Peugeot 407 SW - Oceń swoje auto

Benzynowe Benzynowe
Diesla Diesla
Ukryj

Oceny Peugeot 407 SW

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 13.11.2010 przez

Biorąc pod uwagę cenę tego auta, a w szczególności aut używanych to jest ono dość atrakcyjne. Za przystępną cenę otrzymujemy auto bardzo ładne stylistycznie zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Dobrze wyposażone i nowoczesne. Przyzwoitą jakość materiałów z jakich wykonane zostało wnętrze. Auto ma już 6 lat i trochę przebiegu a w środku wygląda jak nowe. Nic nie wyblakło, nie wytarło się, nie skrzypi. Podróżuje się nim niezwykle komfortowo jak na tę klasę samochodu. Bardzo miękko i dobrze wyciszone w środku. Jedyne rzeczy jakie mi przeszkadzały w tym aucie to: - zbyt niskie zawieszenie - ładnie wygląda ale mało praktyczne, zwłaszcza, iż przód auta jest mocno wysunięty. Trzeba bardzo uważać na drogach nieutwardzonych, przy podjeżdżaniu na krawężnik i na nieodśnieżonych drogach, - trochę za mały bagażnik jak na kombi, a więc auto rodzinne. No cóż albo ładny wygląd i więcej miejsca w środku, albo duży bagażnik i kształt karawanu...

dodano 26.04.2008 przez

W tym samochodzie od początku coś się psuło. Zużycie oleju 1l na 4tyś. to norma według serwisu. Miałam odmienne zdanie, w końcu silnik poszedł do remontu (4tygodnie). Po remoncie i owszem zużycie oleju w normie, ale coś w nim klekoce oraz przy rozgrzanym silniku ponowne uruchomienie oznacza kręcenie zapłonem conajmniej 3 razy. Sprzęgło umarło w trasie po przejechaniu zaledwie 55 tyś. ponoć to wina jazdy w korkach. Ilości innych dokuczliwych drobiazgów chyba także odbiegała od normy, zważywszy na cenę jaką za ten samochód zapłaciłam. Godzin w serwisie nie zliczę. To ostatni mój Peugeot, a po drodze były wcześniej cztery w rodzinie (807 wyleczyło męża). Może miałam pecha.

dodano 22.01.2015 przez

Moim wcześniejszym autem była niezawodna Octavia z super chwalonym silnikiem 1.9 TDI. - niemiecki szajs - tą część mojej historii lepiej zapomnieć. Wkurzony na niemiecką motoryzację przesiadłem się na francuza. Oczywiście w akompaniamencie pukania się w czoło i rad w stylu "Nigdy nie kupuj francuza!" Swojej 407ki szukałem całkiem długo - w końcu udało się znaleźć fajny egzemplarz z polskiej dystrybucji. Nie polecam wersji 1.8 bo to po prostu nie chce jechać. Auto przez 70.000 nie wymagało tylko jednej poważnej naprawy - klapy mieszalnika w klimie, reszta to sprawy eksploatacyjne. Generalnie auto jest rewelacyjne. I ta wygoda.

dodano 15.01.2010 przez

Samochód oceniam dobrze, bo to tylko samochód. Jeździ, przywoicie pali, nie psuje się, jest bardzo wygodny. Świetny towarzysz podróży, niekoniecznie po mieście. Na razie przy 83kkm trudno mówić o jakimś większym zużyciu, a zatem i uciążliwych usterkach. Auto, choć to podstawowa wersja w kolorze szarym, przyciąga wzrok, a jednocześnie jest dyskretnie eleganckie. Szybkie, ciche, ładne - czego chcieć więcej? Dla rodziny do 2+2 idealne, pod warunkiem, że dziedzi są dość małe, a garaż dość długi. Mam wrażenie, że pojazd pod zwględem mechanicznym "lubi" eksploatację w długich trasach; używany regularnie nie kaprysi i nie szwankuje.

dodano 29.11.2011 przez

Ogólnie - Peugeot 407 SW z silnikiem HDI to auto dla ludzi ceniących komfort i ekonomię jazdy. Fanów ostrzejszej jazdy przestrzegam przed fatalnym układem jezdnym. Myślę jednak, że na drogach wyższego standardu (jak u naszych zachodnich sąsiadów) auto może się sprawdzać, nawet przy szybkiej jeździe autostradą. Przy zakupie używanego trzeba zwrócić uwagę na korozję klapy bagażnika oraz stosunkowo słabe sprzęgło i "dwumasę". Pocieszający jest fakt, że obie te części można wymienić po relatywnie niewygórowanych cenach (w przybliżeniu po 1000 PLN za część (oryginał)).

dodano 20.01.2010 przez

Pojazd posiadam niecały rok, a już wydałem na niego dodatkowo 17000zł!!!! Silnik 1.6 HDI okazał się koszmarnym bublem. Stylistyka nadwozia i wyposażenie można uznać za dobre - ale to nie rekompensuje innych wad. To niedopuszczalne by trzyletnie auto rozsypywało się. Oczywiście Peugeot umywa ręce bo co ich to obchodzi jak trwałe montują podzespoły. Rolka napinacza paska rozrządu padła w połowie swojej nominalnej trwałości. Nie polecam Peugeota mimo, że wcześniej jeżdziłem 406.

dodano 23.05.2007 przez

Wyróżniające sie na ulicy (wersja kombi), w porównaniu z 406 przecietne materiały, na desce dużo plastiku średniej jakości, rozczarowuje osiagami i komfortem jazdy (też w porównaniu z analogicznym 406), dziwny wynalazek felg z lekkich stopów bez otworu w środku powoduje, że wyważanie kół mozliwe tylko w nielicznych miejscach, wycieraczki szyby przedniej szybko się zużywają, tarcze hamulcowe "spaczyły się" juz po 20 tys.km.

dodano 19.05.2009 przez

Za odpowiednią cenę mam auto w klasie średniej (segment D), super wyposażone (navi, xenon,skórzane podgrzewane siedzenia, mp3, telefon, solardach, felgi 18'', czujnik parkowania, deszczu, zmierzchu, wyświetlacz wideo, podpórka pod łokieć, relingi) z małym przebiegiem i dobrym silnikiem. Wygląd tego auta cieszy oko i jest klasie (poza alfą 159) jednym z najlepszych, a już na pewno jeśli się weźmie pod uwagę rocznik)

dodano 25.02.2010 przez

jestem zadowlony z tego samochodu.miły dla oka,szczególnie w czarnym kolorze. duzy , wygodny dobry w trasie- wystarczająca moc.po nacisnieciu pedalu gazu, silnik dostaje kilka dodatkowych koni(nie pamietam jak ta funkcja sie nazywa). w mieście dają znać gabaryty.niskie spalanie.uwaga na niskie zawieszenie.silnik 1,6 zadziwiająco sprawny ( ale jeżdzilem i takimi co nie miały wyst. mocy ?!)

dodano 15.02.2013 przez

miałem ten samochód dwa miesiące i jestem szczęśliwy że go sprzedałem takiego badziewia to jeszcze nie miałem 2007r a psuło się wszystko co za idiota daje elektryczne wspomaganie do sam co waży 1,6t elektryka to po prostu katastrofa a ceny części to kosmos wymiana kompletnego rozrządu w ASO to ok. 5000zł chore nie polecam francuzi nie potrafią zrobić samochodu i tyle