Lista ocen Mercedes Klasa E W211 (101) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 156 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi S211 AMG 5.4 V8 (55 AMG) 476KM 350kW
Do jazdy z umiarkowanymi prędkościami wynik bardzo dobry. Oceniam obiektywnie i komuś kto nie jest pasjonatem dźwięk doładowanej V8 na wyższych obrotach może być nieco męczący. Skrzynia 5 biegowa jest w tym wypadku dodatkowym minusem, gdyż przy wyższych prędkościach silnik musi pracować na wyższych obrotach. Nie mówię już o prędkościach powyżej 250km/h bo wtedy jest w ogóle głośno (dodam, że auto jest bez kagańca i leci 310km/h).
~Jockerasas
Sedan W211 3.2 (320 CDI) 204KM 150kW
No i tu pojawia się problem bo jak na diesla jest bardzo cicho i koniec tematu, nie ma o czym rozmawiać... Niestety ja go porównuje do benzynowej rzędowej szóstki BMW a tam to była inna bajka. Krótko mówiąc - w porównaniu do innych diesli rewelacyjnie cicho - w porównaniu do benzyny jednak odczuwalnie głośniej, szczególnie przy niskich prędkościach.
~Lukasz
Kombi S211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Silnik warczy jak by był na kolanach, Głośno jak w autobusie, słabe wyciszenie odgłosów dobiegających z kół, czy szum powietrza na autostradzie. Ogólnie klasa auta powinna dawać przyjemność z jazdy a efekt jest taki że po przejechaniu 20km do pracy mam ochotę to auto sprzedać. TYLKO SIĘ NIE DA BO CIĄGLE SIĘ COŚ PSUJE
~Wojtek
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Przy prędkościach powyrzej 170-180km/h odgłos silnika troszkę drażni na dłuższą metę. Jeśli chodzi o prędkości "na trasie", to jest on praktycznie niesłyszalny. Przy 120 można swobodnie rozmawiać nie podnosząc głosu. W moim samochodzie mam szerokie opony 245/40ZR18, więc troszkę je słychać, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
~pawelec
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Cichy pomruk pięciocylindrowego diesela to miłe dla ucha brzmienie. Generalnie wyciszenie jest na wysokim poziomie, a jakość audio temu dorównuje, co w całości tworzy fajną izolację od zewnętrznych odgłosów. Nawet podczas jazdy z prędkościami autostradowymi nie trzeba podnosić głosu aby swobodnie rozmawiać.
~Benzlove
Kombi S211 3.5 V6 (350) 272KM 200kW
Można szeptać przy prędkościach autostradowych .. Słychać tylko przyjemny dla mnie mruk silnika. A zewnętrznych szumów prawie w ogóle. Tak jak pisałem wyżej coś za coś auto jest bardzo niskie przez co w podróży bardzo komfortowe. Mercedes;D
~db07@tlen.pl
Kombi S211 3.2 (280 CDI) 177KM 130kW
No co do wyciszenia do jest cicho, choć gdy przyspieszamy do uszu dociera przyjemny ryk silnika. Przy 240 km/h można swobodnie rozmawiać, słychać tylko wiatr. A poza tym chcę dodać że w w211 jest świetny system audio, naprawdę niezle wymiata :)
~Emil.86
Sedan W211 2.1 (220 CDI) 150KM 110kW
Przy 200 km/h śmiało można słuchać muzyki relaksacyjnej nie wspominając o normalnej rozmowie. Jeżeli ktoś ignoruje komunikaty o wymianie klocków hamulcowych i czeka na metaliczne dźwięki powinien jeździć z otwartym oknem.
~Radek
Sedan W211 3.0 V6 (320 CDI) 224KM 165kW
Do 100km/h cisza, od 140 w górę szum powietrza już trochę przeszkadza. Oceniam dobrze ale mogłoby być lepiej. Chociaż z drugiej strony można kupić S-klasę i będzie, jak "makiem zasiał"

Mercedes Klasa E W211 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zpomorza
Sedan W211 2.7 (270 CDI) 177KM 130kW
Wyciszenie jest idealne, przy prędkościach nie przekraczających 150 km/h jest po prostu prawie idealnie cicho. Przy ponad 200km/h nie ma również żadnych huczących czy irytujących dźwięków i hałasów.