Lista ocen Nissan Tiida (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Biegi wchodziły bez zarzuty do 145 tys obecnie pojawił się okresowy problem z wrzuceniem wstecznego. Nieistotną wadą skrzyń biegów jest ciche klekotanie słyszalne na zewnątrz auta. Słyszalne od wyjechania z salonu w 2008 roku po dziś dzień o dziwo z malejącym natężeniem.
~Dominik
Hatchback Facelifting 1.6 110KM 81kW
Tu już mi się nie podoba głośna praca skrzyni a w szczególności łożyska oporowego, nowy samochód a słychać jak w skrzyni poloneza ;-( Natomiast lewarek zmiany biegów pracuje płynnie synchronizatory też pracują poprawnie. Ale w aso dowiedziałem się ze skrzynia jest francuska.
~Marcin
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Tutaj jest średnio. Skrzynia biegów nie haczy, biegi wchodzą lekko delikatnie i w punkt. Niestety nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że jest ZA WOLNA. Za mną nie nadążała.
~Maciek
Hatchback 1.5 TD 105KM 77kW
6-ciobiegowa, bezbłędna, zmiana biegów bezproblemowa ale w mieście trzeba zmieniać biegi bardzo często bo auto lubi jeździć w zakresie obrotów tylko 2000 - 2800,
~jack
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
Skrzynia bardzo przyjemna nic nie chaczy nic nie chuczy, biegi wchodzą płynnie i to wszystkie wsteczny też :)Bardzo solidna konstrukcja. mocny punkt tego auta.
~Dorota
Sedan 1.8 i 125KM 92kW
Mam sześciobiegową skrzynię. Biegi wchodzą jak w masełko. Żadnych zgrzytów. Drążek jest na właściwym miejscu i ma dobrą długość, po prostu jest pod ręką.
~paul
Sedan 1.8 i 125KM 92kW
precyzyjna i elastyczna, wybacza zbyt niskie obroty, ze względu na wyciszenie słychać każdą zmianę biegów głośniej niż silnik
~Krzych
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
Mam wrażenie że dźwignia I W OGÓLE CAŁA SKRZYNIA JEST Z PLASTIKU JAK CHIŃSKIE WIERTARKI
~krzysztof
Sedan 1.5 TD 105KM 77kW
6-biegów trochę krótkie 1 i 2.skrzynia o wiele lepiej chodzi niż analogiczna 5-biegowa(motor 1.6)
~mamoń
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
tylko poprawnie, nie haczy, ale w porównaniu z hondą, czy autami z grupy VW może rozczarować.