Lista ocen Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 (56) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał.W
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Auto posiadam od 8 lat ma przjechane 367tyś w tym ok 230tyś na gazie. Kupiłem je z przebiegiem 130tyś wtedy załozyłem gaz po za wymianą filtórw gazu oraz wstrysków które padły po 167tyś oraz regeneracją reduktora przy przebiegu gazowym 190tyś nic z silnikiem się nie dzieje. Dobra jednostka pod gaz. Do tej pory zmieniałem w zawieszeniu piasty przednie łaczniki stabilizatorów uszczelkę klawiatury pompę paliwa która padła przy 310 tyś tanie auto...
~lukag
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Zadowala się niewielką ilością benzyny oraz lpg. Średnie spalanie, zmierzone na dystansie 14000km wynosi dla benzyny 7,8 l/100km a LPG 9,35 l/km. Jak na niespełna 1,5 tonowy samochód o tych gabarytach to bardzo dobry wynik. Koszt przejechania 100km (po doliczeniu średnio 0,4 l benzyny / 100km) to niespełna 25zł, w przeliczeniu na PB to ok 4,5 litra. Śmiech... Części są tanie, spory wybór dobrej jakości podzespołów. Prosta konstrukcja silnika i...
~Łuksz (lukasz12@o2.pl)
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Może to wina właczonej non-stop klimy ale przy turlaniu sie na krótkich dystansach (do 5 km) przy umiarkowanie dynamicznej jeździe potrafi dojśc do 13l/100. W bardzo spokojnej jeździe w trasie (przy predkosci do 110) - 5.9l/100). Cena wtedy za wersje 1.8 Elegance po uwzględnieniu wszystkich przysługujących nam znizek - około 76000 PLN nie jest zła. Obecna cena to ponad 90000 PLN. Ogólnie 3,75/5
~tomy1939
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
No i tutaj bardzo duża pochwała,ponieważ wcześniej jezdziłem Opel astra 1,6 16v gdzie robiłem na pełnym 50 litrów zbiornik max 640 km,moją Vectrą c gdzie do zbiornika udało mi się nalać max gdzieś około 53 litrów benzyny,jadąc średnio około 120-130 km/h(użyty tempomat) trasa Polska-Holandia zrobiłem 830 km. Jest różnica i to nie mała.
~Brendi
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Ponieważ mam instalację sekwencyjną więc jest tanio pali mi średnio 10 litrów gazu . Mam ten samochód około roku ma przejechane około 90 tys km ja przejechałem około 20 tys km . Powiem szczerze nic oprócz obsługi nie było robione nic nie puka nie stuka . Hamulce zawieszenie silnik nie mam się do czego doczepić. Wymieniliśmy rozrząd i teraz można śmigać.
~DULU
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
najlepsze jest to że moja vectra kosztuje mnie mniej niż wcześniejsze punto 2 1.9diesel, a mianowicie 24zł/100km = gaz (polecam ale u sprawdonego mechanika) średnie 8,6 (9,5 lpg) miasto 11 (12 lpg) trasa 7 (7,8 lpg), autotradą 140km/h: 9 (10 lpg) dla mnie ekonomiczność jest wzorowa bo do 190tyś. km ani razu nic nie nawaliło
~Karol_Volvo
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Trasa Poznań-Pobierowo spalanie 7l/100km! Przy prędkości 100-130km/h. Spalanie w mieście dochodzi do 10l/100km przy ostrej jeździe. Na prawdę nie spodziewałem się, że takie te auto oszczędne. Nie opłaca się poprostu montować instalacji LPG. Rekord 8l/100km w mieście!
~tarzzzan
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
jak narazie moge wypowiedziec sie tylko jesli chodzi o zuzycie paliwa.i to tez niedokladnie bo nie zdazylem zmierzyc dokladnego spalania ale ok 8-9l w cylku mieszanym 50-50 mysle ze nie jest najgorszym wynikiem. tym bardziej ze do lekkich to auto nie nalezy i swoje wypic musi
~lukag
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Pod tym względem jest na prawdę dobrze. Bardzo niskie spalanie (szczególnie na stalówkach zimowych 195). Części tanie a i nie psuje się często (odpukać). Szczególnie trwałe są elementy zawieszenia, którego nie trzeba remontować po każdej zimie.

Usterki Opel Vectra C

Opel Vectra C – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin
Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Jak na silnik 1.8 spalanie ok 9,5 litra benzyny po mieście to uważam, że nie jest dużo, zwłaszcza że lekkiej nogi nie mam. Co do napraw to nie wiem, bo jeszcze nic (poza dziurawą chłodnicą klimy - 1000zł) przy nim praktycznie nie robiłem i oby tak dalej.
Opel Vectra C Sedan