Lista ocen Opel Corsa D (166) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 202 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hare1967(at)tlen.pl
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
w ramach gwarancji: opadający fotel kierowcy - wymiana mechanizmu, krusząca się gąbka z siedzeń przednich foteli, odstająca uszczelka tylnej szyby, stukające \"coś\" wewnątrz słupka, po gwarancji: łuszczący się \"chrom\" z klamki wewnętrznej, nie działa połowa ogrzewania tylnej szyby, odpadła maskownica uchwytu klapy bagażnika,
~Jendrek
Hatchback 5d Facelifting 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
Zacinająca się kratka nawiewu. Łuszczący się "chrom" na klamkach i ręcznym. Wycierające się od jeansów siedzenie kierowcy - robią się takie wyłuszczenia jak w starych swetrach. Spotkałem się z czymś takim na forum i ASO podobno powiedziało właścicielowi że źle wsiada do auta.
~marcin
Hatchback 1.4 Twinport ECOTEC 90KM 66kW
nie byłem w serwisie bo za wczesnie bo samochód nowy, ale trzeszczy siedzenie kierowcy, waże prawie 100kilo i chyba nie wytrzymuje, nie podoba mi sie to ale cóż? jeszcze jedna rzecz która wkurza moją żonę to odgłosy klocków hamulcowych przy hamowaniu, no to szczerze powiem, jest dziwne ale ten typ tak ma?
~Marek
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Narazie usterek brak. Jeżdżę rok i nie włożyłem złotówki w to auto. Jedynie to ogrzewanie działa dość słabo ale jeszcze nie ustawiłem czy ten typ tak ma czy to wada termostatu. Diagnozę utrudnia brak wskazania temperatury co też jest dziwną modą w nowych autach.
~corsa
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
piszczący wentylator, serwis trochę wyciszył (ten dźwięk tylko ja słyszałem), \"piszczące-jęczące\" zawieszenie serwis- przesmarowane gumy w zawieszeniu (poduszki amortyzatorów)dźwięk zginął w 99% teraz słychać tylko przy wilgoci i potężnym ugięciu zawieszenia (nie przeszkadza)
~nygus7
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Jedna rzecz mnie załamuje. Od kiedy przejechał 4tys. zauważyłem mechacenie się boczków fotela kierowcy. Jak widać zastosowali bardzo nietrwały materiał do obicia. Ciekawe czy na mechaceniu się zakończy czy też po jakimś czasie materiał się zwyczajnie przetrze...
~Ejnoej!
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Zdarza się, że „nie styka” jakaś żarówka podświetlenia przełączników. Uszkodził się czujnik zapięcia pasa, odkleiły się wkłady lusterek zewnętrznych, odpadł jakiś plastik w bagażniku - ogólnie nic drogiego. Żarówki wymienia się ciężko - to największa wada!
~arci 1980
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Opel ...ach ten opel.Ułamał sie bolec od klamki,wymienilem ogranicznik drzewi kierowcy ,bo stukal.Kostka od wentylatora ogrzewania sie stopiła...i to wszystko.Dałem 5 gwiazdek,bo mój kumpel w nowyszym Golfie juz polowe silnika wymienił
~Wojtek
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
awarie: urwały się linki od półki w bagażniku i zamarzły amortyzatory zimą, pilot od centralnego czasem słabo działa; cykliczne awarie wycieraczek - naprawiane przez mechanika za kwotę 20 zł, ale mimo to co pół roku musiał rozebrać mechanizm i go wyczyścić
Dziennik kosztów dla Opel Corsa D
7,4
7,9
~dArioG
Hatchback 1.3 CDTI ecoFLEX 75KM 55kW
żarówki świateł mijania, co miesiąc 1 sie pali a wymiana to mistrzostwo świata, w sumie wymieniłem już około 30 żarówek, serwis twierdzi, że słaebe żarówki - bez komentarza .... (zupełnie różne stosowałem od najtańszych do najdroższych!!!)