Lista ocen Renault 19 II Hatchback 1.7 i 75KM 55kW 1992-1995 (103) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~75qwerty@onet.eu
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Naprawy przeprowadzone do tej pory nie były u mnie drogie i rozwiewają mit o drogich w utrzymaniu autach na "F". Dużo rzeczy można zrobić samodzielnie. Spalanie Renia ma bardzo przyzwoite. Do tej pory mieściłem się między niecałymi 8 a 8,5 litra LPG/100km. Przeważa u mnie tryb mieszany i nie przekraczam 120 km/h nawet na expresówkach. Niestety po zeszłorocznej zmianie opon letnich na nowe spalanie spoczyło do prawie 10 l i nie schodzi...
~Misiek1969
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Zacznę od tego, że jeżdżę na paliwie V-power 95, co naprawdę obniżyło zużycie.Nie mam lekkiej nogi, lubię szybka i dynamiczną jazdę, choc staram się jeździć w miarę płynnie.wyniki podane- 6,7 80% jazdy trasa, reszta miasto: 8,5 na trasie, ale wyjazd samochodem załadowanym "do pełna" i ze średnią prędkością ponad 140 km/h (1000 km autostradą). 6,2 przy prędkości ok.80 km na trasie. Dla mnie jak na taki pojazd to super !!! ceny części w miarę...
~aviator1
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Spalanie dość mocno zależy od nogi, lecz noga... Jeśli jadę 100-110 a przy wyprzedzaniu 120 to czy to jest ciężka noga?!.... Przy takiej jeździe wskazówka paliwa opada bardzo szybko. Szybciej nie jeżdżę, napiszę niżej czemu. Auto dla starszej pani na jazdę w granicach 80 km/h, lecz gdy starsza pani będzie jeździć serwis będzie drogi. W serwisie renault wycieraczka do tylnej szyby 250 zł, wydech 500zł w warsztacie noł nejm. A auto warte 2000...
~Wert
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Benzyna autostrada prędkość 120-130 km/h - 7,2-7,4 l gaz ok. 8,9-9,3. Miasto benzyna ok. 9,0 l do 10,5 l gaz ok. 10,5 l do 14,0 l (zależy czy lato czy zima no i od stylu jazdy). Z instalacją gazową (podzespoły TOMASETTO centralka sterująca RAZMUS) żadnych kłopotów. Przy chwycie powietrza do filtra powietrza nic nie kombinowano ( przy 130 km/h na luz i nie gasnie). Ceny części są rozsądne.
~danmk@wp.pl
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
nie pali mi 20 litrów więc jest ok. Silnik 1,7 w mieście ok 12 litrów, w trasie (3 osoby, full bagażu z lustrem włącznie :) to ok 7 litrów przy częsci jazdy na autostradzie przy 140 km/h, a więc paliwo bierze strasznie. Moje wyniki mogą być zawyżone, bo mam sprzęgło do wymiany - ślizga się i częściej trzeba mocniej gaz depnąć, a to kosztuje trochę "extra" paliwa :(
~Roman :):)
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
samochodzik ostatni mnie bardzo zdziwił na 100 km przy predkosci srednio 90-110km/h spalił mi za 15 zł gazu 100km=15zł . W samochodzik musiałem wrzucic troszke kasy a mianowicie do wymiany była kopółka , padła mi skrzynia, rozrusznik 2 razy , pada zawieszenie tzn drazki , do wymiany mam jeszce uszczelki hamulce rozrzad i to by było wszystko
~Kris
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
kidy jezdzilem w trasie starajac sie jechac z predkoscia 90-105 bez gwaltownych przyspieszen auto palilo 7l100km(na benzynie tylko 5,6).przy normalnej jezdzie 5050 trasamiasto mozna sie zmiescic w 8,5. (7,5 na benzynie) W jezdzie miejskiej trzeba liczyc ok9,5-10l/100km. Przy bardzo dynamicznej jezdzie z czestymi hamowaniami spala nawet do 12l lpg.(miasto)
~Wojtek
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Na temat spalania jestem trochu negatywnie zaskoczony tak średnio w trasie 8-9l benzyny a gazu 9l w mieście z 10-11l benzyny i gazu tak samo. Ceny części nie są drogie i zawsze ktoś znajomy mi robi w nim jak coś się popsuje ale ceny napraw i przeglądów za robociznę będą takie same jak innych samochodów.
~jodys
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
mam gaz pali średnio z 250 tankowań 9,65, ale nie jeżdże oszczędnie.przed załozeniem gazu palił 6,5 litrów benzyny na trasie przy oszczędniejedzie.mam zbiornik w którym do pelna gazu wchodzi 33l maks na trasie na tym 470 km, srednio w miście 320km.czyli ok.teraz czesci tanie i nie czuje ze kosztuje.
~mati
Hatchback 1.7 i 75KM 55kW
Spalanie 7.2/100km na trasie mieszanej czyli nieco trasy, nieco miasta, postojów, świateł. Na autostradzie ale w Skandynawii przy pełnym obciążeniu i z 2 osobami oraz przy prędkości 110-130km (i tamtejszym paliwie)spalanie wyszło 6.2-6.3/100km.
Renault 19 II Hatchback