Lista ocen Opel Astra H Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW 2004-2005 (15) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
W całym samochodzie to silnik okazał się być najmniej problematyczną częścią, przez 3 lata eksploatacji awarii uległ jedynie EGR i czujnik ciśnienia doładowania. Turbo bez zmiennej geometrii i brak DPF to duże plusy. Kultura pracy silnika taka sobie, dość głośno klekocze, dynamika bez tragedii, da się wyprzedzić tira na autostradzie. Spalanie bez szału ale i bez tragedii, u mnie między 5.5-6.5l/100km
~Patryk
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Silnik 80 konny uważam za przeciętny. Według mnie jest trochę ociężały i za słaby do tego samochodu. Nie jest oczywiście zawalidrogą nai "toczką", ale też nie jest żadnym sprinterem. Do spokojnej jazdy zupełnie wystarcza. Wydaje mi się, że lepszą opcją byłby silnik 110 konny, który by dawał większy zapas mocy a co za tym idzie bezpieczeństwa.
~K.c.k
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Nie jest to demon prędkości ale do umiarkowanej jazdy wystarczy w zupełności. Jak na 80 km ma swoją moc. Wyprzedzanie nie sprawia problemu, wystarczy zredukować bieg o jeden i można łykać tiry. Auto bez dpf, mimo przebiegu praktycznie nie kopci.
~tomala72
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Turbina w Astrze wymaga pieszczoty, ale takie traktowanie na codzień odwdzięcza się szczególnie na autostradzie. Przy 130 km/h wciśnięcie gazu robi z Astry pocisk (jak na tą moc jest relatywnie duży efekt przyspieszenia).
~Karlos
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Nie jeździłem przedtem turbodieslami więc może stąd moje pozytywne odczucie, pomimo 80 KM ładnie przyspiesza. Dużo lepiej i elastyczniej niż stu konny benzyniak, ładnie i oszczędnie.
~357PAK
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
80-konny silnik nie nadaje się do wyścigów,ale do normalnej jazdy najzupełniej wystarczy.Prz wyższych obrotach ciągnie przyzwoicie nie dając odczuć, że to tylko 80 KM.
~mwieczorek@bimsplus.com.pl
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
1,7 CDTI 80 KM to trochę za mały motorek jak dla tego auta. Do 40 000 km trochę łykał oleju, ale obecnie od przeglądu do przeglądu (czyli 30 000 km) Silnik cichutki i bezawaryjny.
~marcin.j23@op.pl
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
kultura pracy poczciwego, sprawdzonego dileselka, elastyczność przy normalnej jeździe wystarczająca, chuba że ktoś ma zapędy Kubicy wtedy do PIT STOPu nie dojedzie pierwszy
~marootbg
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
głośny, dość duże wibracje, mało dynamiczny, ale świetne spalanie, nie zawiódł mnie jeszcze.
~pax
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
słabo się rozpędza z postoju (np. żeby uciec ze skrzyżowania), manewry parkingowe bez gazu, przyjemny dzwięk
Opel Astra H Hatchback 5d