Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Mazi, 12 lat temu
Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Sedan 2.0 16V 136KM 100kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny silnik, bez trudu można zmieścić się w 9.5 litrach gazu na 100 km/h, przy odpowiednim stylu jazdy jest to jeszcze mniej
Świetny samochód, komfort, wygląd, ekonomia jazdy, i trwałość, wszystko na plus. Idealnie spełnia moje oczekiwania
W moim egzemplarzy jest silnik EW10J4 czyli tak naprawdę 138 KM, doskonale współpracuje z instalacją gazową, do tego dobra dynamika i elastyczność, moim zdaniem idealny silnik do tego samochodu, bo spalanie również jest bardzo niskie
Prowadzenie dźwigni ma co prawda długie skoki, ale jej praca pasuje do tego samochodu, wszystkie biegi wchodzą lekko, bez siłowania się z drążkiem. Przy obecnym przebiegu skrzynia nie wykazuje żadnych problemów.
Jedna z zalet tego samochodu, przez którą wybrałem akurat ten model. Komfortowe zawieszenie, a do tego wszystko tak zestrojone, że również dynamiczna jazda sprawa przyjemność. W trasie 406tką się płynie... :)
Jak na auto z tego rocznika widoczność naprawdę dobra, Z tyłu, jako że jest to sedan trzeba wyczuć gdzie się kończy bagażnik ale widoczność we wszystkie strony jest naprawdę dobra.
Wszystko proste w obsłudze i łatwo dostępne. U mnie dodatkową zaletą jest sterowanie radia z kierownicy, bardzo fajne rozwiązanie
W moim egzemplarzu jest Climatronik i spisuje się bardzo dobrze. Obecnie przy temperaturze około -10 w aucie już po niecałych 2 km zaczyna być ciepło, tak więc i ogrzewanie również się dobrze spisuje.
Dużo miejsca, do tego wygoda i komfort, idealne auto na dłuższe wyjazd. Bardzo wygodne fotele
Do 130 km/h jest w porządku, potem silnik ma już dość duże obroty więc troszkę go słuchać
Spalanie jest największym zaskoczeniem- znajomi przepowiadali 15 litrów gazu na 100 km, do tego częste awarie \"bo to przecież francuz\"... Tymczasem w ciągu pół roku przejechałem 406tką 11 000 km, nic się nie zepsuło, najniższe spalanie to 8,5 litra LPG w mieszanym stylu 80% trasa 20% miasto. Średnie spalanie zimą to około 9,5 LPG/ 100 km, najwyższe 12 i pół litra z przyczepką. Jak na tą wielkość i masę samochodu, to bardzo dobre wyniki, za około 25 zł mogę przejechać 100 km, a to przy dzisiejszych cenach paliwa naprawdę niedużo.
Za 9 tysięcy złotych kupiłem samochód z 2000 roku, z Climatronikiem, z sekwencyjną instalacją gazową, w idealnym stanie blacharskim i mechanicznym, wnętrze również w takim stanie. To wręcz okazja :)
Gdy kupiłem 406tkę wymieniłem dwie żaróweczki kontrolek, w zegarach i dwie w konsoli przy zapalniczce i popielniczce. I to jedyna drobnostka, którą naprawiałem.
Nie ma o czym napisać, nic się nie dzieje, pomimo intensywnego używania, i to często z przyczepką.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,8