Lista ocen Peugeot 406 Kombi (94) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojdud5@op.pl
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
rozszczelnił się klimatronik, i teraz trzeba wybebeszyć pół komory silnika zeby do rurki się sostać;/, elektronika głupieje na Polskich drogach(kontrolki od kurtyn powietrznych się zapalają, czujnik deszczu nie chce sie wyłączyć a deszcz juz dawno nie pada, ręczny to już tragedia sławetne tarczobębny z tyłu to tylko francuz mógł wymysleć;/ a w serwisie aby wymienić pasek klinowy zdejmuje się koło i błotnik(zwalilem sie z krzesła jak mi to...
~ziomek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
regenerowane wtryskiwacze - 2500 zł kończy się żywotność pompy paliwowej, więc trzeba będzie wydać około 1000 zł na nową, regulator ciśnienia paliwa jest również na umarciu cena za nowy około 500 zł, na dodatek ostatnio auto z trasy wróciło na lawecie, przeskoczył rozrząd o 3 zęby, więc remont będzie drogi i to bardzo... w dodatku zawieszenie. przy uszkodzonych wtryskiwaczach spalanie skoczyło do 14 litrów na 100 km!
~Gajusz
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Silnik, skrzynia biegów, elementy przeniesienia napędu, elementy zawieszenia poza łącznikami wahaczy tylnich , nadwozie - wszystko jest niezawodne i solidnie wykonane. Trochę bardziej miękka blacha na drzwiach niż w niektórych innych samochodach - od stukania na parkingu innymi drzwiami jest lekko pofalowana. Wsytarczy zwykła dbałość - wymiany oleju, filtrów, elementów eksploatacyjnych i nic się nie powinno poważnego dziać
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Tego bałem się najbardziej kupując ten samochód, do dzisiaj mam w głowie strach przed dłuższą podróżą, ale zrobiłęm nim już 20 000km i tylko raz odmówił posłuszeństwa (pęknięty ze starości przewód od wspomagania) BRAK na ten czas JAKIEJKOLWIEK POWAŻNEJ AWARII a nie dma ekstra o samochód (olej co 20-30 tysięcy, filtry jak mi się przypomni, hamulce jak diagnosta zwróci uwagę. Niestety taki już jestem.
~~hans
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Ogólnie ok, jak się trafi na zadbany egzemplarz to nie ma problemów. Zawieszenie czasami odmawia posłuszeństwa na naszych drogach (łączniki stabilizatorów). Jeśli regularnie wymieniamy olej i filtry i tankujemy dobre paliwo to silnik nie wymaga większych napraw. Kosztowny problem to awaria koła dwumasowego - najlepiej wymienić na stały komplet LUK i po kłopocie - koszt ok 1000zł z wymianą.
~Irek GG 211306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
pompa niskiego ciśnienia, dobrze że poszła w moim mieście. Mechanik - magik zaraz stwierdził że to wtryskiwacze albo pompa wysokiego ciśnienia. Dobrze, że nie posłuchałem i sam z kumplem znalazłem usterkę. Jako ciekawostkę podam, że pompa po rozebraniu miała zdarty komutator (zamiast szczotek - co powinno być normalne) - ale to był Bosch made in Czech Republik ;)
~Karol Kasprzyk
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Jedyna niespodzianka to niedopilnowanie sprawy ze sprzęgłem - w 2 miesiące po pojawieniu się objawów pojechałem do wartsztatu i okazało się, że o przynajmniej miesiąc już za poźno - trzeba było wyremontować skrzynię biegów (2000 zł) (ale nie padła, tylko wsteczny nie wskakiwał coraz częściej). Poza tym 100% uruchomień silnika.
~Fiszman
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Raz klęknął silnik (urwany popychacz) i laweta. Raz pękła sprężyna i wbiła się w oponę (-17stopni C) - II laweta. Raz na skutek wadliwego montażu kompresora (śruby montażowe) urwało się koło kompresora klimy, zjechało pasek wielorowkowy a kosmyk wcisnął się w pasek rozrządu i bęc - III laweta.
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
8 lat był w jednych rękach u znajomego i nic (aha pękł lewarek przy próbie zmiany koła z przodu) Ogromny i elastyczny silnik nie jest wyżyłowany dzięki czemu spokojna jazda mu służy. Zawieszenie na polskich drogach jak we wszystkich innych samochodach musi się poddać więc trwałość jak w każdym innym.
~406-kombi
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Żadnych poważnych usterek, silnik ostatnio bardzo dogłębnie diagnozowany. wyniki: wtryskiwacze w bardzo dobrym stanie< leje tylko ON v-power, ultimate> turbina jak i caly zespol napedowy rowniez w bardzo dobrym stanie. Czasem coś sie lubi zepsuc w zawieszeniu, lecz są to tanie rzeczy.
Peugeot 406 Kombi