Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2005
Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Koszty utrzymania
Zamieniłem Octavie 2 1.9 TDI na Vectra C do lifcie. Porównując obydwa auta na plus dla Opla komfort jazdy i tu jestem najbardziej zaskoczony pomimo, że Skoda była tania w utrzymaniu, Vectra jest jeszcze bardziej ekonomiczna pod względem serwisowania. Jestem mile zaskoczony, auto pomimo, że bardziej kanciaste, jest po prostu lepsze.
Dynamika średnia, start do 100 kiepski, później jest już dużo lepiej, nadrabia. Niestety bierze olej, co weekend sprawdzam i uzupełniam. Za to spalanie rewelacja we Wrocławskim korku pali max 10 litrów LPG!!!, gdzie A4 B5 z małym silniczkiem 1.6 spalało prawie 11, e E46 2.0 ponad 11 litrów gazu. Na tarasie można zejść do mniej niż 9
Wsteczny czasem zgrzytanie, ale z drugiej strony nie trzeba wachlować biegami na 4 można jechać 30 i 130
Mogę porównać do Octavii i E46, tu jest dużo lepiej
Nie gnije, chyba jak wszystkie auta po 2000r
Duże, kanciaste szyby z każdej strony. Mam wrażenie, że wysoko się siedzi
Tu chyba największe wady np. auto 200 tyś przebiegu, bezwypadkowe, a np. zawiasy drzwi przednich skrzypią przy otwieraniu, wymieniałem i ok. Podczas jazdy po dziurach też zawsze w środku jakiś plastik da o sobie znać. Z wewnętrznych uchwytów drzwi schodzi powłoka, to samo z ręcznego, radio jak na auto z 2006 nie ma nawet AUX, a wymiana to masakra, nie pasuje kostka, wejście antenowe, ramka, wszytko wymaga rzeźbienia.
Ok auto grzeje i chłodzi tak jak inne.
Dużo miejsca z tyłu i przodu, jest ok
Duży plus, do 140 nic nie słychać, później już tylko silnik
Bardo tanio dobre kable zapłonowe 100, sprzęgło 400, rozrząd 300, części silnik za groszę , bo to chyba jeszcze z Vectra b. Zawieszenie mogłoby być tańsze, ale i tak jest lepiej niż a4, czy b5, E46
Bajka za 15 tysięcy mam auto z 2006 z Polskiego salonu, z udokumentowanym przebiegiem 200000
Nie wiem jeżdżę nie cały rok, zrobiłem 30 tyś na razie nic się nie dzieję, za wcześnie żeby oceniać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

9,2