Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

Mateusz 18lat, 13 lat temu
Silnik 1.4 HDi 8V 68KM 50kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 307 I Kombi 1.4 HDi 8V 68KM 50kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Duuużo miejsca jak dla mnie każdy samochód powinien taki być. Mam na myśli wielkość kokpitu ;]
Samochód był by dla mnie ideałem gdybym miał 70 lat a nie 18 :). Autko może się spodobać także ludziom w średnim wieku, którzy mają dość sporą rodzinkę i często stacjonują pod tesco. Obiecuję, że do bagażnika wejdzie caaały wózek z zakupami, a po złożeniu siedzeń nawet 2 wózeczki.
Silnik ma skoki przyspieszenia. Na niskich obrotach słabiutko, na wysokich niewiele lepiej. Najleprze przyspieszenie w granicach 2000-3000 obr. Wyprzedzając jakiegoś fiata, który miał 80km na budziku miałem śmierć w oczach. Wyjeżdżam na lewy pas pedał do oporu a tu co? no właśnie... NIC!!! dopiero po kilku sekundach jeb***cie.
Brak zastrzeżeń, wszystko działa jak powinno
Dobrze trzyma się drogi, jest stabilny. Czasem wydaje mi się, że sam jedzie;] Przy dużych prędkościach komforcik.
Widoczność bdb. Mimo iż samochód wydaje się długi przez ten wielki pulpit da rade dobrze manewrować.
Niech każdy ocenia jak chce.
Nie ma klimatyzacji, ogrzewanie samochodu super. Chłodzenia nie ma! Wiatraki ustawione na maxa niebieskiej skali pompują powietrze o temp. takiej jaka jest na zewnątrz. W upały jakie teraz panują idzie się wściec jadąc w dalsze trasy.
Swoboda i looz co zapewnia suuper uczucie w czasie jazdy nie tylko kierowcy ale i pasażerom. Wg mnie to największa zaleta tego auta.
Nie można narzekać. Nic nie hałasuje. Cichy dźwięk silnika w środku.
Silnik jest raczej za mały jak na taki samochód. Wydawać by się mogło, że spalanie w granicach 5l/100km jest super sprawą lecz przy takiej jeździe przyspieszenie jest chyba gorsze niż w Fiatach 125p. Kiedy próbuje wykrzesać jakąś siłę ruszając na światłach komputerek pokazuje 15-18 l/100km. Tak jest na każdych biegach po pogłębieniu pedału gazu. Niby normalne spalanie po \"wciśnięciu w podłogę\" lecz aby uzyskać moc pozwalającą na dorównanie przeciętnym oplom czy skodom to bez tego wciśnięcia się nie obejdzie.
Za cenę 3 letniego samochodu mój tata zapłacił aż ok. 25tys. Gdybym to ja decydował o wyborze samochodu nawet nie spojrzał bym na Peugeota 307 hdi kombi full wypas turbo diesel, wybrał bym prostą dobrą audi w benzynie 1.6 2,0l pewnie a4 starszą niż 2005 rocznik ale był bym przynajmniej zadowolony w chwili wyprzedzania tira czy innego samochodu.
W podróży na dystans czy to 20km czy 200km było ok. Jedyne co się psuje to podświetlenie na desce rozdzielczej zaraz przy gałce biegów.
Samochód bardzo dobrze sprawdza się na długie trasy pod względem niezawodności. Natomiast szybkość, moc pozostawia wiele do życzenia. No ale czego oczekiwać po 1.4 w takiej budzie ;]

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 HDi 8V 68KM 50kW [l/100km]

6,2