Lista ocen Mercedes W124 Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1985-1995 (71) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Silnik dosyc oszczędny, choć nie zbadalem jeszcze spalania w samym cyklu miejskim. Ceny cześci przystępne, niektóre nawet opłaca się kupić w ASO. Warto korzystać z części marki lemforder, febi, boge, swag itp., gdyz oszczędność potrafi się zemścić. Naprawy warto powierzać mechanikom specjalizującym sie w marce, gdyż wielu nie ma pojecia, albo nie chce naprawiać tych aut, Mercedes ma niby proste rozwiązania, ale nietypowe. Niezawodność...
~azja1450
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Tu znów wracamy do najwyższej noty. Biorąc pod uwagę wiek auta, jego masę i stosunek masy do mocy poniższe dane mówią same za siebie: miasto 7,2 - 7,5l/100km, trasa przy prędkościach 80 - 100km/h ok. 5,3 - 5,5l. Przy nieco szybszym przelocie trasą szybkiego ruchu ok. 120-130km/h to już bedzie jakieś 6,0 do 6,3l. Przy w pełni załadowanym autku podczas zimowej wyprawy na narty do Szczyrku (cztery osoby plus pełny bagażnik i narty na dachu), na...
~tomasz.rolling@gmail.com
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Pisalem powyzej. Jestem naprawde zadowolony, Problemy: 2 pruby wlamania. Przy zanej nic nie ukradli bo auto jest dobrze zabezpieczone. Ale porysowali slupek (probowali zdjac przednia szybe), dostal raz kopniakiem w drzwi (pewnie ktos zazdrosny). Probowano podwazac drzwi i szyberdach (zostaly male ryski)... To sa oczywiscie negatywne wzgledy posiadania Merca, ale pozytywne jest to, ze nigdy nikt go nie ukradl i nigdy sie nie zepsul :)
~Janek fan meroli
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
rewelacja, nie mam tzw. "ciężkiej nogi więc gdy jeżdzę "solówką" to spalanie nie przekracza 6 litrów przy okrojonej szybkości do 120 km/godz. Z przyczepą, kiedy ciągne często ponad tonę, spalanie wynosi max. 78 litrów na 100 km. Moje testy są cały czas kontrolowane, każde tankowanie wpisuję do komputera i wyliczam to w excelu.
~Franz
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
ogólnie bardzo dobrze wypada mechanika, gorzej jest z karoserią, tu trzeba pamiętać o ogólnym przeglądzie spodu, no i kto wie co kryje się pod listwami, żeby dłużej pojeździć autkiem trzeba by zajrzeć do lakiernika, a to już niekiedy spory wydatek by utrzymać wygląd auta
~orion
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Zużycie paliwa nienajniższe. Ceny części przeciętne, ale jeśli coś się psuje to już trzeba wymieniać całe układy, a to już się robi kosztowne. Zaletą jest niska cena oryginalnych nieskomplikowanych części Mercedesa (jakieś małe gumy itp).
~seweryn
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
jak czytam te opinie to az mi sie smiac chce jeden napisał ze woli benzyne bo tansza jazda bo diesel drozszy - tak o 20 groszy tylko ze mi po małych prtzeróbkach pali 5 a benzyna raz wiecej, bez zbednego komentarza
~Filip
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Jak na tak duze auto to spalanie jest fantastyczne!! ja jestem spokojnym kierowca i po miescie nie spali mi wiecej niz 7-7,5L/100km a na trasie to prawie nic nie pali bo spokojnie zamykam sie w 6L i to z duza rezerwa!
~W8
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Nie ma co się rozpisywać na temat ekonomiki modelu 200D bo i tak kierowcy innych samochodów nie dadzą wiary. Powiem tylko tyle, że na niemieckich autostradach zejście poniżej 5l nie stanowi problemu.
~Tomek
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Powiem na przykładzie, zanim kupiłem Merca jeździłem Tico, hehe wiem mała zmiana :) Mercedesem jeżdze tyle samo co tico i powiem szczerze że płace tyle samo, wiec małe cisne kosztuje tyle co duże komfortowe
Mercedes W124 Sedan