Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 71KM 52kW 1993-1996 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szczęśliwy posiadacz
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Pancerna jednostka, wiele znosi. Moc jak na auto miejskie w porządku. Do przyspieszania w ruchu miejskim nie można mieć zastrzeżeń, gorzej jest po wrzuceniu trzeciego biegu. Astra po wkręceniu się na obroty jest bardzo zrywna-uzyskuje maksymalny moment obrotowy już przy 2800obr/min. Wyprzedzanie nie stanowi dla niej żadnego kłopotu. Silnika tego(jak żadnego innego zresztą) nie można katować zbyt niskimi obrotami-np 1500RPM, bo wtedy się muli...
~Mielczar
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Silnik jak to silnik. Proste 1600ccm z 8v na monowtrysku. Nie ma z nim problemów bo tak na prawdę nie ma co się psuć. Wymieniam mu rozrząd co 50kkm, oleje i filtry co 10kkm i to mu starcza ;) Elastyczność jakaś jest, silnik od 2000rpm radzi sobie całkiem ok, daje się wykorzystać jego 128Nm. Silnik powyżej 4500rpm robi się bardzo niemrawy, ale to za sprawą dość łagodnego wałka rozrządu.
~xhusar
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Falujące obroty. To jest jakiś kurde DRAMAT ! Nic nie pomaga. Najlepiej uznać TEN TYP TAK MA i przestać sobie zaprzątać tym głowę. Bo gra nie warta świeczki.. Do tego żłopie olej chociaż ma prawo 402tys km.. jakiś 1l/1000lkm. Polecam dolanie Ceramizera. A tak to silnik mułowaty. Na krajówkach mijanie tira to mity... Trzeba naprawdę wyrobić skilla żeby takie manewry wykonywać !
~bthzz
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
nie ma rewelacji, 8 zaworów, 70 koni, ogólnie mułek, ale 170 na autostradzie to nie problem, pojedzie nawet i 180:) nie do zniszczenia. kupilem z przebiegiem 160 tys, zalozylem LPG i do tej pory bez wiekszych problemów auto jeździ na gazie. nie mam lekkiej nogi, a mimo to jest ok. przy 180tys wymienione pierscienie i uszczelka pod głowicą, koszt ok 700zł.
~CP3
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Jak na tę moc (71KM) całkiem nieźle. Dobra kultura pracy silnika. Chodzi jak nowy. Przyspieszenie trochę słabe, na miasto wystarczy, ale w trasie nie mam szans z większością samochodów.
~-joe-
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
cicha i płynna praca jedyne co można zarzucić to chyba to że do 3tyś obr/min to auto ma chyba TURBO DZIURĘ(może temu mam takie wrażenie że do tej pory jeździłem BMW) powyżej tych obrotów już jest znośnie
~jarek
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Silnik prosty w budowie.Ale trochę wydaje się za słaby do tego samochodu.Lubią falować obroty.W miarę elastyczny ale ruszanie z pod świateł tragedia.Już seicento lepiej się zbiera.
~patryk
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
cichy ale przy zimnym silniku warkotliwy i nieprzyjemnie wibruje trzęsąc całą karoserią. Po osiągnięciu temperatury roboczej cichy i kulturalny
~civic706@vp.pl
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
silnik sam w sobie dosć cichy i nawet w miare elastyczny. Wielki plus, że mało pali, troszke gożej z przyspieszeniem, ale czego wymagać od jednostki 75konnej.
~opel95
Hatchback 1.6 i 71KM 52kW
Silniczek daje rade, ale jest on przeznaczony raczej dla kierowcow jezdzacych samych badz przeowzacych max dwoch pasazerow.
Opel Astra F Hatchback