Lista ocen Opel Insignia I Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW 2008-2013 (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kazmirus
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Skrzynia bez zarzutu. Biegi wchodzą pewnie i bez specjalnej gimnastyki przy biegu 5-tym, 6-tym i wstecznym. Przełożenia dobrane niemal wzorowo. JEDYNE ZASTRZEŻENIE MAM DO PRZEŁOŻENIA Z 1-KI NA 2-KĘ. ODCZUWAM MINIMALNE SZARPNIĘCIE PO WYRZUCENIU BIEGU W POZYCJĘ \"NA LUZ\". Być może skrzynia wymaga minimalnego dotarcia. Oceniam ją na 4.8
~sławcio
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
jak to w oplu długa 3 i jeszcze dłuższa 4 do wyprzedania nawet nie trzeba redukować.Skrzynia dopasowana do silnika w sposób perfekcyjny.Zarówno osoby które nie lubią za dużo mielić jak i te takie jak ja z zacięciem sportowym będą zadowolone.Biegi wchodzą szybko z fajnym lekkim oporem co daje poczucie precyzji.
~tdci
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Włożenie wstecznego zamiast jedynki nie wymaga naciśnięcia przycisku - wystarczy nieco dynamiczniej włożyć bieg. I start ze świateł może skończyć się na masce samochodu z tyłu. Oczywiście dla serwisu to nie wada. Bardzo krótkie sprzęgło daje wrażenie szarpania przy ruszaniu - dla pasażerów jest to uciążliwe.
~dariesto
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
mało precyzyjnie wchodza biegi zwłąszcza jak spadnie temperatura, to akurat wada tego auta, choć troche można się przyzwyczaić, jednak przy szybkich zmianach biegów potrafi przyciąć i a jedynka zazgrzyta
~wojcichhh@o2.pl
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Troche chaczy gdy zimna,opel chyba z tym roblem. Poprzednia Astra tez tak miala. Dopiero po okolo 130 tys dotarla sie i chodzila jak ta lala.Mam nadzieje ze w wypadku Insygni poprawa przyjdzie wczesniej.
~azzurek
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
6-biegowa manualna skrzynia biegów (MT-6) Po przejechaniu 10 tys km skrzynia sprawuje się dobrze. Twarde biegi, dobre przełożenie, dźwignia w sam raz do jazdy zarówno spokojnej jak i \"sportowej\"
~Damian
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Fatalna, nie polecam automatu, czuć szarpanie przy zmianach biegów. Najgorsza skrzynia jaką jeździłem. Ponadto awaryjna, naprawa kosztowała mnie ponad 5 tysięcy złotych!
~szej hulud
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Drążek krótki, ale trochę nieergonomiczny. Na szczęście jest pod ręką. Cóż z tego jeśli drogi prowadzenia dźwigni są raczej długie? Plus za precyzję, ale ogólnie przeciętnie.
~Piotr
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Skrzynia automatyczna pracuje bez zarzutu, skoordynowana z flexi-drive - rewelacja, do tego można się pobawić w ostrzejszą jazdę po przełączeniu na tryb ręczny.

Usterki Opel Insignia I

Opel Insignia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Darek
Hatchback 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 118kW
Z lekkim oporem, co nadaje temu auto sportowego zacięcia. Praca skrzyni jest zadawalająca, biegi nawet podczas bardzo szybkiej zmiany wchodza bardzo precyzyjnie.
Opel Insignia I Hatchback