Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

w1cked, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 407 SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : dwie turbiny pozwalają na spokojne wyprzedzenie wszystkich na światłach
Za odpowiednią cenę mam auto w klasie średniej (segment D), super wyposażone (navi, xenon,skórzane podgrzewane siedzenia, mp3, telefon, solardach, felgi 18\'\', czujnik parkowania, deszczu, zmierzchu, wyświetlacz wideo, podpórka pod łokieć, relingi) z małym przebiegiem i dobrym silnikiem. Wygląd tego auta cieszy oko i jest klasie (poza alfą 159) jednym z najlepszych, a już na pewno jeśli się weźmie pod uwagę rocznik)
Nie trzęsie jak u mojego kumpla w Audi A4. W zasadzie na równej powierzchni można go na 5 biegu puścić i się nie dławi i jedzie. Brakuje trochę mocy na 3 biegu przy prędkości 30-40 na godzinę (1500 obrotów) ale to moje przyzwyczajenie z mniejszego silnika benzynowego, którego staram się pozbyć ;)
Na początku kilka razy zdarzyło się że wrzuciłem trójkę a nie piątkę, ale już mi się nie zdarza. Chodzą miękko. Podnoszenie manetki na wsteczny powinno być standardem bo w focusie mi tego brakowało. Elastyczne. 6 włączam przy 110 km/h
mam opony trochę nie na polskę bo 245/45 R18 więc o niskim profilu, ale mimo to zawieszenie jest bardzo miękkie, z tym że mimo że razem z peugeotem 1750kg to nawet nie jęknie jak skręcam przy 50km/h w 90 stopni zakręt
Duże szyby = dobra widoczność. Słupek po lewej od kierowcy dobrze ułożony nie zasłania interesujących obszarów. Boczna szyba od kierowcy jest przedzielona małym słupkiem. Lusterko centralne fotochromatyczne - najlepsze lusterko z jakim miałem do tej pory do czynienia. (jeździłem conajmniej 300 km: opel zafira mkI, suzuki grand vitara, passat, peugeot 206, mondeo mkII, focus MkI, chrysler 300cc, renault scenic mkII, mercedes E klasa rocznik 1983, 1992, Audi A4 rocznik 2001)
Solardach powoduje że jest jasno i przyjemnie. Fotele podgrzewane bomba. Trochę denerwuje mnie że mam lekko opartą prawą nogę o pulpit jak trzymam na gazie a mam 183cm wzrostu, ale może to kwestia regulacji fotela. Manetki kontroli tempomatu, radia, telefonu super. Schowki dostępne. Dziękuję za czujnik deszczu, nie potrafię już bez takiego jeździć. Wady: ciężkie dżwi przednie (dla mnie nie problem, ale dla Pań to za dużo) włączenie tylnej wycieraczki jest dosyć kłopotliwe
Klimatyzacja spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Podgrzewane fotele na chłodne dni pozwalają cieszyć się ciepłem pół minuty po zapłonie. Solardach można zamknąć jak za gorąco.
głośno zaczyna się robić dopiero ponad 180km/h Silnik lekko słychać na jałowym. Ale bardziej jakby benzyna to była a nie diesel.
spalanie z 2600 km - 7.0l.(jazda mieszana). Naprawy jak do tej pory do 200zł małe drobiazgi, które wychwyciłem lub nie wychwyciłem podczas zakupu. Najdroższe było prostowanie felg aluminiowych, ale to już tak mamy w Polsce z nawierzchnią.
Powiedziałbym że jestem gadżeciarzem, ale nie spdziewam się od auta że pana Boga za nogi chwycę jak je będę miał oraz nie mam manii jakichś mitów o samochodach jak \"nie kupuj na f i francuskich\", \"wolksvagen to auto dla ludu\" etc. mając takie nastawienie powiem że nie jest to tanie auto, ale za tą cenę trudno kupić coś z takim wyposażeniem.
Pompa do spryskiwaczy (kupiłem z uszkodzoną) Jakieś przepięcie w elektryce miałem. Nie odmówił posłuszeństwa mi jeszcze. Ale potrafi zmolestować z komputera różnymi ostrzeżeniami a że to a że tamto
Brak powarznych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]