Lista ocen Opel Vectra B (926) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1075 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~malin612
Kombi 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
Zużycie paliwa jest nawet bardzo dobre, miasto ok. 7 litrów a na trasie udało mi się zejść poniżej 5 litrów < 4.7 tak pokazywał komputer > :) Ceny części są droższe niż części w moim poprzednim aucie ( Opel Astra I FL ) ale przecież Vectra to jednak klasa wyżej to i ceny muszą być większe :)
~Michael
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Ode mnie dostaje 5 bo jest rewelacja pod tym względem. Miałem jednostkę z gazem i bez szaleństwa jak sie jechało w długą trasę to spokojnie 8l gazu. A to już całkiem nieźle. 100 km za 18zł. Na benzynie komputer pokazywał koło 6l w długiej trasie. także też na 2l silnik jest rewelacja.
~macieju
Hatchback 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Jeżeli jedziemy poza miastem to nawet przy ciężkiej nodze auto dużo nie pije ropy,za to w mieście potrafi wypić, szczególnie w zimę kiedy się nie dogrzewa silnik.ceny części są niewielkie i jest bardzo dużo zamienników.Odchodzi nam wymiana rozrządu gdyż zamontowano tu łańcuch rozrządu.
~Steffan
Kombi 2.2 DTI 16V ECOTEC 125KM 92kW
ropa- i zużycie- super ceny silnikowe i związane z pojemnością 2.2 -drożej ceny blach i karoseri i typówqek - tanie naprawy u mechaników-trzeba uważać by nie skasowali za dużo za 2.2 dti bo niestety papracy będą na wszystko zwracać uwagę żeby podnieść cenę usługi i bvędą mówić że to nietypowe.
~Bakszyszol
Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Zużycie paliwa w mieście na zimowych oponach może podjeść nawet pod 11l, ale w trasie jest nienajgorzej. Części nie należą do super drogich, ale są elementy, za które trzeba zapłacić więcej niż w innych wersjach silnikowych. Np. tu kolektor wydechowy jest zespolony z katalizatorem i trzeba kupić całość...
~k1arol
Kombi 2.5 V6 170KM 125kW
Zestawiając pojemność silnika skrzynię automat i masę auta uważam spalanie za przyzwoite. Mam instalację gazową na 40l robię od 290-380km. Dużo zależy na jakiej stacji tankuję. Komputer przy 90km/h pokazuje około 8l/100km (ale chyba na benzynie). Na gazie do takie spalania nie doszedłem.
~mision
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Zaznaczyłem to wyżej, ale jeszcze raz podkreślę, bardzo ekonomiczny silnik (1,6 16V) jak na gabaryty tego samochodu (1 300 kg), uważam, że spalanie jest relatywnie niskie (zależy od stylu jazdy), ceny części zamiennych niewygórowane (poza ASO), przeglądy również. Naprawy to wykona każdy lepszy mechanik.
~diabel
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
no z tego to nie jestem zbyt zadowolony na długiej trasie w lato 6,3 to minimum jakie udało mi ie uzyskać (4 osoby i ful bagaży, wakacje) przy prędkości ok 120-130km/h max to 15L/100km a średnio wychodzi mi 11L/100km tylko miasto i ostatnio nawet 3 tyś obr/min nie przekraczam ale to nic nie pomaga
~karlon
Hatchback 2.0 DTI 16V 100KM 74kW
jak narazie biezace serwisowanie oleje filtry itp.. i tylko leje.. nie wiem jak ludzie moga osiagnac spalanie ponizej 5l??? ale generalnie jest swietnie szczegolnie w trasie. miasto gorzyste na codzien max. do 3 biegu, duze obcazenie przy stromych podjazdach i ciagle sie mieszcze w 8l. niesamowite
Dziennik kosztów dla Opel Vectra B
6,7
8,1
9,6
~scorpion
Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
instalacja III gener./ nie sekwencja / praktyczni bezstratna w osiągach i spalaniu /polecam ! ale oczywiscie zależy pewnie od instalacji i montażu / wydech mu padł, ale za 50 zł przyspawali jak należy - zużycie na trasie przy spokojnym i równej jeździe - bdb / miasto 9-10, ale masa robi swoje