Lista ocen Opel Astra F Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1991-2002 (64) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~cbr82@o2.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
W tym samochodzie NIC się NIGDY poważnego nie zepsuło , mam go od nowości, jedynie leję benzynę, wymieniam co 10.000km olej (MOBIL 1) i po prostu jeżdżę, średnio co 4 lata akumulator. Do tej pory jedyną awarią był zepsuty termostat - samochód się nie potrafił zagrzać. Wymiana wiązała się z demontażem głowicy (300zł koszt całej naprawy) i to było by na tyle, ostatnio na trasie z południa polski na północ średnie spalanie wyszło odrobine...
~lukas85
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Niestety drobiazgów się psuło sporo, parę wymienię - zepsuty silniczek pokrętła dmuchawy, koszt naprawy niewielki - ciągle psujący się hamulec ręczny, więc speudo driftowanie w zimie raczej odpada - często przepające się żarówki z przodu - słabe hamulce - fatalna wentylacja auta, w zimę to szczególnie uciążliwe - uszczelka pod głowicą - mało wydajny układ chłodzenia, auto nie trzyma temperatury silnika na równych 90 stopniach -...
~mj-mvp
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Awarie: padł akumulator - 1 (raz) ok 300,- czujnik temperatury -chłodnicy - 1 ok 50,- Zawieszenie się szczoteczek rozruszika czy jakoś tak ok 5-7 razy aż w końcu naprawiliśmy :-) raz auto na luzie wchodziło na wysokie obroty... ale sprytnie wrzucałem bieg i popuszczonym sprzęgle i na hamulcu \"ruszam\" - stojąc - to go uspokajało i można było jechać dalej... nie pamiętam z czym było problem... naprawa kosztowało razem ok 1500,00 PL bo...
~Blofeld
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Psują się włączniki świateł i kierunkowskazów (49zł i 35zł) - wymiana samemu w 2min. :) Po 190tyś km pękła mi jedna sprężyna z tyłu (70zł). Wycieki oleju na styku bloku z głowicą, ale nie warto z tym walczyć - płyn chłodniczy się nie przedostaje do oleju. Niestety typowa przypadłość Opli 8v. Wybierak skrzyni biegów traci precyzję po czasie - jeśli to zignorujemy to potem nie będziemy mogli wrzucić jedynki albo wstecznego - naprawa koło 200zł
~Majpreszyss
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Wady drobiazgów faktycznie zdarzają się dość często. I mimo, że ich wymiana nie jest kosztowna, to coroczne rozkręcanie tapicerki aby znowu wymienić podświetlenie pokręteł wentylacji może okazać się mocno denerwujące. Z racji tego, że samochód mam od nowości mogę wszytkich uprzedzić, że co 70 tyś wymienia się przełącznik kierunkowskazów, włącznik świateł padł po około 150, poza tym nic w środku się nie pospuło.
~Piotr
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
samochód ma swoje lata więc ma prawo mieć swoje fochy, hamulce, płyny, olej, opony, wycieraczki,świce, kable WN(lpg) na bieżąco, opornica od nadmuchu ostatnio działa tylko na ostatnim biegu, nie pamiętam kiedy wymieniałem jakąkolwiżarówke, odpadło wsteczne lusterko od szyby(klej 12zł)odpadło lusterko z obudowy od str kierowcy (nowe 10zł)-chyba klej się zestarzałogólnie tanie drobne naprawy
~Piotr
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Samochód jest pakowny, dość komfortowy aczkolwiek z racji swojego wieku (16 lat) już nieco kapryśny szczególnie zimą. Dużym minusem w tym wieku auta jest ciągłe rdzewienie karoserii a w szczególności prawego tylniego nadkola. Na plus można zaliczyć przystępne ceny części zamiennych oraz ich szeroki wybór od nowych po używane. Na plus można także zaliczyć dobre serwisowanie.
~lvlaras
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Drobne typowe usterki: wypinanie cięgna regulacji kratki nawiewu, odklejająca się podsufitka, oraz odklejające się listwy na drzwiach. U mnie dodatkowo muli na benzynie, jeżeli mam mniej niż 1/4 paliwa w baku (jeszcze przed rezerwą). Prawdopodobnie rurka zasysająca jest uszkodzona - po prostu zalewam zawsze do pełna
~jezior
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
kabel zapłonowy przegryziony przez polnego zwierzaka, zatarta pompa paliwa, pęknięta linka sprzęgła, zatarta linka hamulca ręcznego, spalona żarówka-nic wielkiego, niezbyt często. można naprawić w trasie w ciągu kilkudziesięciu minut mając podstawowe narzędzia.
~provayder
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Praktycznie przez 9 lat użytkowania auta nie miałem jakichś przewijających się drobnych usterek. Dwa razy wymieniałem podświetlenie konsoli środkowej, raz podświetlenie licznika, 2 lub 3 razy żarówkę przedniego reflektora. To jak kropla w morzu :)
Opel Astra F Sedan