Lista ocen Mercedes Klasa E W210 Sedan (173) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 171 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pitolec
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
manualna 5 biegowa jak dla mnie ma tylko jeden minus , brak 6 biegu. ktory przydal by sie bardzo na autostrady. jadac 150km/h mamy 3tys. obrotow i chcialo by sie juz wrzucic nastepny bieg... skrzynia bezawaryjna, w miare precyzyjna, choc sprzeglo chodzi troche ciezko, ale to moze docisk sie konczy albo cos... mimo wszystko 100tys. juz zrobilem i nawet nie mysle zeby cos naprawiac.
~Andrzej
Sedan 2.2 CDI 143KM 105kW
Automat 5 biegowy, działa bez zarzutów, nawet nie czuć jak zmienia biegi, prawie jakby czytał w myślach, kiedy kierowca chciałby dokonać zmiany. Jedyny mankament - nie da się ruszyć \"z kopyta\" potrzeba około pół sekundy gdy rusza z miejsca by nabrał przyspieszenia. Automatyczna skrzynia jest idealna na jazdę w korku - co jakiś czas puszczam hamulec i toczy się pięknie do przodu.
~bartek4334
Sedan 3.2 CDI 197KM 145kW
Skrzynie biegów jest bardzo dobra, gdy jest dobra. U mnie nie jest jeszcze tak źle, chodź raz na jakiś czas potrafi szarpnąć sobie, przeważnie, gdzy dam mu w gaz, a nagle przestaje wyprzedzać i wtedy zwalnia z obrotów i wrzuca wyższy bieg. Jeśli miałby go przede mną normalny właściciel i wymieniał olej jak trzeba to by tego nie było :/
~Andrzej
Sedan 2.3 150KM 110kW
W odróżnieniu do W140, czy W203 - ten automat nie powala - mimo, że to ta sama technologia. Niby płynnie zmienia, ale przy gwałtownym przyspieszaniu trochę przeciąga - nie mam doświadczenia z benzyną/LPG, więc poobserwuję, podjadę do ASO na sprawdzenie, wymienię olej, filtr i zobaczymy. Na razie tylko dostatecznie/przeciętnie.
~BARTIK
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
MIAŁEM TROCHE PROBLEMÓW,PONIEWAŻ NIE CHCIAŁ MI PRZEŁANCZAC Z 3-4WIĘC W SERWISIE POWIEDZIELI ZE MAM WYMENIC PRZEPŁYWOMIERZ.WYMIENIŁEM GO I NIC Z TEGO NADAL TO SAMO.WYMIENIŁEM WYBIERAK CZYLI JEST TO (MECHANIZM,KTÓRYM ZMIENIAMY BIEGI)I WSZYSTKO CHODZIŁO JAK TRZEBA.SKRZYNIA PRZEŁANCZAŁA JAK TIPTRONIC BYŁO TO NIESAMOWITE.
~grzegorz gti autohandel handluje samochodami tak więc mam duże porównanie i wiem o co chodzi
Sedan 2.2 CDI 143KM 105kW
mam tip tronic 5 biegowy naprawdę rewelacja chodzi łagodnie i miękko ,w zimie porażka przy próbie zjechania z ostrej góry na 1 biegu poniżej 15 km/h nie mamy hamowania i ześlizgujemy się z góry tak jakbyśmy jechali na luzie szok sunąć taką masą bez kontroli nie dziala wtedy żaden uklad abs czy esp jedziemy jak na sankach porażka
~Gizas
Sedan 2.7 CDI 170KM 125kW
Klasyczny hydrokinetyk, na zimnym potrafił szarpnac zwłaszcza z 1 na 2, czasem kopnął w plecy przy zjezdzaniu z góry bez gazu, zmieniał ospale, ale był bezawaryjny. Ale olej i filtr metodą statyczną wymiwnailem co drugą wymianę oleju w silniku. Dlatego też kolejny samochód kupiłem z hydrokinetykiem.
~Wojtek Werty
Sedan 2.8 193KM 142kW
Automatyczna skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, jedynie mam problem z 5 która nie zawsze wskakuje. I często jest tak, że na trasie przy dużej prędkości jeżdzę na czwórce zamiast na piątce. Ale to sprawa dla mechanika, naprawi się i będzie w końcu piąty bieg, a co za tym idzie, mniejsze spalanie.
~Tomek Gubin
Sedan 2.7 CDI 170KM 125kW
Olej w skrzyni wymieniony dopiero po 180.000 km, bo jak stwierdził poprzedni właściciel \"w mercedesowskich automatach oleju się nie wymienia\". Po wymianie skrzynia pracuje jeszcze lepiej, wiadomo jak zimny silnik trochę przeciągnie, ale to normalne przy zimnym silniku

Mercedes Klasa E W210 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~BADYS
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
NIE NADĄŻA ZA SILNIKIEM niestety czasem przydałoby się aby szybciej przeżuciła bieg szczególnie redukcję aby nie marudzić w końcu to nie auto sportowe - bardzo elastyczna i doskonale sobie radzi z przyczepami - nie ma problemów z płynną jazdą w pełnym zakresie obrotów
Mercedes Klasa E W210 Sedan