Ocena kierowcy - Opel Astra H Kombi

keraj, 8 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2013 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto jeśli weźmie się pod uwagę jego cenę. Daje sporo przyjemności z jazdy. Nie polecam dla kogoś kto będzie jeździł głównie w mieście.
Silnik (1,9 150HP) to chyba najlepszy element zestawu zawanego Oplem Astrą H. Bardzo mocny, oszczędny i fajniej brzmi od 1,9 120HP - o ile ktoś lubuje się w dźwięku klekoczących diesli. Jeśli chodzi o wady to ciężko sprawdzić poprawinie poziom oleju bagnetem. Trzeba go wyjąć odczekać (5 minut) i dopiero sprawdzć. No i kolektor ssący z klapami wirowymi - ja swój musiałem wymienić chociać po wyciągnięciu okazał się być dobry (nadgorliwość gorsza od faszyzmu...). Egr - ja swój ząślepiłem po jednym z czyszczeń które nie pomogło.
Niestety bardzo dobry silnik jest połączony z nie dokońca dobrą skrzynią. Ja swoją musiałem regenerować przy około 160 kkm. Jednakowoż to, że napisałem, że skrzynia nie jest dobra nie znaczy, że źle pracuje. Ogólnie jak jej nie dolega żadna awaria to działa pewnie, biegi wchodzą z przyjemnym oporem, jest precyzyjna (tylko musi być wyregulowana). Jeśli macie auto wyprodukowane przed 2008 na pewno warto wymienić olej na nowy orginaly opla dedykowany pod skrzynie M32. Ogólnie jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o skrzyni m32 to google- enter i na pewno wyskoczy bardzo dużo linków.
Auto prowadzi sie pewnie, dobrze trzyma w zakrętach, ale moja poprzednia astra H 1,7 trzymała się lepiej - zapewne z powodu ciut mniejszej wagi. Z zawieszeniu nie wymieniałem jeszcze nic oprócz łączników stabilizatora.
Jest ok, ale: - szerokie przednie słupki, - trochę przy małe lusterka, chyba po lifcie 2010 panowie z GM dali trochę większe,
Tak jak pisałem VW w tym wypadku to, to nie jest. Jeden cap holder gdzieś tam daleko za dźwignią hamulca ręcznego...ale po za tym wsiada się do tego auta i wie się co gdzie jest i do czego służy.
Wiadomo diesel nie nagrzeje się w zimie tak szybko jak benzyna. Klima jest z tych najwydajniejszych ale daje radę. Może to i lepiej nie jest się narażonym na przeziębienie w lato :-) - może tak miało być. Jedna uwaga nie warto jeździc z permamentnie ustawionym nadmuchem na szybę bo klapa się zblokuję - zalecam cały czas mieć ustawione na auto, jeśli klimatronik.
przy 190 cm wzrostu mogę się wygodnie rozpanoszyć na przednim fotelu, ale za mną może usiaść tylko torba z zakupami. Czyli z przodu ok z tyłu nie ok. Ale to tylko klasa copact.
hmmm... wiadomo diesel, nie ma jakiś wibracji czy tam nie wiadomo czego ale widomo, że to diesel. Po ruszeniu jest dużo lepiej. Powyżej 120-130 zaczyna być słychać opływające auto powietrze. a dodam, że auto ochoczo przyspiesza do 180-200, a powyżej to już nuda.
-zużycie paliwa 5+ - przytakiej mocy nie przekraczam 6 litrów/100km, a nie jestem fanem eko-drivingu. - każdemu autu zdażają się mniejsze/większe usterki ale w przypadku astry ceny części bardzo przystęne no i po za, tym większosć mechaniorów nie ma problemów z tymi autami- - koło 2 - masowe w/g mnie droższe nie u konkurencji, cieżko sie też do niego dostać
tu jest b. dobrze
po 190 kkm wymienione/naprawione: - chłodnica klimy, - sprzegło alternatora, - lewe tylne drzwi - przerwana wiązka, słabe materiały, - łącznik stabilizatora,
- rergeneracja skrzyni biegów - żeby było dobrze nie da się tego zrobić po taniości

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

5,1