Lista ocen Opel Corsa B (390) - Widoczność

Na liście zabraknie 631 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~devid
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Lewy słupek zasłania i denerwuje. Szczególnie gdy dojdzie do tego jeszcze część brudnej/zaśnieżonej szyby między słupkiem a wycieraczką. Pole widzenia drastycznie maleje. W bocznych lusterkach mogłoby być więcej widać, istnieje tzw. \'martwy punkt\' (gorzej niż w Cinquecento) Środkowe lusterko posiada zdecydowanie największą użyteczność i widoczność (tutaj zdecydowanie lepiej niż w CC). Samochód z racji że mały, łatwo nim manewrować i...
~MK_nowy
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Szkoda, że nie produkują już tak \"przeszklonych\" samochodów. Parkowanie w najciaśniejszych zakamarkach to żadne wyzwanie dla tego niemieckiego \"malucha\". Jest to wersja 5 drzwiowa, nie wiem, jak jest w wersji 3 drzwiowej, ale nie sądzę, by było tragicznie. Słupki cienkie, nic nie zasłania widoczności. Mały minus (nie ujmujący 5pkt), to małe lusterka zewnętrzne, które nie pokrywają 100 % tego, co dzieje się wokół nas. Ale, jak pisałem po...
~lukas000-19
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Widocznośc jest doskonała, mam też Octavie i tam jest tragedia bez czujników ani rusz. Po przesiadce do Corsy czuję sie jak bym siedział w akwarium :) Wszystko pięknie widać zarówno do przodu jak i do tyłu, słupki z racji tego że są dość cienkie nie utrudniają obserwacji sytuacji na skrzyżowaniach. Auto idealnie nadaje się do parkowania w zatłoczonych centrach miast. W obserwacji tego co się dzieje za autem pomagają także duże lusterka...
~pepito82
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Komfort żaden, to nie jest nawet samochód klasy kompakt. To jest miejska popierdółka, konstrukcyjnie sprzed 20 lat, więc i nie można mieć wymagań. Na głowę się nie leje, zimą grzeje, latem wieje. Szyby mam na korbki, brak wspomagania kierownicy, brak centralnego zamka, lusterka sterowane ręcznie i nie podgrzewane - te dwa ostatnie braki odczuwam często.
~130rapid@wp.pl
Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW
Mały kompakcik jest z natury przejrzysty. Patent GM z daszkami przeciwsłonecznymi odsuwającymi się także na bok - godny Nobla. Same daszki są jednak trochę za krótkie. Reflektory, bardzo dobre przy dobrej przejrzystości powietrza, nie nadają się do jazdy we mgle - masa rozproszonego światła sprawia, że we mgle ma się wrażenie jakby pchało się białą ścianę.
~Pizzaman
Hatchback 1.7 D 60KM 44kW
Przez to że auto jest dość niskie i szyba jest pociągnięta trochę do góry można zatrzymywać się na linii i dalej widzieć sygnalizator bez kombinowania (schylania się), na boki również to samo jak w szybach i w lusterkach widać auto jak na dłoni i nie trzeba bać się przy parkowaniu o martwe pola (idealne na ciasne parkingi)
~eosrulez
Hatchback 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Teoretycznie wszystko widać, praktycznie jest jedna wada. Lusterka i obrys przodu i tyłu. Jeździłem wieloma autami, często większymi, ale lepiej ściętymi i z innymi lusterkami. Tutaj wydaje się jakbyśmy mieli zaraz walnąć w coś przy parkowaniu, a po wyjściu z auta się okazuje, że mamy aż za dużo miejsca.
~grezur
Hatchback 1.0 12V ECOTEC 54KM 40kW
Nie można narzekać. Wąskie słupki przednie, dobra widoczność w obie strony i tył kończący się zaraz za tylną szybą - zaparkujemy wszędzie :). Jednak lusterka manualne dla osoby mojego wzrostu (185cm) to porażka. Może dlatego że nieoryginalne, ale nigdy nie mogę ich ustawić tak jak bym chciał.
~grezur
~SETH82@o2.pl
Hatchback 1.5 TD 67KM 49kW
Z przodu - dobrze, z tyłu - dobrze, z lewej i prawej - dobrze. W lusterkach też git. W sumie nie ma się do czego doczepić. Wiadomo, że to np. nie jest np. Xsara Picassa lub Scenic, gdzie przednia szyba jest wielkości samej Corsy, ale na jak tak małe auto widoczność jest dość wystarczająca.