Lista ocen MG ZR (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szmyrus87
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
tutaj niestety nie wypowiem sie za dokladnie poniewaz nie zwracam na to speclanie uwagii:)) jesli chodzi o spalanie to mnie wynosi ok. 10l/100km poniewaz lubie go depnac lubie poczuc ta jego moc:DD jednak kiedys na trasie z moim tata w rodzinne strony zszedl ponizej 7l/100km ceny przegladow pewnie jak i we wszystkich autach a jesli chodzi o naprawy to lepiej zeby nic nie nawalilo bo tak to moze zabolec... narazie wiem tyle ze mam sprzeglo to...
~Grzegorz
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
Cudów nie ma, ale trudno się ich spodziewać. Części zamienne nie są jakoś tragicznie drogie, może blacharskie są droższe, bo rzadkie lub nietypowe. Pozostałe to raczej standard. trudno się przecież dziwić, że takie szerokie lacze nie kosztują tyle, co do taczki albo tarcze hamulcowe są droższe od tych do Fiesty 1.1. Olej musi być odpowiedni, a spalanie adekwatne do mocy - 5 litrów się nie zdarzy.
~PopeY
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
wiadomo to jest temat rzeka, każdemu będzie palił inaczej jeden powie że to nie możliwe żeby tyle palił i tak dalej ale po co ściemniać u mnie jestem mile zaskoczony...pali w mieście 9 przyczym nie jest to jazda emeryta ale nie też i rajdowca kiedy trzeba przycisne,po zakupie palił 10 i 11 kiedy się go trzymało w zakresie minumum 4tys tras praktycznie nie robie ale myśle że spokojnie do 7 zejdzie
~moja_wawa@op.pl
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
Jeśli weźmiemy pod uwagę, ze nowy egzemplaż kosztował w 2002 roku ok 90 000 zł, koszty części i napraw nie przerażają. Jesli jednak kupujemy używany za mniej niz 30 000, koszt wymiany rozrządu na przykład (części plus robocizna) rzędy 3500 jest straszliwy. Spalanie wg. życzenia... dolna granica na trasie przy ok 7 l/100, w mieście poniżej 11 l/100... Górnej granicy chyba nie ma...
~Kwaśniak
Hatchback 1.8 120KM 88kW
Wcale nie jest tak tanio jak by się mogło wydawać co chwile coś ale części sporo i bardzo tanie poza głowicą i komputerem to są częsci newralgiczne i ciężko kupić sprawne w rozsądnych pieniądzach . Do mg jest bardzo mało częsci ale już do rovera 25 jest wszystko a to prawie to samo poza zawieszeniem i zderzakami
~ktosktowie
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
Zwazywszy na osiagi - rewelacja - zreszta trudno sie dziwic - stosunek moc/masa - brak turbiny - to robi swoje - tanie zapierdzielanie - jest relatywnie 2-3 litry mniej na 100 porownujac do typer civic 2.0 n/a
~gronostaj
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
Pomimo kilku usterek koszty napraw nie są duże, w zamian oferuje bardzo dużo. Apetyt na paliwo także nie odstrasza, mój egzemplarz pali około 8 litrów, maksymalnie 9, a lekkiej stopy nie mam.
~markoska
Hatchback 2.0 TD 115KM 85kW
Spalanie przy tej dynamice naprawdę niewielkie. Części tanie (a krążą zupełnie inne opinie) mimo że nie kupuję najtańszych zamienników, a części dobrej jakości.
~MG ZR
Hatchback 1.4 105KM 77kW
Jak na takie osiągi i dynamikę jest lepiej niż dobrze. A lubię często wcisnąć gaz bo aż się prosi...Bije na głowę auta tego typu. Brat Honda Civic nie ma tu szans...
~j0zek
Hatchback 1.8 WC 160KM 118kW
Wbrew pozorom części do auta nie są drogie przy założeniu kupna zamienników, co do spalania bardzo dobrze przy takiej mocy.