Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

ZORRO, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : jasny welur mam wersję limitowaną jeszcze w dodatku zielona butelka jak ją nawoskuje ręcznie to się nie mogą nadziwic,że samochód tak dobrze utrzymany,swieci się jak psu j....?Tak jak napisałem poniżej kupił bym jeszcze,ale nówke sztukę nie używkę nie wiadomo z jak dużym przekręconym przebiegem,bo nie dajmy się zwariowac kazde auto z zagranicy czy nawet polskie zarejestrowane ma licznik cofniety,jak ktos się nie zgadza to jego wola,ale prosty przykład Helmut nie oszczedza fury i cisnie na maxa i taka beznyna potrafi nawet rocznie zrobic 30-50tys km nie wierzycie ale tak jest po 10 latach wynik jest prosty a jak sprowadzą to licznik masz 160tys km po 10 latach zenada.Ale może ten proceder kiedyś ktos ukruci.Pzd wszystkich użytkowników Opelków do przodu
Silnik : duze spalanie oleju-wada Opel nic sobie z tego nie robi
Inne : alternator
Układ elektryczny : //////////////////////////
Co tu oczekiwać od bryki z 99r ale jakos się trzyma i jeszcze 200km poleci raz w miesiącu trochę go przeciągam bo 80procent miasto to się zamula.Polecam nie czekać z wymianą rozrządu mimo zapewnien,że było robione,ja akurat kupiłem od takiego jełopa,który nic nie robił poza dolewką oleju,a przepraszam rozrząd zrobił,ale za ostro jezdził d....,poniewaz dwa lata przed okresowa wymiana napinacz poszedł i kupiłem kompletny nówka-polecam pasek Continentala a nie tam jakiego Gatesa!i rolki skf oraz pompę.Czesci do Opli są naprawde tanie porównując z Japoncami to Opel is the best.
Na razie chodzi bez zarzutu,żeby nie przechwalić,oprócz drobnych usterek.Ale niech mi tu nikt nie sciemnia,że oleju mu nie bierze to są prawdziwe smoki olejowe każdy opel pije olej na potęgę,żaden doktor motor lub inne wynalazki ani uszczelnianie lub wymiana pierscieni nie pomogą.Żenada w tym temacie,jedynie to co przetestowałem do 2000obrotów wtedy jest znikome branie oleju,ale kto tak jezdzi przy 2.0 benzynie.Kolega kiedyś oddał opelka 1,6 do serwisu w Skierniewicach bo myslał,że jak serwis to będzie cycus glancus-wybecelował kasę i jak brał tak bierze smok wawelski-sory olejowy.Ogólnie samochód fajny ja mam ten plus,że ma karbon w drzwiach i jest dobrze zabezpieczony jak na 99r po lifcie zero rdzy.Nie chwale się prawdę mówie.No i bogate wyposazenie jak na tamten okres pełna elektryka klimatronic,tempomat i piękny jasny welur,który aż tak bardzo sie nie brudzi.
trzyma się
wymiana zawieszenia przód polecam Bilstein rewalacja
ok jak na Kombi
ok
jest super w lato klimatronic super działa-przestroga dla wszystkich,którzy mają klimatronic,kupiłem go w grudniu poprzedni besitzer nie poinformował mnie o wscisniećiu przycisku eco spalanie na benzynie po miesćie wzrosło do 15l-na 100 procent ten sam przypadek apropo w Mercedesie klasy A też taki u nas jest trzeba włączyć nawiew i eco-dla tych którzy wiedzą sorry za zamieszanie.W zimie dobrze grzeje termostat ustawiony na 81 i trzyma.
Passat to nie jest ale przy moim wroscie 190cm w miarę-rodzinka się miesci i bagaże też i do przodu.Kolejna bedzie Zafira ale ta do 2004 max 2005 i w wersji Elegance tylko taka jest najlepsza poniewaz ma zajebiscie duże wnętrze a od 2005 po lifcie jest za wąska mimo wiekszych gabarytów w katalogu nie polecam.
ok
I teraz tak pisze tak jeżdze stosuje eco draving w miescie czyli 2-20km 3-30km itd az do piatki-50km i co ciekawe katolog mówi o 12litrach ja mam spalanie od 3 lat 10l w miescie wynik super jak na takie auto,po trasie przy klimatronicu i pełnym obciązeniu 110km na A1 i tempomat 6.5l moim zdaniem też dobry wynik,raz zrobiłęm rekord jadąc na morze 5l ale prędkość też nie była duża 90km.Ogólnie ok,ale ta waha nonstop drożeje ale gazu na pewno nie załoze-bomba zegarowa itd
ok
zarówki przepalają się nonstop przód i tył i co jakiś czas jakis błąd się pojawi=tech pomaga albo polecam kupic na Alegro vaga z softem max za 100 i hula na laplopie::))) u mnie o tyle fajnie,że komputer informuje,fotele trzeszcza ale to norma
Zaczynamy litanie po pierwsze bolączka viki czujnik wałka rozrządu nie polecam żadnych hanspreis etc tylko oryginał siemens,czujnik wału korbowego,alternator diody itd,kupiłem regenerowany po dwóch naprawach starego i smiga,zarowki standard przepalają się srednio co pół roku oraz jak alternator szaleje zarówki przepalają się na konsoli od klimatronica itd.U mnie bak przerdzewiał wymiana na nowy i ostatnio amorki-prawy się wylał i nie opuszczał-objawy powyżej 120km kierownica biła jak szalona co dziwi powyżej czyli tak 180km było ok,dwa razy tak jechałęm nieświadomy-przestrzegam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

7,7