Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Avalon gj1@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 406 Kombi 1.8 16V 116KM 85kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie zużycie paliwa, komfort, łatwość manewrowania, olbrzymi bagażnik.
Przeniesienie napędu : Faluja wolne obroty.zacina sie przepustnica.krokowy wymieniony ale bez rezultatu.
Karoseria : Zdarza sie korozja pokrywy silnika ale nie we wszystkich egzemplarzach.na szczęście obejmuje to gwarancja.
Bardzo wygodny, dopracowany samochód pozbawiony typowych usterek. Szczególnie egzemplarze po 2001 roku.
Silnik ma wyraźnie lepszą elastyczność niż stary XU7JP4. Ładnie przyspiesza bez żadnych "dołków". Można z powodzeniem jechać na piątce już od ok 2 tyś.obr/min.Przy pracującym silniku, po otwarciu maski słychać w sasadzie tylko wtryskiwacze i rolki osprzętu. Dla mnie jest idealnie.
Dobrze zestopniowana, lekko pracuje, ale czasem sa kłopoty z zapięciem wstecznego.(może zła regulacja linek?) Bardzo ładnie zsynchronizowana. Nigdy nic nie zgrzytneło. Jest dobrze.
Zawieszenie jest ciche, komfortowe, świetnie wybiera nierówności, nie buja się przy szybszej jeździe.Da się przewidzieć reakcję samochodu. Wspomaganie jest troszkę za "maślane", za to lekko się kręci :-) Przydała by się progresja wspomagania, ale można przywyknąć.
Mam wersję Kombi. Jestem miło zaskoczony zwrotnością i łatwością "wyczucia" gabarytów samochodu. Super.
Wszystko w zasięgu ręki.Przełączniki klimy, lusterek, sterowanie sprzętem audio przy kierownicy, skórzana "fajerka", wygodny podłokietnik środkowy.... Z wad muszę wymienić automatyczne wycieraczki które czasami zyją swoim zyciem(nie wiem od czego to zależy) oraz słabo widoczną w dzień kontrolkę świateł mijania. Sa to jednak drobnostki.
Wnętrze szybko się nagrzewa, ładnie odparowują szyby. Klimatronik też dobrze sobie radzi w upalne dni. Przednia szyba atermiczna więc samochód stojący na słońcu nie jest jak "piekarnik". W czasie opadów deszczu troszkę za bardzo parują szyby boczne i przednia, Pomaga funkcja odparowania/odraszania. W tej klasie auta przydał by się nawiew dla pasażrów z tyłu.
Przestronny, wygodny, z oooogromnym bagażnikiem. (Kombi) Rewelacja.
Cicho. ciepło, przytulnie :-)
Jak na tak duzy i dość cięzki samochód z silnikiem o mocy 117KM jest WYŚMIENICIE !!!
za samochód używany kupiony w salonie Peugeot, serwisowany, bezwypadkowy, z przebiegiem 74.000 zapłaciłem niespełna 1/3 ceny nowego.Nieźle jak na samochód tej klasy używany 4lata.
Auto kupiłem uzywane z przebiegiem 74.000km. (koniec stycznie 2007) Przejechałem ponad 21.000 i do chwili obecnej (wrzesień 2007) wymieniłem jedynie dwie przepalone żarówki.
Auto jeździ codziennie i jest ok. Wymieniłem jedynie silniczek krokowy z powodu niestabilnych wolnych obrotów, ale zamiennik to koszt 200zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

7,6