Lista ocen Nissan Qashqai II (106) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zetfed
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Tu jest nieco gorzej. Lubi szarpać przy zmianie biegów, szczególnie przy ruszaniu. Choć muszę powiedzieć, że poprzednia generacja zachowywała się podobnie. Efekt jest taki, że ruszamy albo bardzo spokojnie albo z piskiem opon. Może to też być efektem charakterystyki silnika, trochę drętwej pracy przepustnicy. Trudno mi powiedzieć. Sama skrzynia niestety lub haczyć, a kilka razy nie mogłem wbić 2 biegu w czasie jazdy. Podobno ma się ułożyć :)
~Paweł
Crossover 1.5 dCi 110KM 81kW
Skrzynia biegów ok. ale jeżeli chodzi o samą skrzynię jako konstrukcję to widać że jawnie problem powtarza się z Renault, kiedy trzymasz rękę na drążku w momencie przyspieszenia i puszczenia gazu skrzynia "chodzi" pod ręką gdzie np. w grupie VW czy Ford jest to nie wyczuwalne, może to komuś nie przeszkadzać ale akurat mi tak. Przy ostrych gwałtownych zakrętach mam uczucie nadsterowności (przód ucieka)
~Marcus
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Działa normalnie, co można więcej powiedzieć. Nic nie haczy, nie zgrzyta. Jedno na co trzeba uważać, to wsteczny bieg. Zdarzyło mi się parę razy, że po jego wrzuceniu i potem szybkiej zmianie na jedynkę, wsteczny wskakiwał ponownie i dobrze, że nic za mną nie stało. Trzeba dać skrzyni trochę czasu i wszystko będzie dobrze.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Skrzynia biegów bezstopniowa xtronic, CVT. Bardzo przyjemnie się jeździ. Nie ma nic wspólnego ze starymi skrzyniami biegów tego typu. Wyeliminowano nawet nieprzyjemny jednostajny dźwięk silnika przy tego typu skrzyniach. Odnosi się wrażenie że samochód zmienia biegi (dźwięk silnika i spadek/wzrost obrotów)
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nie ma się do czego przyczepić, jestem super zadowolony, dzięki 6-temu biegowi skrzynia daje oddech silnikowi na autostradzie. Nie jest to jednak super sprinter, bardziej miejski samochód lub na nie dalekie trasy. Dobrze radzi sobie z prędkościami do 140km/h, później jest już paliwożerny i głośny.
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Dosyć długie biegi, na 2 prawie 100 km h na trójce od 30 do 130. Przy 120 2,5 tyś obrotów na 6. Skrzynia bezproblemowa, lecz niezbyt przyjemna w przełączaniu biegów, nie jest to jeszcze haczenie ale o płynnej zmianie też nie możemy mówić. Jest tylko ok.
~Grzesio
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Pierwszy raz mam skrzynię 6-cio biegową, szóstka jest rewelacyjna - 120 km/h i tylko 2,5 tys obrotów! Po mieście można jeździć nawet na 4- ce. Skrzynia ma tak dobrane przełożenia żeby rzadko przekraczać 2 tys.obrotów, przy których zaczyna się max moment.
~Crockett
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
Dawno dawno temu miałem Daewoo Espero 1.5 i nigdy nie miałem tam problemu, że przy zmianie biegu przy 5000 czy 6000 czy nawet 7000 obr/min (koniec obrotomierza) nie miałem problemu ze zgrzytem skrzyni biegów. Tu niestety mam.
~Maciej
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Bardzo długie skoki, mało precyzyjna. skrzynia i cały zespół napędowy są bardzo miękko zawieszone , przy zmianie obciążenia lewarek lata. Sprzęgło ma tez bardzo duży skok - zmiana biegów w mieście jest uciążliwa/mało wygodna.
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Manual. Ot zwykły, może być , b.krotka jedynka i ogolnie czesto trzeba mieszac, ale to sprawia frajde. Na 2-ce jak da się od razu gazu to kola kręcą, wiec nie rewelacja ale i większych uwag nie mam ale i nie ma się czym zachwycać.