Lista ocen Opel Astra F Kombi (229) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 205 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kawonzsuetam
Kombi 1.8 i 90KM 66kW
Silnik huczy i buczy jak bies z czeluści wydając mniej lub bardziej niezydentyfikowane dźwięki. Z jazdy powyżej 110 km/h skorzystają tylko masochiści. Jedyne głośniejsze auto, którym jeździłem, to maluch, CC 700, i może polonez... Opływ powietrza jest równie głośny, a otwarta szyba przy tej prędkości to murowana głuchota. Na domiar złego stare plastiki w bagażniku tłuką się katując nas na każdym (!) wyboju. Pozytywnie zaskoczyło mnie to że,...
~Michał
Kombi 1.7 TD 82KM 60kW
Rewelacyjnie wyciszone autko, silnika praktycznie wogóle nie słychać, niektóre benzyny są głośniejsze i bardzo nieprzyjemne. Na trasie do 120, 130km podróz w pełnym komforcie-można normalnie rozmawiać nie trzeba zgłaśniać radio naprawdę super. Dopiero przy wyższych prędkościach robi się głośniej, Ostatnio wracałem z nad morza na śląsk i prędkość 140, 150km non stop z lekko podgłośnionym radyjkiem i jechało się naprawdę przyjemnie. Żadnych...
~diddymos@o2.pl
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Przyzwoite jest wyciszenie i tu chciałem zaznaczyć, że astra posiada bardzo dobre standartowe nagłośnienie. Nagłośnienie jest tak dobre, że pobudza apetyt na jeszcze lepsze, które niestety wymaga wyciszenia wnętrza. Wicemistrz caraudio (kolega) zaproponował abym swoje car-audio w wesji oszczędnościowej (znaczy sie 5000 zł lekką ręką - znaczy się mocno pseudo oszczędnościowe ale proste) oprzeć na standardowych głośnikach co chyba najlepiej...
~Andrzej (tdi@o2.pl)
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Na prawdę dobre, do tych 100-120km/h jedzie się przyjemnie, człowiek się nie męczy w długiej trasie, silnika niemalże nie słychać, choć na postoju przenosi wyraźne drgania do środka. Kilka znajomych osób powiedziało że dużo lepiej niż w kogoś Golfie 3 tdi i Passacie b3 1,9 td, a do Escorta 1,8d to już w ogóle niebo a ziemia. Co najwyżej tłuką się plastiki bagażnika, czy jakieś graty w środku.
~diddy
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
Wyciszenie jest dobre do 3 tys. obrotów. Potem już gorzej. Powyżej 120 to nie ma co mówić o szumie opon bo i tak inne dźwięki go dominują. 3 tys. obrotów na piątce powoduje poruszanie się z prędkością 105 km/h. znaczy się więcej nie warto bo i spalanie wyższe. Należy jeździć wolniej i muzyczki słuchać, bo standardowe nagłośnienie jest ogólnie niezłe i muzyczki się słucha przyjemnie.
~pwlmdl
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Mam już dość wysłużony egzemplarz, ale pomimo to jest dość cicho. Silnik jest dobrze wytłumiony. Głośniej zaczyna pracować po załączeniu turbiny, tj. po przekroczeniu 2500obr./min. Zawieszenie, o ile nie wytłuczone, również znośnie, nie trzeszczą plastiki w środku. Głośniej robi się po przekroczeniu 120-130km/h (nakładają się odgłosy silnika i pędu powietrza).
~miś wawa
Kombi 1.7 TD 82KM 60kW
tu akurat zaskakuje opel, bo poprzednio mailem vectre B, tam szwankowala aerodynamika i bylo slychac juz od 140 km/h wiatr tylko, tytaj przy wyrszych predkosciach zero świstow wiatru, na dodatek mozna z powodzeniem sluchac radia, polecam rdio z CD ktore ma wbudowana automatyczna dostosowywanie glosnosci do predkosci (radio samo przyglasza przy predkosci powyzej 100 km/h, itd)
~oliwek
Kombi 1.6 i 71KM 52kW
do 130 jest cicho, po 130 słychac wiatr, silnika nadal nie słychac, przy 100km/h w srodku mozna rozmaiwac cicho i normalnie, nic nie słychac z zewnatrz ani z komory silnika, nic nie stuka i nie puka ( jak w passacie kombi np ) Roleta bagaznika tez jest cichutka nie jak w w/w samcohodzie gdzie wali niemiosiernie
~Grzesław
Kombi 1.4 i 60KM 44kW
Ujdzie. Przy 140km/h da się słuchać audiobooków. Jest to może niezbyt kameralne słuchanie, ale można przecież nieco podkręcić głośność. Nie ma co wybrzydzać - to nie jest lexus. Można swobodnie rozmawiać, a przy zastosowaniu owiewek można szybko jeździć z otwartą szybą. Polecam taki zakup.
~OPL
Kombi 1.6 i 16V 100KM 74kW
Silnik słychać, szczególnie na wyższych obrotach, lub po odpaleniu na zimno. Mieści się w przeciętnych granicach. Nie izoluje totalnie od świata zewnętrznego, ale nie ma się wrażenia jazdy autem o nieistniejącej karoserii. Zawsze można zainwestować parę złotych w wygłuszenie drzwi.Różnica jest dość znacząca.
Opel Astra F Kombi