlaczonej klimatyzacji; zima spalanie ok.5,5-6 l, na baku w okolicach 1000 km; ceny przegladow porownywalne do innych marek; czesci tylko oryginalne, serwisowany-gwarancja na robocizne i czesci-"odwzajemni" sie bezproblemowa jazda; ceny serwisu-niestety zawsze za drogo! nie tylko w...
~Szymon
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Niektóre części są drogie, ale są też wytrzymalsze niż u konkurencji. Ze względu na konstrukcję czasami może być problem z dostępem, dlatego mechanicy, albo nie podejmują się wymiany niektórych części, albo potrafią za nie słono skasować. Zorientuj się przed wymianą! Często wykorzystują niewiedzę klienta! Samochód jest przystosowany do szybkiego wyjmowania silnika do wymiany niektórych elementów. W 3 godziny można opuścić i zamontować zespół...
~fixtg@poczta.onet.pl
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Jak się lubi dynamiczną jazdę ( a ten silnik lubi być wkręcany na obroty powyżej 3500) to , niestety , na CPN trzeba się liczyć ze zużyciem rzędu 6,5 -7 l /100 km. Przeglądy w dobrym warsztacie ( bez autoryzacji MB) kosztują w granicach 40 % taniej niż w MB. Odnośnie napraw nic nie wiem, bo ja tylko tankuję i uzupełniam płyn do spryskiwacza! Nawet ilośc km do przeglądu wyświetla komputer!!!
~Wolf
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
To zawsze subiektywna ocena. Po relatywnie dużych ale świadomych inwestycjach początkowych, przejechałem ponad 78 tyś km w czasie niewiele ponad 2 lata. Koszty łączne: materiały + robocizna + opony, - bez paliwa = 8gr./km. Czy to mało lub dużo... pozostawiam zainteresowanym:) Moim zdaniem jak na ten komfort i spalanie, to bardzo dobry wynik.
~Rabaan
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Bardzo mało pali. Trasa ok 5l. Miasto ok 6.5L. Jednak te oszczędności niszczy drogi serwis i naprawy. Auto ma wszystko w niedostępnym miejscu, dlatego trzeba rozbierać pół auta aby do czegoś się dostać. Części w miarę tanie i dostępne, żeby tylko wymiana ich była dostępna..... Nie którym mechanikom nie chce się nawet go naprawiać.
~jogger63
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Zużycie paliwa - rewelacja - rzadko przekracza 5l/100km. Jeśli chodzi o koszt napraw to już trochę gorzej.Co prawda jak na razie tylko jedna usterka (lepiej, żeby już tak zostało) - spaliła się dioda prostownicza w alternatorze - naprawa 860zł.
~dark
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
CDI nie jest mistrzem oszczędności -średnio 6,5 ale jeżdżę dynamicznie i ok połowy w mieście. Pierwszy przegląd kosztował mnie 650 zł -olej i filtry (łącznie z f. powietrza). Podobno następny to ok 1200. System asyst wezwła mnie po przejechaniu 22 tys. km.
~andykac
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Na razie tylko raz zatankowałem po kupnie.Lecz obserwując wskaznik poziomu paliwa - wychodzi mi ok.6l/100.Jeśli to się potwierdzi,to będzie super!!/nadmieniam,że 4/5 jazdy odbywam w mieście,na krótkich odcinkach/.
~Piotr O.
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Jeden z najtańszych samochodów w tej klasie cenowej jesli chodzi o utrzymanie. Zuzycie paliwa na poziomie 5,7 litra średnio oleju napedowego na 100km. Przeglądy w ASO za cenę punktów szybkich napraw. Napraw nie było.
~hans
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
6 litrów to przyzwoity wynik, system asyst wzywa na przegląd co ok. 22 tys. km, koszt pierwszego 750 zł, ciekawe że gdyby jeździć w długie trasy autostrada nawet szybko przegląd możnaby robić nawet co 30.000