Lista ocen Nissan Micra II (173) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 172 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ślązak
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Po 3, czy 4 miesiącach użytkowania pierwszy problem, który nie można osunąć. Wystarczy przejechać kilka kilometrów, by zaczęła się świecić kontrolka airbagu. Teraz (przebieg 168 tys km) będzie chyba do wymiany łożysko lewego tylnego kola. Z tej strony podczas jazdy dochodzi wyraźny hałas (łomotanie). Podczas pierwszego przeglądu okazało się, że choć stan techniczny rewelacyjny odpowiadający samochodowi o 3-4 lata młodszemu, to z przodu...
~piotrek
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
jak w kazdym 11-to letnim aucie,co jakis czas slychac podejrzane odglosy to tu to tam.DENERWUJACE MOGA OKAZAC SIE USTERKI ELEKTRYKI.To chyba najslabsza strona auta,usterki z ktorymi przyszlo mi sie borykac to:przepalone zarowki podswietlenia deski,przestaly dzialac pierwsze trzy stopnie nadmuchu,swiatlo wsteczne momentami przypomina stroboskop,niedawno autko odmowilo posluszenstwa na autostradzie rowniez z powodu elektryki(aparat...
~pajak
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Przy tym samym przebiegu zdecydowanie gorzej spisywał się Scenic, którego również użytkowałem. Usterek trochę występuje, ale nie są one uciążliwe i trudne do samodzielnej naprawy. Szwankuje raczej elektryka, nic mechanicznego. Co do rzeczy, które naprawiałem: - przepalona płytka oporowa regulacji siły nawiewu - przepalona kostka światła przedniego - niedziałająca czujka biegu wstecznego, przez co nie włączało się światło wstecznego.
~paweł
Hatchback 1.3 i 16V 75KM 55kW
parerazy potrzebna byla laweta na trasie,padl regulator napiecia, raz urawala sie masa od przelacznika benzyna/gaz i auto nie palilo i raz chlodnica i stacyjka. ale z granica auto nigdy nie zawiodlo i mam nadzieje ze tak bedzie. smigam nim po calej europie, teraz mimo iz mam wiekszy drugi samochod ( BMW E39 520) micra na długiej trasie i tak jest ponad 2 razy ekonomiczniejsza niż betka..
~lukasz_szczesliwy posiadacz micry
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Niezawodność - okej, łańcuszek czego chcieć więcej... W kwesti mechaniki -autko rewelka, mało wymaga nakładu finansowego... Ostatnio pukają końcówki drążka, ale to wina polskich dróg... pozatym rdzewiejące/gnijące progi... przypadłość każdej micry, muszę ją dać do zrobienia blacharzowi... Pozatym karoseria ok zabezpieczona i nie łapie rdzy.
~darek1521
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
W micrze ciężko szukać drobiazgów. Miałem podstawową wersję (chyba) miała wspomaganie, poduszkę i szyberdach. Z poduszki nigdy nie korzystałem :D szyberdach bez problemu się otwierał zamykał w 2 płaszczyznach. Dokupiłem sobie jeszcze do niej obrotomierz który ładnie współpracował z silnikiem i pokazywał wiarygodną liczbę obrotów :)
~norA
Hatchback 1.0 60KM 44kW
Przegub prawy przy 138 tys. km, miejscami lubi schodzić lakier (przy rancie dachu, przy rynienkach dachu, przy przednich nadkolach, tylnej klapie, pod maska na błotnikach - typowe miejsca dla K11), reszta jak popuszczające tłoczki hamulcowe, czy skorodowana linka ręcznego to z wiekiem, ale tanie zamienniki.
~nicu
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
super dopracowane, trwale, mocne i przemyslane - jedyne co robilem to pospawalem rure wydechowa bo po 16 latach sie przepalila, a tak to nic sie nie psuje bo zreszta nie ma co sie psuc bo mam najbiedniejsza wersje i to uato jest skonstruowane jak mlotek - wedlug zasady prostota=niezawodnosc i dlugotrwalosc
~amoretti
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
ostatnio jest masakra. Padły spryskiwacze, co jakiś czas jest problem z żarówkami z tyłu (zaśniedziałe styki) Przepaliły się żarówki podświetlenia zegarów. Padł obrotomierz, wcześniej umarł wskaźnik poziomu paliwa. Ogólnie elektronika (dobrze że jej prawie nie ma)

Usterki Nissan Micra II

Nissan Micra II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~maniak_jazda
Hatchback 1.0 i 16V 54KM 40kW
Po wymianie radia okazało się, że zamontowany był wzmacniacz antenowy, okazało się, że na nowym radiu nie zdaje egzaminu, a przyczyną była wadliwa podstawa anteny. Po rozebraniu całej podsufitki, wymianie kabla i anteny (co zajęło mi 3 dni ;)), problem został rozwiązany. :)