Lista ocen Opel Zafira A (239) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
Stosunkowo sztywne zawieszenie o twardości dokładnie pomiędzy pierwszą i drugą serią Sharana (posiadam/łem takie). Niestety belka skrętna to nie jak niezależne zawieszenie - ale to nie auto na wertepy tylko do miasta i na dalsze wyjazdy więc spisuje się dobrze. Solidne i tylko troszkę mniej trwałą niż w Sharanie.
~Fitzgerald
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Zawieszenie dobrze dobrane do tego typu samochodu. Jest dosc komfortowe ale jednoczesnie nie za miekkie. Samochod prowadzi sie bardzo stabilnie niezaleznie czy jedzie sie autostrada, czy gorska, kreta droga. Samochod nawet z cala rodzina i bagazem prowadzi sie bardzo przyjemnie i nigdy mi sie nie nudzi jazda tym samochodem.
~Jaymzarf
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Świetnie trzyma się drogi na szybkich łukach, niewielkie wychylenie pomimo swojej wysokości. Wspomaganie pracuje precyzyjnie, dobrze przenosi sytuację pod kołami. Hamulce zatrzymują ją prawie w miejscu. Zobaczymy jak będzie z trwałością zawieszenia, które póki co działa cicho i płynnie. Dobrze tłumi nierówności.
~Andre
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Zbyt miękkie zawieszenie odczuwa się lekkie przechylanie w zakrętach. Wytrzymałe amortyzatory bez konieczności wymiany. Sprężyny wymienione po 200 tyś. km. Końcówki drążka kierownicy i stabilizatorów do wymiany około co dwa lata ich usterki nie wywołują większych objawów przy jeździe.
~wawa-bielany
Van 1.8 16V 125KM 92kW
tutaj też porażka, komfort jazdy jest słaby, kiedyś jeździłem taką zafirą kolegi i miałem odczucie że to ''kara'' bo jechało się i siedziało jak na twardym nieprzyjemnym taborecie.jeździłem już paroma oplami i kibel, hamulce też za słabe jak na taką mase auta.
~Gegol
Van 1.8 16V 116KM 85kW
W tym punkcie jestem pod wrażeniem. Zapakowałem do auta 5 osób plus bagaże i na drogach szybkiego ruchu zakręty przy 130 można pokonywać śmiało, bez żadnych dziwnych zachować Zafirki. Wszelkie wyboje i dziury pokonuje bardzo sympatycznie. Pod tym względem jestem pod wrażeniem
~Tomek
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Jak pisałem po przesiadce z Corsy przemiłe doświadczenie. Miękkie zawieszenie, czuć masę samochodu zwłascza przy hamowaniu, trzeba się przyzwyczaić z lżejszego samochodu, bo ten wyraźnie ciągnie do przodu i trzeba inaczej niż w Corsie pracować pedałem hamulca.
~wfm1958
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Układ jezdny w miarę dobry, tanie części aczkolwiek często wybijają sie mocowania stabilizatora, maglownicy koszt 500 zł plus wymiana, wiec drogo niejest, samochód dość komfortowo wybiera nierówności oraz jak na vana w miarę pewnie sie prowadzi
~Fuksiczek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Co prawda wcześniej jeździłem focusem, z którym nie ma porównania, ale też samochód troszke z innej bajki. Generalnie jest dokłądnie to czego się spodziewalem - dosyć miękko, nie można szaleć z zakrętami, ale ten samochód nie do tego został stworzony.
~bodek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
jak na polskie drogi to bardzo dobrze co prawda jest twardsze niż w innych autach tego segmentu natomiast na drodze samochód pewnie sie prowadzi i bez problemu wchodzi w zakrety z wiekszą prędkością.A przy tym cześci są naprawdę tanie i dostępne.