Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

jakub_skurko@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Moim zdaniem jest pomiędzy przeciętnie a dobrze (dałbym 3,75). Auto prezentuje się świetnie, bardzo ładnie wygląda szczególnie po face liftingu, w środku jest ergonomiczne, ma dużo schowków, wygodne fotele. W mojej wersji słabo przedstawia się jednostka napędowa, pomimo 110 km zdecydowanie brakuje dynamiki, szczególnie jest to odczuwalne przy rozpędzaniu oraz przy wyprzedzaniu. Focus pod tym względem jest lepszy. Myślę, że przy mocniejszym silniku lub dieslu miałbym lepsze zdanie. Samochodu używam do pracy, jest to auto służbowe. Wcześniej bardzo mi się podobało i miałem inne wyobrażenie ale pewne mankamenty zmieniły moje zdanie. Nie wiem czy pomimo również wielu wad nie wolałbym jednak Forda Focusa.
Przeciętnie pomimo 110 km startuje słabo, również przy wyprzedzaniu brakuje pary. Podjazd pod górkę w parkingu podziemnym na 2 prawie nie możliwy, masakra. Do Forda Focusa I lub dużo cięższego Focusa II z silniekiem 100 km nie ma startu. Moim zdaniem do miasta lub spokojnej jazdy wystarczy. Do zalet należy cicha praca.
Jest dobrze, biegi wchodzą gładko, podoba mi się możliwość wrzucenia 3 biegu od razu po jedynce
Przeciętnie. Najbardziej nie podoba mi się bicie zawieszenia z tyłu na większych nierównościach oraz bujanie na boki, szczególnie przy wyższych prędkościach. W zakrętach trzyma się dobrze, nie wychyla się. Komfort w porównaniu do Froda jest wyższy ale jeśli chodzi precyzję i trzymanie toru jazdy dużo brakuje. W porównaniu do starszego modelu 406 jest zdecydowanie mniej komfortowe.
Bardzo dobra widoczność, na wszystkie strony, oddalona szyba przednia sprawia świetne wrażenie przestrzenności. Lusterka boczne minimalnie za krótkie ale można się przyzwyczaić. Fatalne oświetlenie przy cofaniu, w nocy nic nie widać.
Obszerne schowki w drzwiach, duży schowek pasażera dodatkowo chłodzony/klimatyzowany, pod łokciem wygodne miejsce na płyty. Czytelny ekran komputera, możliwość wyłączania, wygodna obsługa z dźwigni przy kierownicy. Przy hamulcu ręcznym miejsce na napoje ale chyba trochę za płytkie, nie trzymają zbyt dobrze kawy. Fotele są bardzo wygodne i trzymają na boki. Materiały (plastik) są dosyć delikatne bardzo mi przypominają mi mją klawiaturę w laptopie. Wbudowany system audio pomimo 6 głośników mi nie odpowiada, jest zbyt detaliczny i brakuje dynamiki.
Bardzo dobra klimatyzacja, ogrzewanie również bardzo dobre.
Dużo miejsca z przodu, trochę mniej z tyłu, wygodna pozycja kierowcy, jest naprawdę ok. Auto jest dosyć wysokie, z tyłu nie brakuje miejsca nad głową.
Jak na swoją klasę auto bardzo dobrze wyciszone.
Pali podobnie jak większość 1,6 benz. 7-8l w trasie przy dynamicznej jeździe, 10-12l w mieście z klimatyzacją. Przy spokojnej jeździe w trasie schodzi do 6-6,5l.
Przeciętnie.
Odpadł plastik przy klamce w drzwiach od strony kierowcy.
Jeżdżę autem od niedawna, a już drugi raz muszę jechać na zbieżność. Auto ściąga na lewo. Ha, mam nadzieję, że to tylko zbieżność.
Peugeot 307 I Hatchback