Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

eb.sb@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Opel Astra H Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest w miarę twarde a to mi odpowiada.
Nie ma samochodów idealnych. Póki co auto ma dla mnie więcej plusów niż minusów.
Nie mam zacięcia sportowego więc dynamika jak dla mnie optymalna. Powyżej 120 km/h robi się trochę głośny ale do zaakceptowania. Przy włączonej klimatyzacji dostaje lekkiej zadyszki. Jeżeli wieziemy 2-3 osoby + bagaż spadek mocy wyrażny i przy wyprzedzaniu ciśnienie można sobie podnieść.
Biegi wchodzą gładko i bez zgrzytów. Przydałby się 6-ty bieg.
Auto prowadzi się bardzo dobrze. Według mnie układ dorównuję focusowi, który jest bardzo chwalony przez uczonych w piśmie i użytkowników. Opony 205 bardzo dobrze trzymają na drodze ale trzeba trochę uważać przy większych koleinach.
Właściwie bez zarzutu. Nadwozie kombi więc nie mam tych problemów jak w hatchbekach z obserwacją do tyłu.
Dwie rzeczy są dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Po pierwsze w samochodzie za niemałe pieniądze nie ma wskaźnika temp. płynu chłodzącego, to nawet poczciwa syrena miała. Po drugie nie ma żadnego uchwytu na napoje. Nie mogę do tego przywyknąć. Może z czasem. Poza tym pokrętła od nawiewu i regulacji temp. są zbyt nisko a symbole na nich są małe i niewyrażne. Regulację najlepiej wykonywać podczas postoju. Duży plus za impulsowe działanie wycieraczek i kierunkowskazów. Fajna rzecz. Spory i ustawny bagaźnik.
Skutecznie i szybko chłodzi i odparowuje szyby. Grzania jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
JAk dla mnie OK. Przy moich 186 cm. nie mam problemu z miejscem z przodu ani z tyłu.
Do zaakcetowania. Chociaż zawsze mogłoby być lepiej.
Zużycie paliwa chyba nie odbiega od normy dla tej klasy.
Ponieważ udało mi się wynegocjować sporo wyższy rabat niż oferowano na dzień dobry to auto warte swojej ceny. Ale gdybym miał zapłacić cenę z cennika to na pewno nie jeździłbym nim dzisiaj tylko rozejrzałbym się za 3-4 latkiem z wyższego segmentu.
Na razie bez zastrzeżeń. Ale to dopiero 6000 km.
jw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW [l/100km]