Peugeot 407 SW - Oceń swoje auto

Oceny Peugeot 407 SW

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 13.11.2010 10:01:54 przez

Biorąc pod uwagę cenę tego auta, a w szczególności aut używanych to jest ono dość atrakcyjne. Za przystępną cenę otrzymujemy auto bardzo ładne stylistycznie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Dobrze wyposażone i nowoczesne. Przyzwoitą jakość materiałów z jakich wykonane zostało wnętrze. Auto ma już 6 lat i trochę przebiegu a w środku wygląda jak nowe. Nic nie wyblakło, nie wytarło się, nie skrzypi. Podróżuje się nim niezwykle komfortowo jak na tę klasę samochodu. Bardzo miękko i dobrze wyciszone w środku. Jedyne rzeczy jakie mi przeszkadzały w tym aucie to: - zbyt niskie zawieszenie - ładnie wygląda ale mało praktyczne, zwłaszcza, iż przód auta jest mocno wysunięty. Trzeba bardzo uważać na drogach nieutwardzonych, przy podjeżdżaniu na krawężnik i na nieodśnieżonych drogach, - trochę za mały bagażnik jak na kombi, a więc auto rodzinne. No cóż albo ładny wygląd i więcej miejsca w środku, albo duży bagażnik i kształt karawanu...

dodano 26.04.2008 17:02:48 przez

W tym samochodzie od początku coś się psuło. Zużycie oleju 1l na 4tyś. to norma według serwisu. Miałam odmienne zdanie, w końcu silnik poszedł do remontu (4tygodnie). Po remoncie i owszem zużycie oleju w normie, ale coś w nim klekoce oraz przy rozgrzanym silniku ponowne uruchomienie oznacza kręcenie zapłonem conajmniej 3 razy. Sprzęgło umarło w trasie po przejechaniu zaledwie 55 tyś. ponoć to wina jazdy w korkach. Ilości innych dokuczliwych drobiazgów chyba także odbiegała od normy, zważywszy na cenę jaką za ten samochód zapłaciłam. Godzin w serwisie nie zliczę. To ostatni mój Peugeot, a po drodze były wcześniej cztery w rodzinie (807 wyleczyło męża). Może miałam pecha.

dodano 15.01.2010 21:43:50 przez

Samochód oceniam dobrze, bo to tylko samochód. Jeździ, przywoicie pali, nie psuje się, jest bardzo wygodny. Świetny towarzysz podróży, niekoniecznie po mieście. Na razie przy 83kkm trudno mówić o jakimś większym zużyciu, a zatem i uciążliwych usterkach. Auto, choć to podstawowa wersja w kolorze szarym, przyciąga wzrok, a jednocześnie jest dyskretnie eleganckie. Szybkie, ciche, ładne - czego chcieć więcej? Dla rodziny do 2+2 idealne, pod warunkiem, że dziedzi są dość małe, a garaż dość długi. Mam wrażenie, że pojazd pod zwględem mechanicznym "lubi" eksploatację w długich trasach; używany regularnie nie kaprysi i nie szwankuje.

dodano 29.11.2011 16:33:05 przez

Ogólnie - Peugeot 407 SW z silnikiem HDI to auto dla ludzi ceniących komfort i ekonomię jazdy. Fanów ostrzejszej jazdy przestrzegam przed fatalnym układem jezdnym. Myślę jednak, że na drogach wyższego standardu (jak u naszych zachodnich sąsiadów) auto może się sprawdzać, nawet przy szybkiej jeździe autostradą. Przy zakupie używanego trzeba zwrócić uwagę na korozję klapy bagażnika oraz stosunkowo słabe sprzęgło i "dwumasę". Pocieszający jest fakt, że obie te części można wymienić po relatywnie niewygórowanych cenach (w przybliżeniu po 1000 PLN za część (oryginał)).

