Lista ocen Opel Astra H Sedan (19) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ouragan
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik pomimo przebiegu wydawał się ok. Wprawdzie jakby lekko zamulony ale. Nie ma ale... to że ciągle stoi w warsztatach to wina rozsypującego się w koło Macieju osprzętu ! Sterowanie silnikiem, układ chłodzenia, sprzęgło z całym osprzętem, klima po całości, jakaś odma z chłodniczką oleju wszystko się sypie po kolei. Przykład: układ chłodzenia. Wymieniasz termostat, cieknie z trójnika - wymieniasz trójnik to gotuje się przez korek -...
~sebur
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
na co dzien jezdze sluzbowa skoda roomster 1,4tdi 70KM, a astre kupilem jako samochod prywatny do domu. Silnik w miare mocny, ale odnosze subiektywne wrazenie ze przyspieszenie jest takie samo w obu samochodach (porownujac dane katalogowe astra jest 3 sekundy lepsza). Dieselek skody ladnie przyspiesza w dolnych obrotach, astre trzeba troszke "podpilowac", brakuje elastycznosci na niskich obrotach. Jaki sie to mowi jest dobrze, ale szału nie...
~geo.info@neostrada.pl
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
To mój drugi komentarz pierwszy był po trzech tysiącach kilometrów. Silnik nieco się \"ułożył\" albo ja się do niego przyzwyczaiłem. Przede wszystkim zbyt krótka jedynka i dwójka, Brakuje dynamiki w dolnej strefie obrotów. Na trójce da się już pociągnąć. Żeby sprawnie się poruszać należy traktować pedał gazu płynnie ale nie gwałtownie, bo inaczej jest \"dziura\" (niebezpieczne zwłaszcza na dwójce - można zostać na skrzyżowaniu.
~BWP
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik fajnie ciągnie budę ale na wyższych obrotach,na jedynce dość ciężko, ale np na piątce gdy się rozbuja przyspiesza chętnie. żwawo , ładnie się wyprzedza. Silnik po 39 tys. suchutki, nie bierze oleju, pracuje cicho (również przy wyższych prędkościach), obroty nie falują , nic nie stuka ,nie klekoce, spalanie trasa/ miasto dość ciężka noga ok. 7,3 l (z włączoną klimą)
~All B.
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik dynamiczny, lubi wysokie obroty. I tu zaskoczenie: nie okupione to zostaje większym zużyciem paliwa... Za to dynamika fajna. Na trasie sympatyczny efekt zredukowania i wprowadzenia go na wyższe obroty i lekkie zdumienie mijanych obok kierowców innych marek.... Lubię to ja, moja żona no i dzieciak.... Mamy trochę frajduchy...
~jwrobel@kul.pl
Sedan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Silnik bardzo głośny. Ma brzydki dźwięk (w porównaniu z dieslami francuskimi czy VW). W kabinie hałas, jak w ciągniku rolniczym. Ciepły czy letni silnik z trudem startuje. Rozrusznik musi się dużo nakręcić, żeby silnik zaskoczył. Czasami trzeba startować dwa razy.
~Marki
Sedan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Wystawiam ocenę dobrą ze względu na nieco dziwny dźwięk w porównaniu do np peugeota wygrywa peugeot. Jednak da się do niego przyzwyczaić (najgorsze były przesiadki z jednego do drugiego).
~BOSTR
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Silnik w miarę ok, cichy, równo pracuje ale pomiędzy 2 a 3 tys. obrotów na 4 i 5 biegu wpada w dziwne wibracje. Trochę za mało elastyczny, przy wyprzedzaniu zawsze trzeba redukować. Wolałbym jednak 1.8
~geo.info
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wypowiadam się trzeci raz. Podtrzymuję opinię, że silnik słaby w dolnym zakresie obrotów. Gdy się go podkręci jest dobrze. Wymaga delikatnego operowania pedałem gazu.
Dziennik kosztów dla Opel Astra H Sedan
~Superjaca
Sedan 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW
Nie ma do czego się przyczepić. Przy takim dużym samochodzie ten \"niewielki\" silnik radzi sobie wystarczająco. Kultura pracy bardzo dobra
Opel Astra H Sedan