Nissan Qashqai II - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Nissan Qashqai II
Mniej

Oceny Nissan Qashqai II

7% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 04.05.2015 przez

Na wstępie nie jestem właścicielem tego auta ale z racji tego, że stanowi jedną z ofert kupna mojego następnego pojazdu, wykonałem nim jazdę próbną. Jeździłem również silnikiem 1,2 DiG oraz dieslem 1,6 130KM. Dieslem dla ciekawości i porównania z benzyną bo jeżdżę głównie po mieście( DPF! ). Benzyna 1,2DIG 115KM wg. mnie jest wystarczająca. Zaskakuje dynamiką i elastycznością. Silnik 1,6 DiG 163 KM natomiast jest bardzo dynamiczny i można nim już śmiało i bez wstydu się pościgać. Różnica w cenie między benzynami jest podobna jak między słabszą benzyną a dieslem. Osobiście jak zdecyduje się już na zakup Qashqaja do bym wybrał mocniejszą benzynę. Jeśli chodzi o spalanie to komputer w mocniejszej benzynie pokazywał śr 8,5l a słabszej o litr mniej. Ale spalanie nie jest aż dla mnie tak istotne. Auto wg mnie jest bardzo ładne, zgrabne, oczywiście najlepiej wygląda w wersji TEKNA, ma ładną paletę kolorów. Świetny kształt maski za kierownicą, jeździ się jakby auto było większe niż w rzeczywistości,wysoka pozycja za kierownicą, wsiada i wysiada się dobrze, fotele super wygodne,siedziska długie, za kierownicą się wypoczywa, deska rozdzielcza ma ładny kształt i dobre materiały. Blacha karoserii jest twarda. Bardzo ładny samochód.

dodano 16.02.2015 przez

Projektantom udało się stworzyć samochód, który według mnie niewiele wspólnego ma z poprzednikiem. Wygląd, jakość wykonania, wnętrze, to wszystko sprawia, iż auto ma niepowtarzalny charakter i to "coś", co daje właścicielowi radość z faktu, że ma ten samochód. To jest o wiele ważniejsze niż dane techniczne, zdolność szybkiego pokonywania zakrętów, różnice dziesiątek sekund przy przyspieszaniu czy inne tego typu "papierowe" wartości. Nad powiedzmy szczerze średnimi osiągnięciami Nissana mogą wybrzydzać ci, którzy nie mają tego auta, bo jeśli się nim jeździ na co dzień, nie ma to specjalnego znaczenia, a samochód daje naprawdę wiele satysfakcji. Do tego niskie spalanie przy spokojnej jeździe, cisza w środku do rozsądnych prędkości, w miarę miękkie zawieszenie - czego można więcej oczekiwać. Jeżeli ktoś chce jeździć szybko, to niech wybierze sobie inne auto. Za te pieniądze można już powybrzydzać, a oferta jest spora. Wiem, że to jest bardzo subiektywna ocena, ale właściciele nowego Qashqaia na pewno mnie rozumieją. Samochód wzbudza w kierowcy pozytywne emocje, a to jest po prostu najważniejsze.

dodano 22.01.2015 przez

Mam od kilku dni mojego Nissana. Zastanawiałem się czy 1,2 lub1,6 teraz nie mam żadnych wątpliwości co do wyboru silnika. Różnica jest znacząca , zbiera się bardzo dobrze , w środku bardzo cicho i przyjemnie jedynie pomruk silnika - ale jest to miłe dla ucha. No i spalanie - nie wiedziałem jak będzie , nikt jeszcze go nie oceniał. Powiem lepiej niż dobrze - silnik nie dotarty jak na razie a wyniki: Oszczędna jazda na trasie 5,8 , autostrada /130kmh/ 7,4 , mieszany jak na razie 7,3. Jak na 1,6 i 164KM jest bardzo dobrze :)))) Nie ma się się czego obawiać , auto naprawdę jest bardzo oszczędne a zarazem daje naprawdę bardzo dobre osiągi.

dodano 18.05.2015 przez

Samochód bardzo dobrze wyposażony i komfortowy. jazda nim to czysta przyjemność nawet na 19" felgach jazda jest komfortowa. Silniczek pomimo małej pojemności nawet nieźle radzi sobie z autkiem chociaż przydałoby się kilka koni więcej jednakże do codziennej jazdy po mieście i czasem wypad za miasto z rodziną jak najbardziej wystarczy. Dzięki sześciobiegowej skrzyni biegów samochód jest bardzo ekonomiczny, spalanie na trasie przy spokojnej jeździe do 120km/h jadąc 90-110 spala 5,7l/100

dodano 14.02.2015 przez

W tej klasie i w tym przedziale cenowym nie ma konkurencji. Genialny komfort jazdy, fantastyczna technologia na pokładzie z rozpoznawaniem znaków, asystentem pasa, automatyczne światła, wycieraczki, google search z rozpoznawaniem mowy (działa świetnie), navi. Wnętrze genialnie zaprojektowane i wykonane z miękkich materiałów. Konkurencja jest twarda, klekocząca o ok 20-40 tyś droższa (przy porównywalnym wyposażeniu). Na razie 500 km za mną więc zaktualizuję opinię po roku :)

dodano 26.08.2014 przez

Jest coś w tym samochodzie, co sprawia, że chce się go mieć. Zanim go kupiłem, odbyłem jazdy próbne lub tylko dokładnie obejrzałem kilka podobnych samochodów. Koreańczycy: Hundai IX35 i Kia Sportage z zewnątrz wyglądają atrakcyjnie, ale w środku nie ma żadnego porównania, to poprzednia epoka. Twarde plastiki psują całe wrażenie. Nissan w tym względzie naprawdę zdeklasował konkurencję. Jedynie wnętrze Mazdy CX5 wytrzymuje porównanie, ale jest to już inna półka cenowa.

dodano 19.11.2014 przez

Naprawdę udana konstrukcja. Atrakcyjny wygląd, przyjemne wnętrze - nie chce się z niego wysiadać. Patrząc na pierwszą wersję Qashqaia, w przeszłości w ogóle nie rozważałem kupna tego auta. Obecny model to jest jednak samochód z zupełnie innej bajki. Brawo dla Nissana. Nie za duży, w mieście dobrze się nim manewruje na ciasnych uliczkach, a w środku zapewnia sporo miejsca.

dodano 17.01.2015 przez

Przez ostatnie 4 lata jeździłem Qashqai'em z 2 litrowym dieslem w wersji Tekna. Byłem bardzo zadowolony z tego modelu. Wprowadzenie II generacji skłoniło mnie do kupna i zupełnie nie żałuję. Nowy Qashqai jest samochodem z "wyższej półki". Jednym słowem każda trasa jest za krótka... Mam wersje Tekna z silnikiem 1,6 dCi.

dodano 17.01.2015 przez

dodano 24.02.2014 przez

Zaznaczam, że użytkowałem to auto tylko przez 2 dni. Nowy QQ to bardzo praktyczne i wygodne auto na co dzień, lecz nie jest to samochód o którym się marzy. Sukces rynkowy GWARANTOWANY!