dodano 20.01.2010 08:05:45 przez

Pojazd posiadam niecały rok, a już wydałem na niego dodatkowo 17000zł!!!! Silnik 1.6 HDI okazał się koszmarnym bublem. Stylistyka nadwozia i wyposażenie można uznać za dobre - ale to nie rekompensuje innych wad. To niedopuszczalne by trzyletnie auto rozsypywało się. Oczywiście Peugeot umywa ręce bo co ich to obchodzi jak trwałe montują podzespoły. Rolka napinacza paska rozrządu padła w połowie swojej nominalnej trwałości. Nie polecam Peugeota mimo, że wcześniej jeżdziłem 406.

dodano 23.05.2007 11:20:09 przez

Wyróżniające sie na ulicy (wersja kombi), w porównaniu z 406 przecietne materiały, na desce dużo plastiku średniej jakości, rozczarowuje osiagami i komfortem jazdy (też w porównaniu z analogicznym 406), dziwny wynalazek felg z lekkich stopów bez otworu w środku powoduje, że wyważanie kół mozliwe tylko w nielicznych miejscach, wycieraczki szyby przedniej szybko się zużywają, tarcze hamulcowe "spaczyły się" juz po 20 tys.km.

dodano 19.05.2009 17:52:39 przez

Za odpowiednią cenę mam auto w klasie średniej (segment D), super wyposażone (navi, xenon,skórzane podgrzewane siedzenia, mp3, telefon, solardach, felgi 18'', czujnik parkowania, deszczu, zmierzchu, wyświetlacz wideo, podpórka pod łokieć, relingi) z małym przebiegiem i dobrym silnikiem. Wygląd tego auta cieszy oko i jest klasie (poza alfą 159) jednym z najlepszych, a już na pewno jeśli się weźmie pod uwagę rocznik)

dodano 25.02.2010 10:54:58 przez

jestem zadowlony z tego samochodu.miły dla oka,szczególnie w czarnym kolorze. duzy , wygodny dobry w trasie- wystarczająca moc.po nacisnieciu pedalu gazu, silnik dostaje kilka dodatkowych koni(nie pamietam jak ta funkcja sie nazywa). w mieście dają znać gabaryty.niskie spalanie.uwaga na niskie zawieszenie.silnik 1,6 zadziwiająco sprawny ( ale jeżdzilem i takimi co nie miały wyst. mocy ?!)

dodano 15.02.2013 00:54:51 przez

miałem ten samochód dwa miesiące i jestem szczęśliwy że go sprzedałem takiego badziewia to jeszcze nie miałem 2007r a psuło się wszystko co za idiota daje elektryczne wspomaganie do sam co waży 1,6t elektryka to po prostu katastrofa a ceny części to kosmos wymiana kompletnego rozrządu w ASO to ok. 5000zł chore nie polecam francuzi nie potrafią zrobić samochodu i tyle

dodano 10.06.2009 19:29:55 przez

Pojazd nadaje się tylko do wymiany, nie wiem czy zaufam kiedykolwiek tej marce. Na dzień dzisiejszy jazda nim jest wręcz niebezpieczna. Zgłosiłem telefonicznie i na piśmie, ale wg serwisu powinienem czekać 14 dni na odpowiedz! Mam nadzieję, że w tym czasie dotrę do Peugeot Polska, jeśli nie to do Francji jeśli ten pojazd wcześniej mnie nie zabije.

Pewne oferty od dealerów

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Nissan Murano PREMIUM

Nissan Murano PREMIUM

Rocznik: 2013. Silnik: 2.4 olej napędowy.

Cena: 224 100 zł  ►  168 000

Zyskujesz 56 100Zobacz szczegóły »

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Nissan Navara 2,5D 190[KM] SE I-WAY PLUS cena netto 81 200 zł

Rocznik: 2013. Przebieg: 20 km. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 150 400 zł  ►  99 900

Zyskujesz 50 500Zobacz szczegóły »

Dowiedz się więcej o Peugeot 407

Przeczytaj o Peugeot 407

Kot z francuskim rodowodem
Kot z francuskim rodowodem Ta marka kojarzy się wszystkim głównie z nowatorską i awangardową stylistyką nadwozia. Czy Peugeot 407 w wersji kombi ma coś w sobie poza przyciągającym spojrzenia wyglądem? Półka limuzyn klasy średniej na pewno zobowiązuje...

Peugeot 407 SW 120