Lista ocen Peugeot 406 Kombi (93) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek-Kielce.
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jak dotąd nie stanąłem na drodze,zeby przyczyną była jakaś awaria.Przy 25000 km zostały wymienione tarcze z przodu.Pan na serwisie powiedział że za mocno hamuję.Przy 50000 km było to samo ale auto było już po gwarancji dlatego wymiana na nowe nie była możliwa.Nowe w serwisie w okolicach 400 zł i szajs na którym ppojeździcie do 30000 jeźdząc delikatnie.Założyłem Brembo za 270 zł- komplet do chwili obecnej nie mam żadnego problemu z...
~tomtom
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Przełącznik kierunkowskazów - sam naprawiłem, silniczek krokowy - sam wyczyściłem, czujniki drzwi zgniły - sam wymieniłem, podświetlenie tablicy - sam zrobiłem. Elementy zawieszenia - nie drogie. Osłony w bagażniku - tu stuka i puka i nie udaje mi się tego skutecznie naprawić. Czujnik temperatury płynu chłodzącego - sam wymieniłem (koszt 15 zł). I niestety korozja jest wszędzie. Ale dużo zależy od użytkowania.
~MaR
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Przeciętnie. Wkurza mnie lampka elektroniki pompy paliwowej, która włącza się na sekundę raz na 2 tygodnie na biegu jałowym. Druga sprawa to te zakichane czarne okleinki rzekomo ozdobne na zewnętrznej powierzchni wokół okien drzwi, okrutnie się zwijają, pękają itd. A kosztują w cholerę. No i konieczność ciągłej zmiany łączników stabilizatora przód. Chyba trzeba kupić najdroższe, ostatnio tak zrobiłem i nawet się długo trzymają...
~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Przejechałem autem prawie 150 k km, w tym czasie z drobnych usterek miałem: zablokowanie went . dmuchawy na 4 biegu (~300 zł), wytarcie styków w przełączniku kierunkowskazów (udało się naprawić samemu, nowy - 1450 zł), oraz regularnie przepalające się żarówki. Dodatkowo - tylne zawieszenie trzeba "liczyć" na 40 k km, tarcze hamulcowe - na to że przeżyją 50-60 tysięcy, więc niezbyt wiele.
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
tu coś pęknie, tam coś odpadnie. Ten samochód ma jednak 16lat. W ciągu roku oprócz przewodu od wspomagania nie zrobiłem w nim nic. Przegląd przeszedł bez problemu. teraz jedynie trzeba nieco zainwestować gdyż padło łożysko mcpersona, olej trzeba wymienić i tarcze/klocki tył, może i klimę zrobie bo przestała działać. generalnie drobiazgi ale nawprawę OBALAM MIT O AWARYJNOŚCI FRANCUSKICH SAMOCHODÓW!!!!!
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Dotychczas nie miałem jakiś poważniejszych problemów, elektryka (o dziwo) działa jak należy. Kilka problemów to: - posypał się wentylator wnętrza (dosłownie, po tym jak przestał działać, wysypały się jakieś części z niego) - urwało się jedno z cięgieł skrzyni biegów. Ale jak na samochód, który ma ponad 200 tyś km za sobą, to jest nieźle
~Azbest
Kombi 2.2 16V 158KM 116kW
Klika razy kontrolka od poduchy, czujnik do wymiany. Uciekające piksele z wyświetlacza komputera (norma w 406), czujnik prędkości w skrzyni biegów (dwa razy). Wyrobione prowadnice od kierunkowskazów (po odbiciu czasami włącza się kierunek w drugą stronę, też podobno norma). Nic co uniemożliwiło by dalszą jazdę.
~dorianr
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
przez 2,5 roku i 70 tyś km padły: - czujnik temp cieczy chłodzącej, drążki zbieżności tył, jedna guma w zawieszeniu przód. Dodatkowo przy wysokich temperautrach przez pierwsze parę minut po odpaleniu czujnik temp zewnętrznej podaje ujeemne temperatury (po paru minutach wraca \"Do siebie\").
~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jeżeli chodzi o drobiazgi: - padają żaróweczki - wymiany stabilizatorów tył, stukanie od strony kufra (koszt nowych kilkadziesiąt złociszy) - nie działa mi od czasu kiedy go mam automatyka wycieraczek, jednak to mi nie przeszkadza, - tyci wyciek oleju spod pokrywy zaworów -

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol Kasprzyk
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Prawie jak japończyk. W 3 lata wykryłem tylko kilka drobnych pierdułkowatych ustereczek, nie wpływających na satysfakcję i komfort (nie to co Laguna, która mnie załamała w ciągu 3 lat eksploatacji małymi i dużymi usterkami...). Np. radio mi się raz na miesią wiesza :-)
Peugeot 406 Kombi