Lista ocen Nissan Tiida (70)

~Marcin
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Niektórzy śmieją się się z Tiidy - mówią że brzydka że śmieszna. A ja powiem tak. Miałem to auto od początku przez 10 lat. Zrobiłem nim 100 000 km przejechałem kawał Polski. NIGDY mnie nie zawiodło - a widziałem wiele SUPER fur na lawecie. Nie wymieniałem żadnych sprzęgieł, skrzyni biegów ani rozrządów. Jest proste konstrukcyjnie. Szczegóły w opisach. POLECAM NA MAXA - dla spokojnych kierowców którzy chcą spokojnie dojechać od punktu A do B.
~jack
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
W tej klasie w tej cenie(kupiłem używany) z Polski, pierwszy własciciel, serwisowany, bezwypadkowy z climatronikiem i pełną elektryką i sterowaniem radia z kierownicy plus inne udogodnienia - cięzko znaleść coś lepszego. Oczywiście jeśli szuka sie auta nie rzucającego sie w oczy bez sportowych ambicji.
~Dorota
Sedan 1.8 i 125KM 92kW
W niektórych komentarzach pojawiąją się opinie, że to nudne auto, które nie ma czym zachwycić. Wydaje mi się, że wszystko zależy od modelu i kolorystyki. Moja Tiida to limuzyna, jest niebieska, a wnętrze ma beżowe. Skórzane dodatki i porządne plastiki sprawiają, że czuję się w niej komfortowo. Duże alufelgi i chromowane dodatki przydają jej uroku. Ludzie oglądają się z zaciekawieniem. Do tego jest dynamiczna i duużo może (200 km.h) :-)
~Marek
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Ponowna ocena auta po 150 tys .Zdecydowany plus za całkowity brak awarii. Dziwie się że zawieszenie po 150 tys nie wymaga żadnej ingerencji. Duży plus za przestrzeń w aucie. W klasie kompakt nie ma więcej miejsca z tyłu z wyjątkiem Pulsara.Obecnie przesiadłem się na Focusa więc resztę porównam z tym właśnie autem.Silnik raczej cichy do 3000 obr i jazda z prędkością autostradową znaczy wyraźny ale nie dukuczliwy hałas(w fordzie silnika nie...
~Tiida 1,8
Hatchback 1.8 i 125KM 92kW
Komfortowe, ciche, dynamiczne, szybkie i oszczędne (do 140 km/h) 11-letnie auto, silnik 1,8 benzyna. Duży minus za tuleje belki przedniego zawieszenia. Japońskie świetne SKR-y kosztują 300 zł kpl. plus robocizna 500 zł, nie brać innego szajsu bo droga wymiana i przy tej okazji skoro są już na widelcu wymienić tuleje wahaczy, wybrać jakąś markę z górnej półki, ale to już grosze. Zrobić raz a dobrze, zapomnieć i cieszyć się jazdą.
~Markos
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Auto roku 2007 w USA.Samochód niczym nie powala na kolana,ale wszysko w nim działa bez zarzutu.Duze wnętrze,wygodne nie powodujące zmęczenia fotele(choć pierwszy kontakt z siedzeniami nie wypadł pomyślnie-słabe trzymanie boczne,za to na długiej trasie okazały sie b.db.)Silnik ciągnie bez problemu nawet przy pełnym obciążeniu.Włączenie klimy odczuwalne przez silnik,ale dynamikę odzyskujemy przy wyższych obrotach.
~paul
Sedan 1.8 i 125KM 92kW
niszowy samochód, o ciekawym choć niepopularnym kształcie, posiada indywidualny charakter, pod formą rodem wyjętych kształtów londyńskiej taksówki kryje się komfortowe, dynamiczny i ciekawy pojazd
3,2
~Maciek
Hatchback 1.5 TD 105KM 77kW
Szukałem diesla 100 konnego, spełnia wszystkie maoje wymagania: przyspieszenie, spalanie, wyciszenie jest OK! (Silnik)
~mamoń
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
mam poniżej 40 lat, ale kupowałem to auto dla rodziców, którzy maja ponad 60. dla nich ważna była pojemność wnętrza, wesoła jasna tapicerka, wysoka pozycja i olbrzymi komfort wsiadania. Razem ustaliliśmy, że silnik powinien mieć ponad 100KM i przy bardzo korzystnych warunkach zakupu (wyprzedaż rocznika, kredyt 50/50) tiida nie miała praktycznie konkurencji na rynku aut nowych,
Dziennik kosztów dla Nissan Tiida
5,7
8,1
12,6
~krzysztof
Sedan 1.5 TD 105KM 77kW
Najlepszy do tego auta-oszczędny(4.5-6.0)Cichy(przy płynnej jeździe nie słychać silnika!!!),absolutnie wystarczające osiągi do tego auta,niesamowity moment obrotowy jak na tak mały silnik robi swoje.Jazda to czysta przyjemność.Nigdy mnie nie zawidł(wtryski w tiidach już są siemensa,a nie awaryjne delphi) (Silnik)