Lista ocen Nissan Note I (159) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Poprzednim autem była astra II więc w porównaniu z nią biegi wchodza niemal idealnie. Tylko wsteczny potrafi czasem sprawić psikusa. Niby się go załączy a kiedy próbuje się ruszać okazuje się że nic. Rozgryzłem ten fenomen. Trzeba po prostu starannie, powoli i dokładnie go "zapiąć" przykładając nieco więcej siły niż przy przełączaniu innych biegów. Drążek zmiany biegów pod gałką niepotrzebnie w przedniej części jest jakoś tak dziwnie...
~chris@polewiak.pl
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niezbyt precyzyjna, wymaga większej siły przy wrzucaniu biegów. Gorzej ze sprzęgłem - przy jeździe ostrej autem mocno szarpie, ale i przy spokojniej - przy zmianie 1-2 i 2-3 tylko półsprzęgło ratuje przed szarpaniem pasażerami... Nie wiem jaka jest jego wytrzymałość, ale przy podjazdach (np. krawężnik), gdzie trzeba podnieść obroty przy lekko wciśniętym sprzęgle ... często się przypala :(
~zuchu76
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Biegi wchodzą pewnie. Zestopniowanie prawidłowe ale brakuje mi 6-tki która występowała tylko w mocniejszych odmianach silnika. Po mieście jeździ się na 4-ce (prędkość ok 60km/h) ... piątke można wbić już przy 70 ale najlepiej się jedzie ok 90 (silnik ma wtedy ok 2000obr/min) ... na autostradzie zaczyna się robić głośno (brak 6 biegu)
~były a przez to szczęśliwy posiadacz "włocha"
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
lekko i precyzyjnie. pamiętać należy tylko aby przy zmianie biegów np na wyższy, o dwa ułamki sekundy wcześniej zdjąć nogę z pedału gazu a dopiero potem wciskać sprzęgło bo inaczej silnik zawsze niezbyt przyjemnie zawyje uwolniony od obciążenia. W poprzedniku (astrze II 1,6 benz. ) tego nie było, może dlatego żę motor był 8 zaworowy?
~BlueWheeler
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia biegów zdecydowanie tylko do miasta. Jest za krótka lub brakuje 6go biegu. Przy 100km/h ok 3 tys obr/min, przez co w aucie robi się głośno i przy prędkościach autostradowych zdecydowanie wzrasta spalanie. Często w mieście mniej to auto potrafi spalić niż w długiej trasie na autostradzie. Plus za precyzyjność.
~Darek S. - kolejne refleksje na temat ;-)
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
ktoś napisał, że odrobinę haczy. Mim zdaniem w końcowej fazie po prostu stawia niewielki opór, tak że wejście każdego biegu jest wyraxnie zauważalne. Mnie np. to bardzo odpowiada. Może nieco za krótka jedynka. Pozwala wprawdzie dynamicznie ruszyć ale trzeba uważać aby nie przesadzić z obrotami bo zaraz zaczyna wyć i hałasowć
~ja
Mikrovan Facelifting 1.4 88KM 65kW
To auto chyba było robione dla japońców poruszających się wyłącznie w mieście. Sprzęgło niemal przy ziemi, lewarek biegów wystający z podłogi niczym kij od mopa. Hacząca skrzynia i biegi krótkie tak, że na 5 biegu przy 80 km/h mam już 2000 obr. Większa prędkość = huk w środku, spalanie jak diabli. Dno!
~kloshart@poczta.fm
Mikrovan 1.4 i 16V 88KM 65kW
bez rewelacji. Gdy jest zimno biegi cięzko wchodzą ale po rozgrzaniu jest ok. wsteczny nie zawsze chce wspólpraocwać za pierwszym razem. trzeba ponownie wcisnąć sprzęgło i wtedy juz wchodzi. drążek skrzni biegów drga gdy zaczynamy lub kończymy hamowac silnikiem ale podobno to nie wada.
~Maciek S
Mikrovan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Krótka i taka jak powinna być w takim samochodzie - raczej miejskim, ale w dłuższych trasach też się sprawdzającym. Trudno jest osiągnąć prędkość powyżej 200km/h, ale nie jest to w tym aucie wskazane ze względu na to, że auto jest wysokie i powyżej 180km/h prowadzi się średnio.
~Jarek.
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Skrzynia jak to skrzynia. Biegi wchodzą dość twardo ale za to pewnie. Ogólnie sprawia wrażenie jak by jeszcze nie była dotarta w pozytywnym tego słowa znaczeniu (dopiero co z fabryki wyjechała). Biegów nie trzeba szukać. Nic dodać nic ująć.