Lista ocen Peugeot 406 Kombi (110) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GREGOR406
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Skomplikowana budowa przód i tył- są na wielowachaczowym układzie (tak na pewno jest w moim kombi). To skomplikowanie odbija się na bardzo dobrych właściwościach resorujących i wygodzie co za tym idzie, natomiast podczas napraw będziemy mieli na co wydawać kasę. Często z tyłu lecą łączniki stabilizatora, czy zbieżnośći i tyleje wachaczy tłucze się wtedy niemiłosiernie na dziurach. Koszt takiej wymiany i częćsi 700zł. Przód tak samo-łączniki...
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
obniżone zawieszenie i sportowe sprężyny sprawiają że w zimie służy mi za pług, miska olejowa była już spawana gdyż na progach zwalniających trze dość mocno a na przejazdach kolejowych strach przejeżdżać. Trzyma sie dobrze drogi pomimo wąskich opon 195/60/15. Wspomaganie świetne chociaż przy szybkim wytraceniu prędkości potrzebuje nieco czasu aby zwiększyć wspomaganie (działa dość ciężko przez chwilę, potem można skręcać paluszkiem) to może...
~Bartez
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Jezdziłem tym samochodem i w zimę, i w lato i inne zmienne warunki atmosferyczne. Nigdy nie miałem problemów z prowadzeniem samochodu. Jadąc do Chorwacji, śmigając niejednokrotnie z prędkościami 170-180 km/h autko prowadiło się precyzyjnie i pewnie, na tyle, że przy tej prędkości mogłem podziwiać krajobrazy a nie będąc tylko skoncentrowanym na prowadzeniu samochodu, oraz juz na miejscu w Chorwacji ciasne zakręty, uliczki, nie sprawiały...
~Fiszman
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Raz wymieniłem dwumasę, Dwa razy tarczę sprzęgła. Robota + części 2200zł. Raz w roku wymieniam któreś z łożysk kół albo poduszkę silnika. Komfort jest wyjątkowy. Idealny samochód na dziurawe miasta. W zawieszeniu Jedyne co wymieniłem to 2 razy łączniki stabilizatora - ale tylko Meyle HD są w stanie przetrwać dekadę i 100kkm. Nic więcej, żadnej gumy, końcówki, nic.
~Łukasz, Wrocław, barluk@onet.eu
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Super zestawione zawieszenie. Bardzo komfortowe. Auto nie wychyla się niebezpiecznie na boki przy wyższych prędkościach. Nie nurkuje przy hamowaniu. Bardzo cicho tłumi nierówności. Zawieszenie nie jest bardzo wytrzymałe(ale bez przesady). Ceny bardzo przyzwoite. Możliwość wymiany pojedynczych gum, silentblooków, sworzni- duży plus.
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Bardzo dobrze... samochód prowadzi się naprawdę super, układ kierowniczy jest precyzyjny, a auto zachowuje się na drodze pewnie i przewidywanie. A to wszystko pomimo że 406 jest wielką i miękka kanapą. Po prostu sama przyjemność i relaks. Zawieszenie świetnie wybiera nierówności, chociaż na zakrętach dość mocno się przechyla.
~Człek
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Komfortowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Świetnie wybiera nierówności. Taką małą wada jest to, że przy 5 pasażerach na pokładzie i zapakowanym kufrze trzeba uważać bo potrafi przyhaczyć podwoziem jak się rozbuja, jedna komfort nic się nie zmienia. Największą zaletą to... zwrotność dosłownie \"zawraca w miejscu\".
~laksen
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
To co w tym samochodzie bardzo lubie, może to nie hydropneumatyka, ale ten samochód płynie, ładnie wybiera nierówności, jazda jest bardzo przyjemna i nie męczy. Przednie zawiesznie trwałem, trochę gorzej z tylnym słychać od czasu do czasu stuki, ale to w końcu polskie dziadowskie drogi, na szczęście koszty naprawy przyzwoite.
~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Tutaj szału nie ma. Zaiwieszenie - szczególnie tylne - jest dość nietrwałe. Dodatkowo samochód prowadzi się specyficznie (coś jak taczka), bo jest bardzo miękki i lubi się wychylać w zakrętach. Wiele razy wydawąło mi się że już powinienem wylądować w barierkach a jednak się utrzymał skubaniec w torze.

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Azbest
Kombi 2.2 16V 158KM 116kW
Naprawdę super. Hydrauliczne wspomaganie, bez żadnych elektrycznych wynalazków. Zawieszenie miękkie, komfortowe (mi takie odpowiada) ale nie pontonowe. Prowadzi się pewnie i przyjemnie, nigdy żadnych nieprzewidzianych bujnięć, uślizgów, nerwowych zachowań. Kolega ma e46 w kombi i dla mnie to deskowóz.
Peugeot 406 Kombi