Lista ocen Mitsubishi Galant VIII Kombi 2.5 24V 163KM 120kW 1996-2006 (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ss2H
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Jeździłem wieloma automatami, amerykańskie, japońskie, niemieckie... W Hondzie skrzynia pracowała wyśmienicie, nie miałem tam co prawda tiptronika jak tu w Galancie ale chodziło to wyśmienicie, no i.. nie psuło się. W Galancie? Skrzynie chodzi jeszcze piękniej a gdy chcemy możemy przełączyć na tiptronika i wtedy budzimy dzikie zwierzę... Skrzynia automatyczna w japońcach to cudeńka techniczne, chodzą wyśmienicie i naprawdę, można sobie...
~tekbigi@yahoo.com
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
mam już przejechane ponad 200 tyś kilometrów więc prawdopodbnie łożyska na poszczególnych biegach zaczynają gwizdać, przy czym nie wiem, czy to na pewno łożyska (ktoś tam stwierdził, że mogą to być cięgna). Często gdy auto jest zimne lubi sobie zgrzytnąć przy wrzucaniu drugiego biegu. Jedynka jest troche za krótka, co nie pozwala rozpędzić go do większych prędkości na tym biegu, ale kiedy już wrzucimy drugi bieg, a potem trzeci autko przeradza...
~Solenizant
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Mam automat, jest to chyba jeden z najlepszych automatów jakimi jeździłem a jeździłem wieloma. Szkoda jedynie, że ma tylko 4 biegi ale jeśli chodzi o działanie to jest miodzio. Chodzi głównie o to, że skrzynia uczy się Twojej jazdy, jeśli kupujesz samochód od kogoś, to zresetuj sobie komputer by nauczyć skrzynię Twojego stylu jazdy (może np. zamulać po jakimś dziadku lub mocno wkręcać po jakimś dzieciaku)
~BIZZI
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
AUTOMAT JEST PRZYJEMNOŚCIĄ PRZY TAKIEJ MOCY.NIE MA "DZIUR" MOCY.PRZEŁOŻENIA SPORTOWE SUPER.W PORÓWNANIU Z CHRYSLEREM LUB AUDI MIŁE ZASKOCZENIE.W MIEŚCIE MOZNA JEŻDZIĆ "CRUISIN`" JAK I KOMPLETNIE ZMIATAC KONKURENCJĘ POD ŚWIATŁAMI (RACE).NA TRASIE AUTOMAT JEST BEZKONKURENCYJNY!!! A JEŻDZIŁEM GALANTEM W MANUALU I OKAZAŁO SIE ŻE AUTOMAT JEST POD WIELOMA WZGLĘDAMI LEPSZY...
~Artur87
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Dopóki nie zaczęły mi się cyrki z elektroniką, działała ładnie. Kickdown spełnia funkcję. Gładnko zmienia - jak każdy sprawny automat. Jak dla mnie trochę za krótka - 4 przełożenia, mi poszedł max 200km/h, dla porównania z Mondeo mk1 z 1,8l wycisnąłem 190km/h. Gal ma zapas mocy, i gdyby był inaczej skonfigurowany, zapinałby ze 240 spokojnie
~nicholai
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Jest to wersja z automatem. Osobiście byłem gorącym przeciwnikiem automatów do momentu w którym na własnej skórze poczułem co to znaczy doskonale zestrojona Japońska skrzynia. W podłodze umieszczono specjalny przycisk, który działa kiedy wciskamy pedał gazu do końca. Efekt jest niesamowity - na każdym biegu 6000 obr/min 100km/h na 2-ce!
~ersm@wp.pl
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Brakuje piątego przełożenia. Co 100000 km pada wielowypust w hydrokinetyku. Jak umiesz sam zrobić to naprawa kosztuje 500 zł. Kik trochę opóźniony. Może kolega z poprzedniej opinii nie wie, że jak wciśniesz gaz i poczujesz opór to potem jeszcze trzeba trochę wcisnąć, aż prztyknie i wtedy czujesz ile ten samochód może.
~Tomasz N
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Przy zużytej skrzyni synchronizatory często się sypią i ciężko wbić 1-wszy bieg, Na zimnym ciężko może też wejść 2-gi bieg. Na rozgrzanej skrzyni wszystko wraca do normy. Galant jeszcze nie lubi słabej jakości sprzęgła ze słabym dociskiem bo pogarsza ono osiągi.
~Misiek666
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Skrzynia Invec dostosowuje się do stylu jazdy i dynamicznie reaguje na kick down. Jedna z najlepszych z jaką jeździłem. Trzeba tylko dbać o olej (Castrol transmax Z) i tyle. Drugi w firmie taki sam Galant jest katowany od 8 lat i skrzynia działa bez zająknięcia.

Mitsubishi Galant VIII – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Ren0vatio
Kombi 2.5 24V 163KM 120kW
Skrzynia hmmm, mogę jedynie się wypowiedzieć co do manualnej. Jak na 200.000 musiałem wymienić łożyska oporowe i olej. Trzeba się do niej przyzwyczaić, ja nie mam żadnych problemów. Przełożenia świetne, bardzo dynamiczna jazda.
Mitsubishi Galant VIII Kombi