Lista ocen Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000 (15) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~romcio47
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Kupiłem zadbany egzemplarz, w którym jeśli cokolwiek się psuło, to była to część oryginalna od GM, którą Niemiec kiedyś tam wymienił lub przeżyła od fabryki do wystąpienia usterki. Jak w każdym samochodzie - regularna kontrola wszystkich newralgicznych podzespołów pozwala na długotrwałą eksploatację. Jeśli ktoś już kupuje tak tani samochód i nie dba o niego - powinno być mu wstyd. Z drobnych rzeczy - naderwana taśma wyświetlacza...
~sebyxx
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Awarie - abs (i nie wiadomo co - czujniki niby ok a cały czas zapałała się lampka i odcinało ABS), jak to na gazie - trzeba się przyzwyczajić do palącej się kontrolki silnika (egr), klima przestała działać - wszędzie dziury, elektryczne szyby ledwo się opuszczały, podświetlenie deski rozdzielczej - raz było - raz nie. I wiele wiele innych drobiazgów które zajmowały mi dużo czasu i tak efekty były mizerne.
~AENEMA9
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
No i z tym ten model na problem. Zacinający się mechanizm opuszczania szyb (przód kierowca), nie odbijająca zapalara do papierosów, wciąż przepalające się żarówki (mijania, H7) itp., jednak nie są to rzeczy, które są jakoś szczególnie ważne. Oczywiście czasem potrafią zdenerwować, ale generalnie nie są uciążliwe.
~jwp1435@onet.eu
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
zawsze coś ale to zawsze coś. zepsuł mi sie alarm (w Niemczech su... pie...)masa nerwów. listwa, i caly moze to wina poprzedniego właściciela. a dla chłopaka kturemu to śliczne bydle. spszedałem padł imobilajzer potem też słyszałem że wymieniał silnik.
~tomii
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Używam auta od trzech lat. Wcześniej jeździł nim mój kolega przez 5 lat. Auto nigdy nie zawiodło, usterek właściwie nie było. Wszystko wymieniane na czas gwarantuje bezproblemową eksploatację.
~maciek
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Jak na 9 letnie auto bardzo dobrze. Brak większych usterek. Przez 2 lata wymieniałem: -automat rozrusznika -zawór EGR oraz elementy, które po prostu się zużywają: -klocki hamulcowe, filtry, opony - KONIEC
~jason19@o2.pl pozdrawiam
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
na tych naszych polskich drogach zaczyna po mału słychac jakies szelesty z kokpitu i cos delikatnie klekoczacego w oparciu fotela kierowcy, podczas jazdy jest cicho wiec te drobiazgi niekiedy słychac
~kubaajot
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Wycieki, zacinanie termostatu, usterki pompy paliwa, alternatora, wybieraka skrzyni biegów oraz urządzeń elektrycznych takich jak przełączniki lusterek lub szyb.
~mision
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Pilot w kluczyku, nie zawsze rozmawia z samochodem, zawiasy bagażnika, chyba największa bolączka, za słabe sprężyny powodują, że otwarta klapa opada.
~DELE
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
ogólnie nic mi się nie dzieje oprócz poduszek :-/ które świecą i świecą pomimo kasowania
Opel Vectra B Sedan