Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Ziemek, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2000
Renault Clio II Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest żwawy i dynamiczny na kazdym biegu i do tego zadowala się rozsadnymi ilościami paliwa.
Bardzo dobre auto jak na te gabaryty i osiągi. No i bardzo atrakcyjna cena.
Silniczek rewelacja 98 KM potrafi wiele z tym autkiem. Jak to każda 16v jedzie poważnie dopiero od ok. 3500 obrotów i daje wielka frajdę. Polecam dynamicznie jeżdżącym.
Poprawnie czasem wsteczny zahaczy.
Jak dla mnie super komfortowy i cichy, a jak sie szybciej pojedzie to nie przechyla sie za mocno na zakrętach. udany kompromis.
Przyzwoita w każdą stronę.
Wszystko pod ręka tak jak być powinno. Brak tylko miejsca z przodu na kubek czy butelkę. (są tylko dwa niepraktyczne zagłębienia po otwarciu schowka przed pasażerem)
Jest ok. Szyby nie parują czasem tylko boczne tylne. Mój egzemplarz niestety nie ma klimy i latem trochę gorąco.
Przestrzeni na przednich fotelach jest pod dostatkiem. Mam 182 cm i nie narzekam. Na tylnych siedzeniach trochę gorzej dwie osoby będą miały wygodnie o ile nie są za wysokie. w przeciwnym razie mogą dotykać głową do sufitu. Ogólnie jak na takie autko ok !!!
Cicho i komfortowo. dopiero powyżej 3500 obrotów trochę głośniej, ale to nie jest uciążliwe.
Jestem mile zaskoczony. Jak sie delikatnie operuje gazem to pali w mieście kolo 6.5 litra z ciężką noga koło 9 l na trasie można zejść poniżej 6 przy 90-100 przy 120-140 kolo 6.5 l nie serwisuje w ASO wiec ok.
Jakość materiałów i wyposażenie na odpowiednim poziomie.
Jak do tej pory nic sie nie dziej auto mam 6 miesięcy.
Jeszcze mnie nie zawiódł. Tak trzymać !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 98KM 72kW [l/100km]

6,2