Lista ocen Peugeot 301 (64) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Jedna ze słabszych stron auta. Niestety peugeoty nigdy nie miały precyzyjnej skrzyni biegów. W 301 ce biegi nie haczą, zmieniają się lekko, ale bez wyczucia. Zwłaszcza wrzucając 2 kę nie do końca jesteśmy pewni czy weszła. Wiadomo idzie się do tego przyzwyczaić zwłaszcza jeżdżąc spokojnie, ale nie zmienia to fakty, że jak dla mnie to najsłabszy element samochodu. Inni producenci potrafią lepiej.
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Skrzynia jest precyzyjna lecz nie mięsista jak w oplach. Skok ma krótki i wyraźny, lewarek chodzi ciężko czasem. Kilka razy bieg mi wchodził. Poprawiło się to dopiero po przejechaniu 20tys. i skrzynia chodzi gładko. Żal za brak 6 biegu na autostradę aby móc samochód bardziej wyciszyć.
~hub8904
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Tu ma?y problem si? zaczyna. Zbyt d?ugie prze?o?enia bieg?w zw?aszcza 1 i 2. Po miesi?cu dopiero si? przyzwyczai?em i ponad 1 tys. km. Kwestia przyzwyczajenia, ale moim zdaniem powinni to poprawi?, jak kto? chce odjecha? szybko na skrzy?owaniu ze ?wiate? to musi po?wiczy? sporo i namacha? si? :D
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Skrzynia jak na Peugeota pracuje bardzo płynie i pozwala na szybką reakcje. Przewidywalne są prędkości obrotowe i dobrze się nią operuje. Jedynie czasem wsteczny lub zrobić zgrzyt przy niskich temperaturach i wtedy należy czasem ponownie wrzucić sprzęgło aby bieg wszedł gladko.
~Jacek
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Wymaga przyzwyczajenia. Lewarek działa trochę nietypowo, bo mało wyczuwalne jest "wskoczenie biegów". Czasami kłopot jest ze wstecznym, bo trzeba dopchnąć lewarek do samego końca. Ale jak pisałem na wstępie kwestia przyzwyczajenia.
~S0aper
Sedan 1.2 PureTech 72KM 53kW
niestety to jest słaby element auta, biegi wchodzą z wyczuwalnym oporem, wstecznego lub jedynki czasem po prostu nie sposób wrzucić, trzeba wtedy wysprzęglić i spróbować jeszcze raz
~KasiaWro
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Lepsze przelozenia niz w blizniaczym dieslu, ale cos z jedynka jest nie tak, ciezko wchodzi od nowosci. Na autostradzie brakuje 6 biegu. 140 km/h i 4 tys obrotow, slabo troche.
~jarosław_dąbrowski
Sedan 1.2 PureTech 82KM 60kW
Jak dla mnie OK. czasem haczy wsteczny ale auto dopiero się dociera.Wyświetlacz przeważnie wcześniej sugeruje zmianę biegu na wyższy ale auto tak naprawdę lubi obroty 2500-4000.
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Skrzynie chodzi ładnie i płynnie. Od święta zdarza się że jedynka nie wchodzi za pierwszym razem. Jednak nie jest to uciążliwe. Bardziej upatruje tutaj brak mojej własnej cierpliwości.

Usterki Peugeot 301

Peugeot 301 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Szaf
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Skrzynia biegów jak wcześniej wspomniałem krótka jedynka i trochę daleko trzeba lewarkiem sięgać do piątki, ale po za tym sprawuje się bardzo dobrze i dobrze jest ze stopniowana