Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Cabrio

Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 307 I Cabrio 2.0 16V 136KM 100kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie proste i tanie w utrzymaniu,
Układ elektryczny : Co trochę jakieś błędy ale często same znikają
Moje pierwsze auto. Kupione oczami ale było warto! W Polsce w której 40% aut to VAGi, 307 zdecydowanie wyróżnia się na drodze. Piękne Coupe i dodatkowo cabrio. Dzięki długiemu światłu stopu umieszczonemu na klapie bagażnika auto wygląda na bardziej sportowe niż jest w rzeczywistości. Świeżości dodają światła LED z tyłu (ogólnie znajomi myśleli że auto ma nie 15 a 10 lat), wygląda agresywniej niż po fl.
To jest niestety jedyny minus tego auta. Niestety ale 136 koni nie pozwala na wiele zwłaszcza mając 5 stopniowa skrzynię. Ogranicznik prędkości na 207 km/h. Auto nie nadaje się do wyścigów. Słabo jest też z ekonomią auta, 11 litrów w cyklu mieszanym było wynikiem normalnym. Przez to założyłem instalacje LPG. Był to strzał w 10! Przyspieszenie 10 sekund do 100km/h, podobno ważniejsza jest elastyczność, od 80-120 na 3 biegu w 7 sekund, 4 bieg- 10 sekund, 5- 15 sekund. Zacięcia sportowego nie ma ale ratuje go wersja z turbo z którą nie miałem styczności niestety. Jeżeli możecie wybrać 180 to polecam. Plusem jest utrzymanie pod względem dostępności części i ich ceny.
Tutaj inżynierowie Peugeota nie popisali się. Przy wyższych obrotach, biegi wrzuca się mocno, czasami nie łapie wsteczny. Jeżeli wrzucamy biegi przy normalnych obrotach, nie ma problemu, no ale silnik jest mułowaty....
Do 180 można trzymać nawet jedną ręką, później już zaczyna bujać
Myślę że nie ma się czego doczepić. Auto jest specyficzne i rozumiem jak komuś się nie podoba, ja go uwielbiam, ma niepowtarzalne kształty
Widoczność dobra
Tu jest największy plus Peugeota. Fotele kubełkowe welurowe są bardzo ale to bardzo wygodne. 600 km do Kołobrzegu na strzała z miedzytankowaniem gazu, nawet nie odczułem, fotele świetnie wyprofilowane
Chodzi bardzo dobrze
Kupowałem auto dla siebie a nie dla pasażerów. Jeżdżę maksymalnie we dwie osoby, miejsca na nogi dużo. Ale biorąc pod uwagę że mam 184 cm i siedząc wygodnie pozbawiam osobę z tyłu na jakąkolwiek wygodę
Do 150 fajnie później się krzyczy
Jak na studenta i sypiące się drobiazgi to naprawdę fajnie. Polecam z założoną instalacja LPG. Wtedy naprawdę fajne ekonomiczne auto. Opony na zimę 220 zł za sztukę, 12l LPG/100km, brak filtru paliwa, jest sitko, cena za olej 10w40 + wszystkie filtry- ok 260 zł
Niestety plastiki w środku są słabej jakości ale materiały na desce rozdzielczej nie są złe
Do dzisiaj mam błąd ESP, czasami się wyłącza, nie wiem o co chodzi, raz uszkodziła mi się rolka napinacza, unieruchomiła auto na tydzień.
Spadła mi kompresja na 1 cylindrze po zmianie oleju z 10w 40 na 5w 40, silnik zaczął głośno pracować, słychać było cykanie spod maski, myślałem że to hydropopychacze. Odstawiłem do mechanika, nie chciał się pochwalić jak to zrobił, wziął 400 zł, silnik chodzi idealnie do dziś.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,3