Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI L 95KM 70kW 2001-2004 (14) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr O.
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Zużycie paliwa - w trasie ok 5 litrów w mieście 6. Wszystkie auta moglyby tyle palic... Ceny przeglady w ASO porownywalne z innymi markami. Naprawy drobne podobnie. Niestety auto bedzie drogie w naprawie przy powazniejszej wymianie lub awarii - wymiana rozrusznika lub alternatora wiaze sie z opuszczaniem silnika. Coraz wieksza dostepnosc niezlych zamiennikow tanszych niz czesci oryginalne, klocki, tarcze, amortyzatory, uklad wydechowy, itp.
~piotr
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Jeżeli chodzi o paliwo to silniczek bardzo sprawny. Bierze tylko tyle ile musi ok 4,5 na trasie w mieście między 7 a 7,5 ale myślę że to nie jest dużo bo autko waży ponad tonę i jest wysokie (duże opory powietrza). No cóż ceny części i napraw nie cieszą są wysokie ale wszak to mercedes. Myślę także, że nie o ceny tu idzie ale o zarobki w Polsce. Dla Niemca to nie jest dużo, może kiedyś ich dogonimy - kto wie...?
~Świetlisty
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
W dzisiejszych czasach liczy się każdy litr. Spalanie w mieście 6 litrów na 100(przy normalnej jeździe bez zamulania) a po za miastem okolice 4 litrów to norma. Nigdy na autach nie oszczędzam, i robię wszystko aby w stanie jak z fabryki, więc nauczyłem się nie podliczać kosztów. JAK DBASZ TAK MASZ !
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
W moim pomimo nalotu ponad 320k km na zegarach, a w rzeczywistości nikt nie wie ile, nic w sumie nie dolega. Po zakupie wymieniłem przepływomierz, przewody hamulcowe, klocki i tarcze oraz olej i filtry. Nic więcej. Koszty w sumie zaskakująco niskie były.
~wojtas52
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Jak na auto eksploatowane dzień w dzień, po mieście i na długich trasach (800-1000km) nie psuje się zbyt wiele, poza drobiazgami, jak w każdym aucie. Ponadto koszty i spalanie ON niewielkie jak na dość stary konstrukcyjnie silnik i dużą masę auta.
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Części tanie jak barszcz. A usterek praktycznie nie było. Do niektórych rozwiązań trzeba było się przyzwyczaić, diagnostyka tez lekko utrudniona (musiałem Delphi kupić). Ale ogólnie całokształt oceniam na dobry+
~Nieszczęśliwy użytkownik klasy A
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
Spalanie na autostradzie to masakra jeżeli chce się jechać więcej niż 90 km/h. Przy jeździe 140-160 TYLKO na autostradzie przez niecałe 200km spalił 1/3 całego zbiornika. Pomijam to, że powyżej 100km/h skrzyni brakuje już biegów.
~Maxxiss
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
zużycie paliwa bardzo niskie, jedynie przglądy troszke kosztują, ale wiadomo, że tak musi być, to w końcu Mercedes, na szczęście jest niezawodny i nie psuje się
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI L 95KM 70kW
6,1
~rastatt
Mikrovan 1.7 CDI L 95KM 70kW
To temat może. W zależności od pory roku i odcinków jazdy od 6-8 litrów. W zimie więcej bo uruchamia sie webasto do dogrzania silnika.