Lista ocen Nissan Qashqai II (90) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Filip
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Troszkę większy niż QQ I. W każdym razie, przestrzeń we wnętrzu nigdy nie należała do najmocniejszych stron QQ i w tym chyba tak zostało. Ot kompakt, nie ma co spodziewać się więcej. Najgorszy w tym aucie jest jednak bagażnik. Po pierwsze jest chyba mniejszy niż w I. Ma jakieś płytki, które są zdejmowalne i czynią podłogę płaską (nie wiadomo po co to jak i tak żadnej lodówy się tym nie przewiezie). Z tymi płytkami, bagażnik jest płaski, ale...
~Kamillo40
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Dla mnie i mojej rodziny OK. Bagażnik 400 l , mógłby być większy. Ale można go zapakować po dach - zakładając z tyłu kratkę. A w ostateczności boks dachowy, ale czy warto na tym pięknym panoramicznym dachu? Jak zdjąłem górną półkę bagażnika zapakowałem 3 duże torby, wózek spacerowy, zmieściło by się jeszcze trochę mniejszych paczek. Auto ma koło dojazdowe. Tak zapakowane auto mam tylko kilka razy w roku a tak to wożę tam powietrze. SUV lub...
~elwit
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Przestrzeń to największy problem tego auta. Na zewnątrz wydaje się dużo większy. W środku czuć, że projektowany był dawno temu. Z przodu jest ok, chociaż podłokietnik jest za mały. Na tylnich siedzeniach jest ciasno i ciemno a na ilość miejsca nie będą narzekać tylko dzieci do 13 r ż. Bagaznik w tym samochodzie to nieporozumienie. Do tego wyjątkowo nieustawny ze wzgledu na nadkola. Wyjazd rodziną na weekend tak, ale nic więcej.
~Andrzej Z.
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Świadomie kupowałem auto kompaktowe o wyższym zawieszeniu. Znałem jego wymiary więc spodziewałem się tego co jest, a jest OK. Irytuje mnie jedynie podział bagażnika. Żeby wsadzić tam walizę trzeba ją naprawdę podnieść wysoko , a pies nie daje rady sam wskoczyć. Jednocześnie dolna część bagażnika pod pokrywą w zasadzie pozostaje niewykorzystana bo co można włożyć w przestrzeń o wysokości ok. 10cm.
~Andrzej
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
To dla mnie największe rozczarowanie. Może dlatego, ze z Superba się przesiadłem. Nie ma miejsca na nogi, na kolana, na łokcie. Na bagaże też. Ciężko włożyć fotelik dla dziecka do środka. To jest auto na dojechanie gdzieś, ale nie na wyjazd. Nie rozumiem tej klasy aut! Szkoda kasy. Lepiej kupić kombi - tańsze w używaniu, Nie, nie i jeszcze raz nie dla crossoverów.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Jak na ten segment samochodów, miejsca jest wystarczająco dużo. Mam prawie 185 cm wysokości i siadając z przodu mam dużo miejsca natomiast przesiadając się do tyłu za miejsce na którym siedziałem wcześniej, również mam wystarczająco dużo miejsca na wygodne podróżowanie. Przestrzeń bagażowa wystarczająca. Dzięki relingom dachowym możliwość założenia bagażnika dachowego.
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Dla kierowcy i pasażera - super! Dla pasażerów z tylu - no może być, dzieciaki dają rade, Kufer - za mały na wyjazd rodzinny. Na miasto bagażnik na zakupy tak , ale nie było szans spakować 4-os rodzinę na wyjazd tygodniowy. W sumie to auto bardziej pewnie miejskie niż rodzinne wiec nie powinienem się czepiać.
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Jak już pisałem powyżej przestrzeń w kabinie pomiędzy dwoma modelami jest podobna. Qashqai II ma widocznie mniejszy bagażnik i to może być problem kiedy urodzi mi się drugie dziecko, bo już teraz wyjazd na działkę kończy się pakowaniem toreb do środka. Generalnie mając 176cm nie narzekam na brak miejsca.
~Staszek
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Tutaj też zwracałem dużą uwagę, Robiłem nawet test trzech walizek :). Dla mnie i mojej rodziny (trzy osoby) w zupełności wystarczy. Podróżuje się bardzo przyjemnie i wygodnie, bez względu na to czy jest to wyjazd do pobliskiego supermarketu na zakupy, czy na wakacje do Toskanii.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Mam 195 cm miejsca sporo i nawet za mną ktoś spokojnie usiądzie. Schowki do bani pod podłokietnikiem wielki schowek do którego nie mieści się ...butelka 1.5 litrowa. Nie ma też schowka chłodzonego. Schowki na butelki w drzwiach tylko na butelki 0,5 litra nic innego nie wchodzi.