Ocena kierowcy - Mitsubishi Carisma Sedan

Aneta Wojak, 11 lat temu
Rok produkcji 1997
Mitsubishi Carisma Sedan 1.6 100KM 74kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
nie polecam tegoż samochodu.Kupiłam go w 2010r,na początku było ok,po jakimś miesiącu zaczęły się zgrzyty w skrzyni biegów,potem musiałam wymienić całą skrzynię.Teraz występują tez co rusz kłopoty z tulejkami wybieraka,są teflonowe bardzo nietrwałe! Silnik to przestarzała technologia głośne zawory co jakieś 20 tys KM trzeba je ustwiać.Co mnie denerwowało w tym aucie to słabe wyciszenie przy 160KM jak na lotnisku dosłownie! Miałam zainstalowany gaz w carismie i zdarzały się wycieki oleju i falowanie obrotów.Carisma nie jest zbyt komfortowym autem widocznośc też była marna. Na tylnich błotnikach wychodziły pęcherze. Może to nie był jakiś największy złom,ale w twj cenie miałam do wyboru tez Homde,i mazdę żałowałam potem,że ich nie kupiłam carisma jest wykonana ze słabych materiałów.Deska rozdzielcza jest nudna do bólu w carismie,smutne i skrzypiące plastiki.Moim obecnym autem jest BMW E39 z 1997 i jestem bardziej zadowolona niż z carismy,ale wiadomo BMW jest lepszym samochodem.Z wad carismy to dodam jeszcze słaby lakier rysy łatwo powstawały odpryski na lakierze tez.Zalet jakiś wielkich nie dostrzegłam,dosyć duże spalanie jak na 1.6 i toporne kształty. Gdyby nie te wszystkie wyżej wymienione wady carisma byłaby ok,dla mnie niestety tak jest,że samochód okazuje się skarbonką bez dna tak było w przypadku mojej carismy władowałam ok 8 tys złotych w utrzymanie przez dwa lata. Nikomu nie polecam Carismy to kłopotliwe auto cena może zachęcać,natomiast koszty utrzymanie tego auta plus dużo awarii oraz drogie części.... Za tą kasę co dałam za Carisme kupiłabym pewnie coś dużo lepszego no niestety skusiłam się na Carisme i pożałowałam.BMW E39 jak najbardziej polecam,Carisme odradzam no trudno to nie Japończyk tylko Holender ze skrzynią Laguny.
przestarzała technologia,głosny za bardzo!
fatalna

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]