Lista ocen Nissan Qashqai I (199) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 153 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djaworski@op.pl
Crossover 1.6 115KM 85kW
W trybie auto zalacza sie stale klimatyzacja, nawet zima mimo niezaparowanych szyb. Zbyt silny strumien goracego powietrza na nogi w trybie auto. Potrafia parowac szyby boczne tylne z kompletem pasazerow. Klimatyzacja jeszcze nie sprawdzona. Trzeba poczekac do lata. Zaleta jest, ze przy zimnym silniku dmuchawa nie wlacza sie na maxa w celu ogrzania wnetrza. Czeka iles tam czasu. A powinna czakac do osiagniecia jakiejs tam temperatury silnika....
~Kiedyś QQ Fan
Crossover 1.6 115KM 85kW
Wentylacja niskociśnieniowa - niestety nie wiem czy to dobrze czy źle. Ja oceniam,że ogrzewanie jest słabe - rozgrzewanie szyb i wnętrza podczas mrozu na parkingu trwa 20 min. Czy wiecie że QQ nie ma nawiewu powietrza na tył - pasażerom z tyłu jest po prostu zimno. Przy panoramicznej szybie dachu - w zimie jeździsz cały cza ze szronem na niej.
~Farbi
Crossover 2.0 140KM 103kW
Dwustrefowa klima, z systemem rozprowadzania chłodnego powietrza pod sufitem w celu zmniejszenia ryzyka przeziębienia to bardzo dobry element tego auta. Zaskoczyła mnie ilość programów pracy tej klimy, odparowywanie szyb, szybkie schładzanie, praca ekonomiczna (bez włączone A/C też chłodzi powietrze z zewnątrz) i dowolne sterowanie kierunkami nadmuchu.
~AK66
Crossover Facelifting 1.6 117KM 86kW
Zimą długo się rozgrzewa - auto stoi na dworze - mam do pracy 5 km i gdy mijam bramę zakładu to dopiero zaczyna na szybę dmuchać letnie powietrze - zamarznięta przednia szyba to największa wada tego samochodu - masz garaż to nie masz tego problemu. Manualna klima działa za to doskonale nawet na południu Europy.
~QQ
Crossover 2.0 140KM 103kW
Z przodu jest ok,ale z tyłu nie ma ani 1 nawiewu!!!!Miałem skórzaną tapicerkę.Koleżanka jadąca z tyłu w zimie prawie z tyłu zamarzła!!!Wracaliśmy z nart i siedziała poowijana w koce!!!!K...wa ludzie to kosztowało ponad 100tyś.!!!!A ogrzewanie w maluchu było wydajniejsze.Do końca nie poradziłem sobie z parującymi szybami!!!
~Damian
Crossover 2.0 140KM 103kW
Wentylacja moim zdaniem to najsłabszy (choć nie jest zły ) punkt w tym aucie. W zimie gdy szyby są zamarznięte i zaparowane trzeba grzać z 10 minut by móc w miarę dobrze jechać. Chodzi o widoczność. Dla porównania w starej Toyocie z 1999 roku trwa to max. 2 minuty. W lecie natomiast klimatyzacja jest ok.
~zygmunt
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
No to jest najsłabsza część programu. Przy manualnej klimie chłodno/ciepło robiło się akurat wtedy, kiedy docieraliśmy na miejsce. Czyli działa, ale nie ma to jak automatyczna klima. Ponieważ był to nasz pierwszy samochód z klimą, przez wiele lat nie wiedzieliśmy jednak, że może być lepiej :)
~Paweł
Crossover 2.0 dCi 150KM 110kW
Mam wersję z dodatkowym nawiewem górnym,czyli dodatkowym nawiewem w desce gdzie są nawiewy na przednia szybę.Klima działa doskonale,a nawiewy na twarz mogą zostać zamknięte ,bo zimne powietrze puszczam przez nawiew górny i na przednią szybę .Co do do ogrzewania,to nie mogę nic powiedziec,bo nie sprawdzałem
~Ricot
Crossover 2.0 140KM 103kW
Jak wyłączam (nie włączam tylko wyłączam) ogrzewanie zaczynam czuć gorący podmuch na nogi. Jak wyłączam klimatyzacje czuje mrożący wiatr na kostkach. Efekt albo mam zagotowanie/zmrożone nogi zależnie od pory roku albo ogrzewanie działa non stop. Powód ponoć nieszczelność układu.
Dziennik kosztów dla Nissan Qashqai I
7,2
8,4
10,8
~Pitagoras
Crossover 1.5 dCi 106KM 78kW
Powinna być ocena 3, bo ogrzewania w zimie działa wolno. Trzeba przejechać kilka dobrych kilometrów, żeby maszyna się rozgrzała i zrobiło się ciepło. Poza tym jak jest deszcz szyby parują, szczególnie boczne. Wydawało mi się, że ten problem w nowoczesnych autach dawno został usunięty.