Lista ocen Mercedes Klasa E W211 (100) - Ergonomia

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jockerasas
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Wszystko idealnie na swoim miejscu jak to w Mercedesie. W zasadzie ciężko do czegokolwiek się przyczepić chyba że na siłę... Jedyne zastrzeżenie mam do umiejscowienia funkcji masażu oraz włącznika aktywnego fotela - znajduje się on po prawej stronie pod kolanem kierowcy - no trzeba szukać go tym bardziej, że jest tam łącznie 9 różnych przycisków do pompowania foteli i innych ustawień. Z pamięcią foteli i podstawowym ich ustawieniem nie ma...
~Krystian1313
Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Fotele przód jak i kanapa tył rewalecja, w trasie nad polskie morze 450km bez najmniejszego zmęczenia... Fotele skórzane u mnie w wersji z wentylacja w lato tak jak niektórzy mawiają, że nigdy skóra bo w lato parzy w zime zimna..a co materiał się nie nagrzewa? może nie aż tak ale i tak preferuje skórę. Może dlatego, że mam jasną. Po włączeniu klimy szybko się chłodzi i zostaje sam prestiż...
~wrocławianin
Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 163KM 120kW
Wszystko pod ręką, przydatne przyciski w kierownicy. Moim zdaniem trochę nieporęcznie podczas jazdy otwiera się schowek w podłokietniku. Uważam też, że zbyt łatwo podczas przełączania kierunkowskazów można uruchomić światła długie/drogowe. I do swojego auta musiałem dokupić extra uchwyt na kubek, który do tanich nie należał.
~Radek
Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Wszystko we właściwym miejscu jeśli chodzi o przyciski. Wygodne fotele, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję za kierownicą. Akurat mam wersję, gdzie tylna kanapa nie jest dzielona ani też składana. To trochę przeszkadza. Przyznaję, że przy zakupie nie zwróciłem na to uwagi. Poza tym faktem wszystko ok.
~tosemjo
Kombi S211 1.8 (200 Kompressor) 184KM 135kW
brak uchytu na kubek żenada według mnie, chyba że własciciele mercedesa pija kawe tylko w restauracjach, 3 rząd siedzeń w bagażnku tylko dla dzieci i tylko na krotkie trasy. W mojej wersji nie ma isofixu , jak w aucie ktore nowe kosztuje 180 k pln może nie byc isofixu ? Widocznie mercedes uwaza ze jego auta kupuja tylko emeryci.
~sti
Sedan W211 1.8 (200 Kompressor) 184KM 135kW
Przy pierwszym kontakcie pozycja za kierownicą moze wydawać się nieco dziwna, ale po pewnym czasie się ją docenia i okazuje sie najwygodniejsza ze wszystkich aut. Rewelacyjny podłokietnik z przodu, który naprawdę spełnia swoją funkcję, a nie jest atrapą, jak w wielu autach.
~Piotr
Kombi S211 AMG 5.4 V8 (55 AMG) 476KM 350kW
Wszystko super, super wygodne fotele wersji AMG (inne niż w cywilnych odmianach), regulowane w kilku płaszczyznach, pompowane, wentylowane, z masażem. Wszelkie przełączniki pod ręką, wszystko intuicyjne, bez zbędnych fajerwerków (jak często w nowych aktach)
~pawelec
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Dzisiaj można powiedzieć, że to old school, ale dzięki temu wszystko co ptrzebne jest intuicyjne i w zasięgu ręki. Wszystkie przełączniki dziłają miękko, a kierowca nie męczy się jazdą nawet jeśli do pokonania jest 1500km (sprawdzone kilkukrotnie na sobie)
~tomek
Sedan W211 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
Do obsługi dźwigni sterującej wycieraczkami trzeba się przyzwyczaić, ale jak już się to opanuje okazuje się, że to lepsze rozwiązanie niż u konkurencji. Poza tym, nie ma się do czego przyczepić. Moim zdaniem to pierwsza E-klasa z ładnym środkiem.
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa E W211
8,9
14,7
14,8
~Maciej
Kombi S211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
Auto jest bardzo duże i takie właśnie ma być. Do miasta się nie nadaje, na każdym parkingu jest problem, żeby zaparkować i żeby nie wystawał bagażnik ponad obrys. Wg mnie to jednak plus, do miasta raczej A klasa, a nie duży krążownik.