Lista ocen Opel Meriva I (161) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazur
Minivan 1.6 ECOTEC 100KM 74kW
Wentylacja? Znaczy co? Okno jak otworzę? Nie ma ogrzewania i nie ma klimatyzacji. Słabizna i tyle. Nagrzewnica max. po 3 latach jest zapchana i nie oddaje ciepła jak się należy. A wymiana nagrzewnicy to nie pestka, tak technicznie jak i ekonomicznie.
~jacek3miasto
Minivan 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Nie mam uwag, chociaż zdarza się zaparowanie szyb tylnych drzwi (pomimo wymiany filtra kabinowego). Zakup dodatkowych bocznych owiewek rozwiązał problem (i polepszył wygląd). Manualna klimatyzacja mogła by być trochę bardziej wydajniejsza.
~VoytasJr
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Hmm..przy jezdzie w dwie osoby..wszystko jest ok..ale jak jedzie 5 (np zima) no to jest katastrofa..wszystkie szyby paruja..pomaga jedynie ciagly nawiew na przednia szybe (wiaze sie to niestety z duzym hukiem)..wnetrze dlugo sie nagrzewa (diesel)
~mariogreg
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
zimą tylne boczne szyby marzną i jak się nie da na dłuższy czas ogrzewania ciepłego na maksa to nic przez nie nie widać,ale to jeden taki mankament nie przeszkadzający zbytnio dla kierowcy -bardziej dla pasazerów z tyłu
~Użytkowanik Opla
Minivan 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Wentylacja jak i grzanie są bardzo dobre, nie trzeba długo czekać na chłodek lub powiew ciepłego powietrza. Niestety w zimę lubi naglę zaparować (nawet jak jest nowy filtr kabinowy) ale po chwili wszystko wraca do normy.
~Jaro
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Nie mam doświadczenia co do klimatyzacji w innych autach ale przy słonecznej pogodzie i temperaturze 20-22 na zewnątz musiałem używać klimy ze względu na zbyt mocne nagrzewnie w środku. W zimie raczej ogrzewanie OK.
~Władysław
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o ogrzewanie to stosunkowo szybko nagrzewa wnętrzne. Wentylacja jest ok, choć brakuje możliwości włączenia zamkniętego obiegu. W lecie jest ok, ale ciężko jest przewietrzyć auto przy dużych temperaturach.
~BB
Minivan 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Bardzo szczelny samochód. Jak wszyskie Ople. W czasie ulewy jak włączysz klimę (nawet manualną) nie ma żadnych problemó. Widoczność świetna. Grzeje jeszcze lepiej niż chłodzi. Ale po co grzać w tak ciepłym samochodzie?
~MZ
Minivan 1.6 8V 87KM 64kW
Sinik nagrzewa się raczej wolno, klima wydajna na wysokich biegach. Figla potrafi spłatać lubiące się popsuć zamykanie obiegu zamkniętego -nie używać zimą! Wtedy szyby będą zaparowane non stop.
Dziennik kosztów dla Opel Meriva I
8,7
9,4
~lesio
Minivan 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Z ogrzewaniem w zimie mam duży kłopot zwłaszcza przy włączonym nawiewie na poziom 2, wewnątrz zbyt ciepło nie jest. Wymieniałem już termostat ale nic nie pomogło. Klima i nawiew w lecie są O.K.